Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-03-24, 17:49 Autor: Witold Wośtak

Dzień otwarty na Stadionie Opolskim okazał się strzałem w dziesiątkę. Frekwencja dopisała [ZDJĘCIA]

Dzień otwarty na Stadionie Opolskim, 24.03.2024 r. [fot. Witold Wośtak]
Dzień otwarty na Stadionie Opolskim, 24.03.2024 r. [fot. Witold Wośtak]
Setki osób chciały zobaczyć, jak przebiega budowa Stadionu Opolskiego przy ulicy Technologicznej w stolicy regionu. Zorganizowano tam dzień otwarty, więc każdy chętny po ubraniu kasku mógł przejść wyznaczoną trasą, po drodze robiąc zdjęcia.
Przypomnijmy, zgodnie z harmonogramem nowy stadion ma zostać otwarty w grudniu tego roku, a wówczas będzie mogło tam zasiąść ponad 11 tysięcy kibiców. Uczestnicy byli pod wrażeniem budowanego obiektu.

- Bardzo fajny stadion. Robi naprawdę duże wrażenie, choć jest raczej kameralny. Na pewno będzie pięknie słychać doping i trzeba przyznać, że jak na Opole to jest super stadion.

- Bardzo fajnie oceniam tę wizytę. Mnie akurat zainteresowała instalacja u góry, bo pracuję w firmie budowlanej i ciekawią mnie wszystkie przewody oraz to, co jest nad sufitem. Fajnie również, że sale vipowskie są podzielone na pół, także fajnie to wszystko wygląda.

- Stadion jest ładny. Fajnie, że ktoś pomyślał o zbudowaniu takiego nowego stadionu dla Odry Opole.

Tomasz Lisiński, prezes Odry Opole, nie jest zdziwiony, że przed stadionem ustawiły się kolejki mieszkańców w różnym wieku.

- Ta ciekawość u ludzi jest bardzo duża, co oceniam jako fantastyczne. Mamy unikatowy obiekt w skali całego województwa i cieszę się z dzisiejszej inicjatywy. Co ważne, to jest stadion dla całych rodzin jako nasza baza piłkarska i miejsce naszych meczów. Chcielibyśmy zapraszać tłumnie mieszkańców, którzy całymi rodzinami uczestniczyliby w naszych meczach. Jak również wiemy, obiekt ma pełnić funkcję koncertową, więc będzie służyć wszystkim mieszkańcom.

Katarzyna Oborska-Marciniak, wiceprezes Zakładu Komunalnego, zwraca uwagę, że udostępniono plac budowy, więc konieczne było wyznaczenie ścieżki.

- Nie będę opowiadać, że możemy wpuścić zwiedzających do każdego zakątka, bo takiej możliwości nie ma. Wydaje się jednak, że można zobaczyć wszystkie najważniejsze elementy. Mam na myśli poziom murawy, skyboxy czy miejsca, gdzie zostaną zainstalowane szatnie gości oraz Odry Opole. Wszędzie tam każdy może zajrzeć.

Z kolei Patryk Stasiak, prezes ZK w Opolu, przypomina, że stadion będzie bardzo nowoczesny.

- Zainwestowaliśmy w odpowiednie źródła ciepła wytwórcze. Poszliśmy mocno w ekologię, już w samym projekcie przewidziano i zrealizowano podziemne pojemniki na deszczówkę, by tą wodą później zasilać instalację do zraszania murawy. Wszystko jest tak pomyślane, by w przyszłości oddziaływanie stadionu na środowisko było zminimalizowane.

Nowy stadion kosztuje 160 milionów złotych netto.
Uczestnicy
Tomasz Lisiński
Katarzyna Oborska-Marciniak
Patryk Stasiak

Wiadomości z regionu

2024-04-12, godz. 12:31 Posadź drzewo z Nadleśnictwem Opole. Akcja SadziMY przyciągnęła tłumy Buk, jarząb czy dąb - to tylko część sadzonek drzew, które trafią do opolan w ramach kolejnej edycji akcji SadziMY, czyli wielkiego narodowego sadzenia… » więcej 2024-04-12, godz. 12:25 Nie ma lekarzy, nie będzie przyjęć. Problemy szpitala w Kędzierzynie-Koźlu Od poniedziałku (15.04) oddział neurologiczny z pododdziałem udarowym w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu nie będzie przyjmował nowych pacjentów. » więcej 2024-04-12, godz. 12:03 Test wiedzy, tor przeszkód i strzelanie. Nastolatkowie na turnieju klas mundurowych Reprezentacje jedenastu szkół rywalizują w 7. Drużynowym Turnieju Klas Mundurowych Województwa Opolskiego. Każda drużyna składa się z dwóch dziewcząt… » więcej 2024-04-12, godz. 12:01 Antoni Konopka o słabym wyborczym wyniku ludowców: trzeba to przeanalizować i wyciągnąć wnioski - Liczyliśmy na więcej, sondaże były dla nas optymistyczne, z dużej chmury oczekiwania co do liczby mandatów, jest jeden - przyznał w Porannej Rozmowie… » więcej 2024-04-12, godz. 11:37 Romeo-niszczyciel zatrzymany. Źle ulokowane uczucia odreagował z użyciem młotka Zarzut niszczenia mienia usłyszał 38-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla. Jest on podejrzany o zniszczenie samochodów oraz witryn lokalu usługowego. W autach… » więcej 2024-04-12, godz. 10:34 Zderzenie w centrum Opola Do zderzenia trzech aut doszło w centrum Opola. Jak przekazali nam strażacy do zdarzenia doszło po 9.00 w okolicach skrzyżowania ul. Wrocławskiej z Niemodlińską… » więcej 2024-04-12, godz. 09:29 Druga tura w Tułowicach. Szykuje się zacięta rywalizacja o fotel burmistrza Urzędujący Andrzej Wesołowski czy kandydat Jacek Patrys? Druga tura wyborów samorządowych przesądzi, kto będzie burmistrzem Tułowic przez pięć najbliższych… » więcej 2024-04-12, godz. 08:59 Szósty raz zwycięstwo. Plany burmistrzów Kluczborka i Wołczyna na kolejną kadencję Zarządzają gminami od 22 lat i nadal uważają, że mają wiele do zrobienia. Mowa o Jarosławie Kielarze, burmistrzu Kluczborka i Janie Leszku Wiącku, burmistrzu… » więcej 2024-04-12, godz. 08:36 Hobby Horse zawita do Prudnika. To już dyscyplina sportu Zawody Hobby Horse po raz pierwszy odbędą się w Prudniku. Uczestnicy, używając drewnianych koni na patyku, zwanych właśnie hobby horses, pokonywać będą… » więcej 2024-04-12, godz. 08:00 Uwaga rodzice z Opola! Ruszają darmowe badania słuchu i wzroku pierwszoklasistów Rusza bezpłatny program wczesnego wykrywania wad słuchu i wzroku u dzieci z Opola. Od piątku (12.04) rodzice uczniów klas pierwszych mogą rejestrować dzieci… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »