Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-04-12, 15:25 Autor: PAP/Agnieszka Stefaniak

Gang tytoniowy rozbity. Akcja w 3 województwach, straty skarbu państwa na ponad 18 milionów [ZDJĘCIA]

Gang tytoniowy rozbity [fot. CBŚP]
Gang tytoniowy rozbity [fot. CBŚP]
Gang tytoniowy rozbity [fot. CBŚP]
Gang tytoniowy rozbity [fot. CBŚP]
Służby zatrzymały 10 członków gangu, którzy produkowali i sprzedawali nielegalne papierosy. Zabezpieczyli maszynę służącą do nabijania papierosów i ponad 1,4 mln sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.
Podkom. Paweł Żukiewicz z zespołu prasowego Centralnego Biura Śledczego Policji poinformował, że akcję przeprowadzono niemal jednocześnie w woj. opolskim, śląskim i w świętokrzyskim. Funkcjonariusze zatrzymali 10 osób i zabezpieczyli maszynę służącą do nabijania papierosów, ponad 1,4 mln sztuk papierosów z naniesionym logo różnych marek tytoniowych, bez polskich znaków akcyzy.

- Śledczy oszacowali wartość zabezpieczonego towaru na ponad 2,2 mln zł. Funkcjonariusze weszli na jedną z posesji niemal w ostatniej chwili, ponieważ znaczna część papierosów znajdowała się już w samochodzie dostawczym przygotowanym do transportu. Podczas działań zabezpieczyli również 80 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy, ponad 350 tys. zł i dwa samochody osobowe – zaznaczył podkom. Żukiewicz.

Rzecznik prasowy szefa Krajowej Administracji Skarbowej mł. asp. Justyna Pasieczyńska dodała, że w akcji pomagały psy służbowe przeszkolone do wykrywania wyrobów tytoniowych.

- Śledczy oszacowali, że grupa przestępcza mogła narazić Skarb Państwa na straty z tytułu nieodprowadzonego podatku VAT i akcyzy na ponad 18 mln zł – przekazała Pasieczyńska.

Prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, z czego trzem osobom zarzuca się kierowanie tym gangiem. Wszystkim zatrzymanym zostały przedstawiane również zarzuty z Kodeksu karnego skarbowego. Decyzją sądu wobec trzech osób zastosowano środek zapobiegawczy w postaci aresztu na trzy miesiące.

Akcja była efektem współpracy funkcjonariuszy z Zarządu w Opolu Centralnego Biura Śledczego Policji, Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu oraz opolskiego i świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Opolu. W działaniach wsparcia udzielili również policjanci z Zespołów Specjalnych z Zarządów CBŚP z Katowic, Rzeszowa i Radomia oraz Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Opola.

Wiadomości z regionu

2024-05-21, godz. 18:49 Dachowanie na Oświęcimskiej w Opolu. Jedna osoba jest ranna Są utrudnienia na ulicy Oświęcimskiej w Opolu. Zderzyły się tam dwie osobówki. » więcej 2024-05-21, godz. 18:00 Na Opolszczyźnie powstanie park narodowy? Chce tego Róża Thun Przedstawiciele Polski 2050 chcą utworzenia Parku Narodowego Puszczy Śląskiej na terenie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Jak mówiła dziś (21.05) podczas… » więcej 2024-05-21, godz. 18:00 Kolumna Maryjna w Głogówku odzyska dawny blask. Gmina pozyskała dofinansowanie Kolumna Maryjna w Głogówku odzyska dawny blask. Na prace konserwatorskie gmina otrzymała 80 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. » więcej 2024-05-21, godz. 17:30 Jazdę quadem zakończyli na murze. Byli nietrzeźwi Do tego zdarzenia doszło na polnej drodze w powiecie strzeleckim. Tamtejsza policja została powiadomiona o wypadku dwóch mężczyzn, którzy jechali quadem. » więcej 2024-05-21, godz. 17:30 Przyszli żołnierze uczcili Dzień Kadeta. Uroczystości przed pomnikiem na Górze św. Anny Przed Pomnikiem Czynu Powstańczego na Górze Świętej Anny odbyły się centralne obchody Dnia Kadeta. Uczniowie klas wojskowych z całego kraju oddali hołd… » więcej 2024-05-21, godz. 17:00 Co dalej z niedokończoną budową w centrum Kluczborka? Magistrat wystąpił na drogę sądową Na drogę sądową wystąpiła gmina Kluczbork przeciwko właścicielom niedokończonego od wielu lat budynku przy ulicy Ściegiennego w centrum miasta. » więcej 2024-05-21, godz. 16:00 Opolscy policjanci na hybrydowym kursie podoficerskim. To szansa na awans Pilotażowy kurs podoficerski rozpoczęło w Opolu 24 policjantów. Organizatorem jest Szkoła Policji w Katowicach, ale swój udział w tej inicjatywie ma Komenda… » więcej 2024-05-21, godz. 15:15 Ponad 400 pracowników walcowni w Zawadzkiem może stracić pracę. "Nikt tego się nie spodziewał" Ponad 400 pracowników Walcowni Rur Andrzej w Zawadzkiem może stracić pracę. Zarząd spółki Alchemia S.A. podjął decyzję w sprawie rozpoczęcia procesu… » więcej 2024-05-21, godz. 15:15 "Nie ma dzieci w Opolu, które jej nie znają". Mucha Odpaducha świętuje 9. urodziny Znają ją mali i duzi opolanie. Opolska Mucha Odpaducha świętuje 9. urodziny. Z tej okazji w Miejskim Centrum Wspomagania Edukacji w Opolu przygotowano dla… » więcej 2024-05-21, godz. 15:07 Ćwiczenia służb w opolskim WiK-u. Scenariusz zakładał rozszczelnienie zbiornika ze żrącą substancją [ZDJĘCIA] Dwaj napastnicy wtargnęli do oczyszczalni ścieków w Opolu i doprowadzili do rozszczelnienia zbiornika z bardzo żrącą substancją. To mogło doprowadzić… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »