Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-04-18, 16:25 Autor: Witold Wośtak

Co przezimowało, co uschło? Dźwigi znów zaparkowały przy ogrodach wertykalnych Opola

Prace pielęgnacyjne przy ogrodach wertykalnych [fot. Witold Wośtak]
Prace pielęgnacyjne przy ogrodach wertykalnych [fot. Witold Wośtak]
Dźwig znów pojawił się przy ogrodach wertykalnych na ścianie centrum przesiadkowego Opole Główne. Katarzyna Oborska-Marciniak, wiceprezes Zakładu Komunalnego w Opolu, informuje, że to prace planowane.
Przypomnijmy, latem zeszłego roku część roślin uschła. Teraz, jak się okazuje zima też dała się ogrodom we znaki.

- Podwykonawca firmy Warbud, odpowiedzialnej za pielęgnację ogrodów wertykalnych, działa zgodnie z harmonogramem - mówi Oborska-Marciniak.

- To podwykonawca profesjonalnie zajmujący się zielenią. Jestem więc przekonana, że wszystko, co dzieje się obecnie, jest zgodne ze sztuką i jest wykonywane po to, by w sezonie ściany prezentowały się jak najlepiej. Z informacji przekazanych przez podwykonawcę wiemy, że nie do końca dobrze czuje się tam żurawka. Nie wszystkie egzemplarze tej rośliny przezimowały, więc trzeba ją uzupełnić.

Wiceprezes ZK w Opolu podkreśla, że wiosna wiąże się z bardzo intensywnymi pracami nad roślinami.

- Niech nie dziwi fakt, że przy centrum przesiadkowym Opole Główne dźwig będzie pojawiać się regularnie - dodaje.

- Jesteśmy z podwykonawcą umówieni tak, że raz w miesiącu robimy przegląd tych roślin i próbujemy wyprostować ewentualne ich braki czy niedoskonałości. Jeżeli będą potrzebne dodatkowe nasadzenia lub przycięcia, to będzie realizowane. Powiedzmy sobie szczerze, ściana budynku nie jest naturalnym miejsce dla roślin. Potrzeba wielu zabiegów, aby po pierwsze te rośliny mogły funkcjonować, a po drugie prezentować się.

Jeśli ogrody wertykalne nie uschną do listopada, wówczas pełną "opiekę" nad zielonymi ścianami przejmie od wykonawcy Zakład Komunalny w Opolu.
Katarzyna Oborska-Marciniak 1
Katarzyna Oborska-Marciniak 2

Wiadomości z regionu

2024-05-27, godz. 17:37 Polska 2050 chce walczyć z uliczną mową nienawiści. Działacze ruszyli w teren, by zmywać obraźliwe napisy 'Na ulicach Opola nie ma miejsca na mowę nienawiści skierowaną w stronę imigrantów z Ukrainy' - tak przekonują działacze Polski 2050, którzy postanowili… » więcej 2024-05-27, godz. 16:11 Odkrywają „skrawek ojcowizny dla siebie i dla innych”. Młodzi krajoznawcy zawitali do Prudnika Prudnik był gospodarzem finału 31. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”. Jego laureaci w nagrodę zwiedzali najciekawsze… » więcej 2024-05-27, godz. 16:00 Ktoś zastrzelił bociana w Hajdukach Nyskich. Policja szuka sprawcy W Hajdukach Nyskich ktoś strzelał z broni o małym kalibrze, prawdopodobnie prochowej, do bociana białego. » więcej 2024-05-27, godz. 15:53 "Województwo ma unikatową szansę na zdobycie mandatu". Nowoczesna popiera Andrzeja Bułę Nowoczesna wspólnie ze stowarzyszeniem „Młodych Nowoczesnych” z oficjalnym poparciem dla Andrzeja Buły w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Poseł Witold… » więcej 2024-05-27, godz. 14:51 Obchody Dnia Weterana i 25-lecia Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ Było wręczenie odznaczeń, okolicznościowe wystąpienia gości, Apel Pamięci, a także wręczenie dyplomów, pucharów i nagród. Dziś na Placu Wolności… » więcej 2024-05-27, godz. 14:00 ADR pod kontrolą. Akcja WITD na drogach województwa Zmasowane kontrole ciężarówek, którymi przewożone są towary niebezpieczne przeprowadzili inspektorzy transportu drogowego. Na 42 sprawdzone auta w 5 przypadkach… » więcej 2024-05-27, godz. 12:47 Opolskie Centrum Ratownictwa Medycznego uzupełnia tabor Bezpieczeństwo mieszkańców Opolszczyzny będzie wzmocnione. Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego poinformował o przekazanej dotacji na dwa nowe ambulanse… » więcej 2024-05-27, godz. 12:41 Akcja USK w Opolu dla mam małych pacjentów. Był fryzjer i kosmetyczki Zabiegi na dłonie oraz twarz, a wcześniej wizyta fryzjera. Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu zadbał o mamy małych pacjentów. Upiększaniem pań zajęły… » więcej 2024-05-27, godz. 11:56 Ukradł seniorce emeryturę. Odpowie za zuchwałą kradzież Do 12 lat pozbawienia wolności grozi 48-letniemu mieszkańcowi powiatu prudnickiego, który dopuścił się zuchwałej kradzieży. » więcej 2024-05-27, godz. 11:55 WUP ma wsparcie dla elastycznych pracodawców. To pieniądze m.in. na dofinansowanie pensji Około 30 tysięcy złotych na wyposażenie miejsca pracy lub 4 tysiące złotych miesięcznie przez pół roku na dofinansowanie pensji pracownika. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »