Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-12-07, 19:00 Autor: Anna Kurc

Rozmawiali o motywacyjnej wartości sportu i nagradzali laureatów olimpiady. Wśród gości Łukasz Piszczek

Motywacyjna wartość sportu [fot. Jarosław Madzia]
Motywacyjna wartość sportu [fot. Jarosław Madzia]
Motywacyjna wartość sportu [fot. Jarosław Madzia]
Motywacyjna wartość sportu [fot. Jarosław Madzia]
O motywacyjnej wartości sportu rozmawiano dziś (7.12) w Opolu. Sportowcy oraz naukowcy dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodzieżą, nauczycielami i trenerami sportowymi.
- Motywacja daje nam napęd do działania - twierdzi psycholog sportu Kamil Wódka. - W sporcie raczej preferujemy to, żeby zawodnik poszukał tej motywacji w sobie - dlaczego chce to robić. Pracujemy nad tym, żeby poszukać u tego zawodnika tego, co jest dla niego kluczowe. Taką rzeczą, która jest ważna to jest sięgnięcie do tego, co on chce zrobić, dlaczego, czy to jest w nim umiejscowione, czy ktoś z zewnątrz chce mu te rzeczy narzucić - dodaje.

- Moją największą motywacją była sama chęć gry w piłkę. Tą radością z gry powinni kierować się także młodzi sportowcy - mówi piłkarz Łukasz Piszczek. - Najważniejsze, żeby czerpali radość z tego, co robią. Jeśli oni tę radość mają, to wtedy my jako trenerzy możemy starać się motywować ich do tego, żeby jak najczęściej przychodzili na zajęcia. Teraz łatwo można powiedzieć "sport to zdrowie", ale warto się ruszać, warto dbać o zdrowie, bo sport na pewno pozwala utrzymać się w lepszej kondycji - zachęca Piszczek.

Debacie towarzyszyła gala wręczenia nagród laureatom „Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie”. - Była to dziesiąta edycja tego ogólnopolskiego konkursu - mówi ks. Jerzy Kostorz. - Na etapie szkolnym prawie 1700 uczniów, w finale - 360. Laureatów mamy 60. Na etapie szkolnym jest test, potem jest test finałowy. Pięciu laureatów z każdej szkoły bierze udział. A potem konferencja i wręczenie nagród. Nagradzamy nie tylko uczniów, ale nagradzamy i nauczycieli i szkoły - wyjaśnia ks. Kostorz.

Wydarzenie odbyło się na Politechnice Opolskiej. Jego organizatorem była Fundacja Ludzki Gest Jakuba Błaszczykowskiego wraz z Wydziałem Katechetycznym Kurii Diecezjalnej w Opolu.
Kamil Wódka
Łukasz Piszczek
ks. Jerzy Kostorz

Wiadomości z regionu

2024-02-29, godz. 21:00 Biała: spółka komunalna ma już poręczenie gminy, może budować oczyszczalnię ścieków Gmina Biała musiała udzielić poręczenia do wysokości 7,5 mln zł, aby jej spółka komunalna mogła zbudować oczyszczalnię ścieków z infrastrukturą… » więcej 2024-02-29, godz. 20:51 Wypadek na DK45 w Lasowicach Wielkich. Osobówka wypadła z drogi Groźny wypadek na drodze krajowej nr 45 Opole - Kluczbork. W miejscowości Lasowice Wielkie auto osobowe wypadło z jezdni i uderzyło w przepust drogowy. » więcej 2024-02-29, godz. 20:10 "Słuchamy ludzi". Władze województwa spotkały się z mieszkańcami Brzegu Brzeg to kolejne miasto, w którym władze województwa spotykają się z mieszkańcami regionu. W Zamku Piastów Śląskich rozmawiano dziś (29.02) między innymi… » więcej 2024-02-29, godz. 18:03 "To będzie zbiór wytycznych do projektowania przestrzennego". Opole przygotowuje plan ogólny miasta Dzięki niemu będzie wiadomo, gdzie można coś wybudować, a gdzie nic już się nie zmieści. Opole przygotowuje plan ogólny miasta. Mają znaleźć się w… » więcej 2024-02-29, godz. 17:35 "Nie było klimatu dla inwestycji". W Kluczborku nie powstanie zakład recyklingu tworzyw sztucznych Nie będzie zakładu recyklingu odpadów tworzyw sztucznych w Kluczborku. Poinformował o tym burmistrz Jarosław Kielar. » więcej 2024-02-29, godz. 17:06 Program in vitro w Kluczborku. Wsparcie otrzyma kilkanaście par Gmina Kluczbork będzie dofinansowywać zabiegi in vitro dla par mających problem z niepłodnością. Podczas wczorajszej (28.02) sesji radni przyjęli uchwa… » więcej 2024-02-29, godz. 15:30 Zmiany w opolskim garnizonie policji. Komendant wojewódzki ma nowych zastępców Insp. Magdalena Ngyuen-Fudala, Komendant Wojewódzki Policji w Opolu, ma od dziś (29.01) nowych zastępców. Zastępcą odpowiedzialnym za pion prewencji został… » więcej 2024-02-29, godz. 15:15 MZD ws. remontu Chełmońskiego w Opolu: widzimy potrzebę, ale terminu nie ma [INTERWENCJA] - Sytuacja jest nam znana, ale daty możliwej realizacji inwestycji nie mamy - tak rzecznik MZD w Opolu komentuje temat fatalnego stanu ulicy Chełmońskiego w… » więcej 2024-02-29, godz. 14:59 Chcą nowej szkoły dla niepełnosprawnych dzieci. Rodzicie protestowali w Opolu [ZDJĘCIA] - Miasto powinno się wstydzić, że tutaj stoimy - w takich słowach rodzice niepełnosprawnych dzieci z Opola ocenili warunki edukacyjne ich dzieci. Ci wspólnie… » więcej 2024-02-29, godz. 14:48 W kolorowym korowodzie fundacja DOM zachęcała do przekazania 1,5 % podatku [ZDJĘCIA] W tym roku bez przebrań i tańców, ale za to ze słodkościami i uśmiechami na twarzach. Po raz kolejny ulicami Opola przeszedł kolorowy korowód fundacji… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »