Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-04-20, 18:00 Autor: Adam Wołek

Młodzi medycy w Opolu. Trwa zgromadzenie stowarzyszenia IMSFA

Zgromadzenie IMFSA w Opolu [fot. Adam Wołek]
Zgromadzenie IMFSA w Opolu [fot. Adam Wołek]
Zgromadzenie IMFSA w Opolu [fot. Adam Wołek]
Zgromadzenie IMFSA w Opolu [fot. Adam Wołek]
Zgromadzenie IMFSA w Opolu [fot. Adam Wołek]
Zgromadzenie IMFSA w Opolu [fot. Adam Wołek]
Ponad dwustu przedstawicieli 20 oddziałów największego stowarzyszenia zrzeszającego studentów i młodych lekarzy z całej Polski IFMSA zjechało do Opola.
Podczas zgromadzenia jest kilkanaście sesji tematycznych, w trakcie których dyskutowane są bieżące kwestie dotyczące ochrony zdrowia w Polsce

- Działamy na rzecz zdrowia, do tego powołano to stowarzyszenia - mówi Samanta Ostrowska, studentka Wydziału Lekarskiego UO, jedna z organizatorek zgromadzenia delegatów. - Ono łączy młodych ludzi, którzy z pasji wybrali studia medyczne i rozwijają karierę zawodową w tej branży. W ramach stowarzyszenia wypełniamy wiele różnych celów statutowych, m.in. promujemy profilaktykę prozdrowotną w regionie i w kraju.

- To wydarzenie o charakterze międzynarodowym - dodaje Bartłomiej Lepczyński, organizator zgromadzenia, student Wydziału Lekarskiego UO. - Podczas edycji wiosennej osoby z "english division", które studiują w Polsce mogły przyjechać i nabyć praktyczną wiedzę np. z autoprezentacji, ale nie tylko. Ćwiczymy też praktykę chirurgiczną na sercach, ćwiczą zakładanie zastawek.

Zgromadzenie potrwa do jutra (21.04). Radio Opole imprezę objęło patronatem medialnym.
Samanta Ostrowska
Bartłomiej Lepczyński,

Wiadomości z regionu

2024-05-23, godz. 09:47 Mieszkańcy Chmielowic zabiegają o przejście dla pieszych [INTERWENCJA] - Codziennie ryzykujemy swoje życie - tak mówią mieszkańcy Chmielowic, którzy interweniują w Radiu Opole w sprawie przejścia dla pieszych. Przy ulicy Centralnej… » więcej 2024-05-23, godz. 09:45 Syreny i blokada drogi wojewódzkiej 454. Mieszkańcy walczą o obwodnicę Jak zapowiadali, tak zrobili. Grupa mieszkańców gminy Dobrzeń Wielki, domagająca się dokończenia budowy obwodnicy, zablokowała dziś (23.05) o godz. 9:00… » więcej 2024-05-23, godz. 08:27 Może zagrzmieć. Jest alert pogodowy dla 3 powiatów w regionie Synoptycy IMGW ostrzegają przed burzami. Wydali pogodowy alert pierwszego stopnia dla powiatów głubczyckiego, nyskiego i prudnickiego. » więcej 2024-05-23, godz. 08:00 Znikają małe sklepy w Prudniku. Gmina udostępni puste lokale młodym przedsiębiorcom Coraz więcej zamkniętych sklepów i lokali usługowych w Prudniku. Lokalni przedsiębiorcy likwidują działalność, ponieważ nie wytrzymują konkurencji z… » więcej 2024-05-22, godz. 20:00 Głuchołazy i Zlate Hory wspólnie po auta dla strażaków Głuchołazy i czeskie Zlate Hory chcą wspólnie kupować samochody ratowniczo-gaśnicze dla swoich jednostek OSP. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo na pograniczu… » więcej 2024-05-22, godz. 19:00 Likwidacja walcowni Andrzej uderzy w budżet gminy. Burmistrz chce pomóc mieszkańcom „To dramatyczna informacja dla całej gminy Zawadzkie” - tak wiadomość o likwidacji Walcowni Rur Andrzej komentuje burmistrz gminy Michał Rytel. Przypomnijmy… » więcej 2024-05-22, godz. 18:00 Co dalej z odlewnią żeliwa w Nysie. Do PUP-u wpłynął wniosek o możliwych zwolnieniach grupowych Czy dojdzie do zwolnień grupowych w Nysie? Powiatowy Urząd Pracy otrzymał zgłoszenie od właściciela nyskiej odlewni żeliwa, który wystawił zakład na… » więcej 2024-05-22, godz. 17:44 Ta budka "nietelefoniczna" opowie historię gminy Głogówek Przy Centrum Kultury w Głogówku zamontowano specjalną budkę telefoniczną, w której można wysłuchać legend związanych z gminą. Jej wystrój nawiązuje… » więcej 2024-05-22, godz. 15:00 Studenci przejęli Opole. Barwna żakinada przeszła przez miasto [ZDJĘCIA] W poniedziałek seniorzy, dziś studenci przejęli klucze do bram Opola i rozpoczęli oficjalnie Piastonalia. Jak co roku zabawa zaczęła się od żakinady, która… » więcej 2024-05-22, godz. 15:00 Charytatywnie na rzecz absolwentki swojej szkoły. Koncert "Otwarte Serce" w Opolu Rock, muzyka chóralna, występ zespołu 'Biedronki' z Domu Pomocy Społecznej w Czarnowąsach i tańce. Tak wyglądał dwugodzinny koncert charytatywny 'Otwarte… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »