Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-03-28, 17:50 Autor: Jakub Biel

Szpital ginekologiczny po remoncie i z nowym blokiem operacyjnym. "Mamy komfortowe warunki"

Otwarcie bloku operacyjnego po przebudowie w Szpitalu Ginekologicznym w Opolu [fot. Jędrzej Łuczak]
Otwarcie bloku operacyjnego po przebudowie w Szpitalu Ginekologicznym w Opolu [fot. Jędrzej Łuczak]
Otwarcie bloku operacyjnego po przebudowie w Szpitalu Ginekologicznym w Opolu [fot. Jędrzej Łuczak]
Otwarcie bloku operacyjnego po przebudowie w Szpitalu Ginekologicznym w Opolu [fot. Jędrzej Łuczak]
Otwarcie bloku operacyjnego po przebudowie w Szpitalu Ginekologicznym w Opolu [fot. Jędrzej Łuczak]
Otwarcie bloku operacyjnego po przebudowie w Szpitalu Ginekologicznym w Opolu [fot. Jędrzej Łuczak]
Nowoczesne sale operacyjne, najnowszy sprzęt i komfortowe warunki zarówno dla kadry medycznej, jak i pacjentek – tak wygląda blok operacyjny Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Oficjalnego otwarcia bloku dokonała dyrekcja szpitala wraz z władzami wojewódzkimi.
- To bardzo szczęśliwy dzień zarówno dla nas, ale przede wszystkim dla naszych pacjentek - mówi Małgorzata Sobel, dyrektor Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii.

- Oddajemy dzisiaj po przebudowie blok operacyjny z oddziałem anestezjologii, z tego powodu bardzo się cieszymy. W końcu powstał w naszym szpitalu, w jednym miejscu blok operacyjny z prawdziwego zdarzenia.

- Mamy teraz wszystko, kompleksowo, w jednym miejscu - mówi dr n. med. Marek Chowaniec, z-ca dyrektora ds. lecznictwa.

- Warunki pracy będą na naprawdę bardzo wysokim poziomie. Komfort pracy i co za tym idzie bezpieczeństwo pacjentek i personelu, bo o tym też trzeba myśleć, jest na poziomie i to nas napełnia szczęściem.

Władze województwa podczas dzisiejszego (28.03) otwarcia bloku operacyjnego przekazały dodatkowo 3,5 mln złotych na doposażenie szpitala w najnowocześniejszy sprzęt.

- To szczególnie ważne, aby takie nowe przestrzenie były odpowiednio wyposażone – powiedziała Zuzanna Donath-Kasiura, wicemarszałek województwa opolskiego.

- 3,5 mln przekazujemy na wyposażenie, tak aby móc jak najlepszym sprzętem leczyć. Zasługują mieszkanki naszego województwa na to, aby świadczona pomoc była udzielana im w sposób jak najmniej inwazyjny. To jest możliwe, jeżeli kupimy nowoczesny sprzęt.

Kompleksowa przebudowa wnętrza szpitala, stworzenie nowoczesnego bloku operacyjnego wraz z oddziałem anestezjologicznym kosztowało 6,5 mln złotych. Ponad 5,5 mln złotych pochodzi z kasy samorządu województwa opolskiego, 900 tys. dołożyło Ministerstwo Zdrowia.
Małgorzata Sobel
Marek Chowaniec
Zuzanna Donath-Kasiura

Wiadomości z regionu

2024-04-12, godz. 12:31 Posadź drzewo z Nadleśnictwem Opole. Akcja SadziMY przyciągnęła tłumy Buk, jarząb czy dąb - to tylko część sadzonek drzew, które trafią do opolan w ramach kolejnej edycji akcji SadziMY, czyli wielkiego narodowego sadzenia… » więcej 2024-04-12, godz. 12:25 Nie ma lekarzy, nie będzie przyjęć. Problemy szpitala w Kędzierzynie-Koźlu Od poniedziałku (15.04) oddział neurologiczny z pododdziałem udarowym w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu nie będzie przyjmował nowych pacjentów. » więcej 2024-04-12, godz. 12:03 Test wiedzy, tor przeszkód i strzelanie. Nastolatkowie na turnieju klas mundurowych Reprezentacje jedenastu szkół rywalizują w 7. Drużynowym Turnieju Klas Mundurowych Województwa Opolskiego. Każda drużyna składa się z dwóch dziewcząt… » więcej 2024-04-12, godz. 12:01 Antoni Konopka o słabym wyborczym wyniku ludowców: trzeba to przeanalizować i wyciągnąć wnioski - Liczyliśmy na więcej, sondaże były dla nas optymistyczne, z dużej chmury oczekiwania co do liczby mandatów, jest jeden - przyznał w Porannej Rozmowie… » więcej 2024-04-12, godz. 11:37 Romeo-niszczyciel zatrzymany. Źle ulokowane uczucia odreagował z użyciem młotka Zarzut niszczenia mienia usłyszał 38-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla. Jest on podejrzany o zniszczenie samochodów oraz witryn lokalu usługowego. W autach… » więcej 2024-04-12, godz. 10:34 Zderzenie w centrum Opola Do zderzenia trzech aut doszło w centrum Opola. Jak przekazali nam strażacy do zdarzenia doszło po 9.00 w okolicach skrzyżowania ul. Wrocławskiej z Niemodlińską… » więcej 2024-04-12, godz. 09:29 Druga tura w Tułowicach. Szykuje się zacięta rywalizacja o fotel burmistrza Urzędujący Andrzej Wesołowski czy kandydat Jacek Patrys? Druga tura wyborów samorządowych przesądzi, kto będzie burmistrzem Tułowic przez pięć najbliższych… » więcej 2024-04-12, godz. 08:59 Szósty raz zwycięstwo. Plany burmistrzów Kluczborka i Wołczyna na kolejną kadencję Zarządzają gminami od 22 lat i nadal uważają, że mają wiele do zrobienia. Mowa o Jarosławie Kielarze, burmistrzu Kluczborka i Janie Leszku Wiącku, burmistrzu… » więcej 2024-04-12, godz. 08:36 Hobby Horse zawita do Prudnika. To już dyscyplina sportu Zawody Hobby Horse po raz pierwszy odbędą się w Prudniku. Uczestnicy, używając drewnianych koni na patyku, zwanych właśnie hobby horses, pokonywać będą… » więcej 2024-04-12, godz. 08:00 Uwaga rodzice z Opola! Ruszają darmowe badania słuchu i wzroku pierwszoklasistów Rusza bezpłatny program wczesnego wykrywania wad słuchu i wzroku u dzieci z Opola. Od piątku (12.04) rodzice uczniów klas pierwszych mogą rejestrować dzieci… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »