Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-04-21, 14:08 Autor: Katarzyna Zawadzka

Masz w domu zwierzęta? Szukaj kwiatów, które są dla nich bezpieczne

Festiwal Roślin w Opolu [fot. Marcin Boczek]
Festiwal Roślin w Opolu [fot. Marcin Boczek]
Kilkaset gatunków kwiatów można znaleźć na Festiwalu Roślin w Toyota Park w Opolu. Monstery, kaktusy, filodendrony czy kalatee - to tylko niektóre z gatunków, jakie opolanie i goście spoza stolicy regionu zabierają do swoich domów. Jest w czym wybierać, ale warto pamiętać o jednym, jeśli mamy w domu zwierzęta, szukajmy roślin, które są dla nich bezpieczne.
- Warto spojrzeć na opis danej rośliny, jeśli nie stwarza ona zagrożenia dla naszego pupila, taka informacja jest tam zamieszczona - przypomina Joanna Tarasińska z Festiwalu Roślin w Opolu. - Bezpieczne rośliny dla zwierząt to są takie z gatunku kalatei, maranty, większość roślin palmowatych, to zależy od tego, czy dana palma ma jakieś ostre kolce, paprotki są bezpieczne, wybrane gatunki fikusów, ale na przykład to, co jest bardzo popularne w naszych domach monstery czy filodendrony, one są bardzo niewskazane dla zwierząt lub musimy bardzo uważać, aby nasze zwierzątko domowe tego nie zjadło - dodaje.

Pani Ana, która wyruszyła z rodziną na Festiwal Roślin w Opolu, opowiedziała nam, jakie kwiaty wybrała dla siebie. - Zainteresowała mnie juka i jeszcze parę kaktusów. Kaktusy trafią do pokoju córki, a juka do salonu. Uwielbiam kwiaty, mam to po mojej mamie. Mamy w domu mnóstwo kwiatów, a jak nie chcą rosnąć, to muszę czasem na nie nakrzyczeć, że je wyrzucę i wtedy zaczynają kwitnąć - śmieje się nasza rozmówczyni.

Festiwal Roślin w Toyota Park w Opolu potrwa dziś (niedziela 21.04) do godz. 18:00.
Joanna Tarasińska
Pani Ana

Wiadomości z regionu

2024-05-21, godz. 17:30 Jazdę quadem zakończyli na murze. Byli nietrzeźwi Do tego zdarzenia doszło na polnej drodze w powiecie strzeleckim. Tamtejsza policja została powiadomiona o wypadku dwóch mężczyzn, którzy jechali quadem. » więcej 2024-05-21, godz. 17:30 Przyszli żołnierze uczcili Dzień Kadeta. Uroczystości przed pomnikiem na Górze św. Anny Przed Pomnikiem Czynu Powstańczego na Górze Świętej Anny odbyły się centralne obchody Dnia Kadeta. Uczniowie klas wojskowych z całego kraju oddali hołd… » więcej 2024-05-21, godz. 17:00 Co dalej z niedokończoną budową w centrum Kluczborka? Magistrat wystąpił na drogę sądową Na drogę sądową wystąpiła gmina Kluczbork przeciwko właścicielom niedokończonego od wielu lat budynku przy ulicy Ściegiennego w centrum miasta. » więcej 2024-05-21, godz. 16:00 Opolscy policjanci na hybrydowym kursie podoficerskim. To szansa na awans Pilotażowy kurs podoficerski rozpoczęło w Opolu 24 policjantów. Organizatorem jest Szkoła Policji w Katowicach, ale swój udział w tej inicjatywie ma Komenda… » więcej 2024-05-21, godz. 15:15 Ponad 400 pracowników walcowni w Zawadzkiem może stracić pracę. "Nikt tego się nie spodziewał" Ponad 400 pracowników Walcowni Rur Andrzej w Zawadzkiem może stracić pracę. Zarząd spółki Alchemia S.A. podjął decyzję w sprawie rozpoczęcia procesu… » więcej 2024-05-21, godz. 15:15 "Nie ma dzieci w Opolu, które jej nie znają". Mucha Odpaducha świętuje 9. urodziny Znają ją mali i duzi opolanie. Opolska Mucha Odpaducha świętuje 9. urodziny. Z tej okazji w Miejskim Centrum Wspomagania Edukacji w Opolu przygotowano dla… » więcej 2024-05-21, godz. 15:07 Ćwiczenia służb w opolskim WiK-u. Scenariusz zakładał rozszczelnienie zbiornika ze żrącą substancją [ZDJĘCIA] Dwaj napastnicy wtargnęli do oczyszczalni ścieków w Opolu i doprowadzili do rozszczelnienia zbiornika z bardzo żrącą substancją. To mogło doprowadzić… » więcej 2024-05-21, godz. 15:00 Nyski radny sprzeciwia się budowie spalarni odpadów. Chce referendum i debaty Powraca temat nyskiej spalarni odpadów. Sławomir Siwy, radny miejski z klubu Pozytywni, w petycji do władz miasta proponuje ulokowanie inwestycji poza miastem… » więcej 2024-05-21, godz. 12:45 Oddział neurologiczny szpitala w Kędzierzynie-Koźlu odwieszony. Trwa szukanie lekarzy Oddział neurologiczny z pododdziałem udarowym w kędzierzyńsko-kozielskim szpitalu został częściowo odwieszony. Dyrekcja placówki informuje, że na razie… » więcej 2024-05-21, godz. 12:30 Festiwal piosenki w Opolu na liście światowego dziedzictwa kulturowego? Festiwal piosenki w Opolu ma szansę trafić na listę UNESCO. Z inicjatywą o wpisanie Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu na listę krajowego, a następnie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »