Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-02-29, 11:52 Autor: Adam Wołek

Kandydaci Koalicji Obywatelskiej do Rady Miasta Opola. Lista liczy 33 nazwiska

Prezentacja kandydatów KO do rady miasta [fot. Marcin Boczek]
Prezentacja kandydatów KO do rady miasta [fot. Marcin Boczek]
- To jest najmocniejsza ekipa, jaką do tej pory udało nam się zebrać i umieścić na listach - powiedział Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek regionu.
Chodzi o kandydatów do Rady Miasta Opola, którzy powalczą z ramienia Koalicji Obywatelskiej.

- Mamy przedstawicieli różnych środowisk, w tym trójkę kandydatów Śląskich Samorządowców - mówił Zbigniew Kubalańca. - Są ludzie medycyny, nauki i szeroka reprezentacja społeczników. Jest też piątka doświadczonych radnych, którzy ubiegają się o reelekcję. To na pewno jedna z "najmłodszych" list.

Przedstawiciele Koalicji Obywatelskie podpisali porozumienie programowe z prezydentem Arkadiuszem Wiśniewskim.

- To lista obszarów, w których będziemy współdziałać i realizować zadania - powiedział Arkadiusz Wiśniewski, którego Kolacja Obywatelska poparła w nadchodzących wyborach samorządowych. - By te problemy w postaci przeprawy przez Odrę, przebudowy obwodnicy północnej rozwiązać. Ale również te inne, wpisane w porozumienie są dla nas ważne. Choćby to, na czym zależało kandydatom na radnych KO, czyli przebudowa lub budowa od podstaw budynku szkoły specjalnej, która mogłaby być sfinansowana z pieniędzy zewnętrznych.

- Niezmiernie cieszę się z tej współpracy, bo trzeba wspierać Polskę samorządową - podkreślał poseł na Sejm RP Tomasz Kostuś z Koalicji Obywatelskiej. - Będziemy walczyć o wzmacnianie samorządu i przekazywanie pieniędzy "w dół", do gmin, powiatów czy województw. To musi być pełna decentralizacja. A przede wszystkim zapewnimy stałe finansowanie samorządu terytorialnego w Polsce.

Koalicja Obywatelska w 4 okręgach wyborczych w Opolu wystawiła łącznie 33 kandydatów. Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia, a ewentualna druga tura dwa tygodnie później.
Zbigniew Kubalańca
Arkadiusz Wiśniewski
Tomasz Kostuś

Wiadomości z regionu

2024-04-18, godz. 19:54 Porozumienie na trzy miesiące, potem nowa umowa. Po negocjacjach "ściekowych" w Nysie Porozumienie zawarły spółki komunalne z Nysy i Głuchołaz. Od dwóch lat toczą spór o ceny ścieków. Z gminy Głuchołazy odbiera je nyska oczyszczalnia… » więcej 2024-04-18, godz. 19:41 9 zastępów straży gasiło pożar warsztatu w powiecie oleskim Dziś (18.04) po południu w miejscowości Kowale w powiecie oleskim doszło do pożaru warsztatu z autem osobowym w środku. Na miejsce zadysponowano 9 zastępów… » więcej 2024-04-18, godz. 19:25 Od ofert pracy po debaty. Znamy szczegóły Festiwalu Kariery 2024 Ponad trzydzieści stoisk z ofertą edukacyjno-zawodową, prezentacje, panele dyskusyjne oraz wykład motywacyjny muzyka Krzysztofa Skiby. Taką ofertę przygotowano… » więcej 2024-04-18, godz. 18:57 Zmarł Tadeusz Wencel. To on był twórcą pomnika Karolinki i Karlika w Gogolinie Do środowiska artystycznego dotarła wiadomość o śmierci opolskiego rzeźbiarza Tadeusza Wencla. Artysta zmarł w wieku 98 lat. Tworzył rzeźby monumentalne… » więcej 2024-04-18, godz. 18:55 Na razie są utrudnienia, a będzie nowy most. Zaglądamy do Głuchołaz na przebudowę DK40 Do końca roku gotowy ma być nowy trzyprzęsłowy most w Głuchołazach. Na razie trwa wyburzanie starej konstrukcji w ciągu DK40 nad Białą Głuchołaską… » więcej 2024-04-18, godz. 17:47 Ruszyła sprzedaż biletów na Opolskie Konfrontacje Teatralne. "Klasyka żywa" to w tym roku 6 spektakli konkursowych Można już kupować karnety i bilety na przedstawienia 48. Opolskich Konfrontacji Teatralnych 'Klasyka żywa'. Tegoroczne święto teatru rozpocznie się 21 maja… » więcej 2024-04-18, godz. 17:30 Nowi obywatele Polski w regionie. Uroczyste wręczenie dokumentów 11 osób z Ukrainy i Białorusi, odebrało dziś (18.04) dokumenty, które uznają ich za obywateli Polski. » więcej 2024-04-18, godz. 16:57 Wywrócona ciężarówka na ul. Parkowej w Strzelcach Opolskich. Kierowca "nie wyrobił" [AKTUALIZACJA] Uwaga kierowcy! Zablokowana jest ul. Parkowa w Strzelcach Opolskich. Po 15.00 doszło tam do wywrócenia się samochodu ciężarowego. » więcej 2024-04-18, godz. 16:25 Nowa jakość w leczeniu kamicy nerkowej w USK w Opolu. "Teraz łatwiej jest je namierzać" Nowoczesny sprzęt do leczenia kamicy nerkowej otrzymali urolodzy z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. To stół operacyjny z mobilnym aparatem RTG… » więcej 2024-04-18, godz. 16:25 Co przezimowało, co uschło? Dźwigi znów zaparkowały przy ogrodach wertykalnych Opola Dźwig znów pojawił się przy ogrodach wertykalnych na ścianie centrum przesiadkowego Opole Główne. Katarzyna Oborska-Marciniak, wiceprezes Zakładu Komunalnego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »