Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-12-03, 20:58 Autor: Wiktoria Kramczyńska

"Można poczuć świąteczny klimat". Jarmark w Opolu zachwyca odwiedzających

Jarmark Bożonarodzeniowy w Opolu [fot. Wiktoria Kramczyńska]
Jarmark Bożonarodzeniowy w Opolu [fot. Wiktoria Kramczyńska]
Wspólne kolędowanie, kolorowe światełka, choinki, aromatyczne potrawy i świąteczne podarunki. Na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Opolu panuje magiczna, rodzinna atmosfera, która przyciąga mieszkańców i turystów z całej Polski.
- Jest naprawdę świetnie. To jest mój drugi raz kiedy tutaj jestem i jak zwykle jestem zachwycony, naprawdę. Uważam, że ten jarmark jest lepszy niż we Wrocławiu. - Bardzo fajnie można już poczuć świąteczny klimat. - To jest najlepszy jarmark na całym świecie, gorąco polecam, atrakcji jest bardzo dużo. - Pięknie jest tutaj, w dodatku śnieg dodaje uroku - mówiły osoby odwiedzające opolski jarmark.

Jak mówi prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, na jarmarku można poczuć prawdziwy klimat Bożego Narodzenia.

- Można kupić różne smaczne rzeczy, wigilijne upominki, ale też można pojeździć na diabelskim młynie, czy karuzeli. Jest tyle różnych atrakcji, że ja już sobie nie wyobrażam Opola bez takiego jarmarku.

- To już jest tradycja naszego miasta. Jak widać, z roku na rok jarmark się "rozrasta". Jest coraz większy i ciekawszy, mamy też więcej wystawców i staramy się, aby tych atrakcji było jak najwięcej - dodaje Łukasz Śmierciak, naczelnik wydziału promocji Urzędu Miasta Opola.

Jarmark bożonarodzeniowy w Opolu jest czynny codziennie od 12:00 do 21:00 i potrwa do 31 grudnia.
Odwiedzający jarmark
Arkadiusz Wiśniewski, Łukasz Śmierciak

Wiadomości z regionu

2024-02-29, godz. 21:00 Biała: spółka komunalna ma już poręczenie gminy, może budować oczyszczalnię ścieków Gmina Biała musiała udzielić poręczenia do wysokości 7,5 mln zł, aby jej spółka komunalna mogła zbudować oczyszczalnię ścieków z infrastrukturą… » więcej 2024-02-29, godz. 20:51 Wypadek na DK45 w Lasowicach Wielkich. Osobówka wypadła z drogi Groźny wypadek na drodze krajowej nr 45 Opole - Kluczbork. W miejscowości Lasowice Wielkie auto osobowe wypadło z jezdni i uderzyło w przepust drogowy. » więcej 2024-02-29, godz. 20:10 "Słuchamy ludzi". Władze województwa spotkały się z mieszkańcami Brzegu Brzeg to kolejne miasto, w którym władze województwa spotykają się z mieszkańcami regionu. W Zamku Piastów Śląskich rozmawiano dziś (29.02) między innymi… » więcej 2024-02-29, godz. 18:03 "To będzie zbiór wytycznych do projektowania przestrzennego". Opole przygotowuje plan ogólny miasta Dzięki niemu będzie wiadomo, gdzie można coś wybudować, a gdzie nic już się nie zmieści. Opole przygotowuje plan ogólny miasta. Mają znaleźć się w… » więcej 2024-02-29, godz. 17:35 "Nie było klimatu dla inwestycji". W Kluczborku nie powstanie zakład recyklingu tworzyw sztucznych Nie będzie zakładu recyklingu odpadów tworzyw sztucznych w Kluczborku. Poinformował o tym burmistrz Jarosław Kielar. » więcej 2024-02-29, godz. 17:06 Program in vitro w Kluczborku. Wsparcie otrzyma kilkanaście par Gmina Kluczbork będzie dofinansowywać zabiegi in vitro dla par mających problem z niepłodnością. Podczas wczorajszej (28.02) sesji radni przyjęli uchwa… » więcej 2024-02-29, godz. 15:30 Zmiany w opolskim garnizonie policji. Komendant wojewódzki ma nowych zastępców Insp. Magdalena Ngyuen-Fudala, Komendant Wojewódzki Policji w Opolu, ma od dziś (29.01) nowych zastępców. Zastępcą odpowiedzialnym za pion prewencji został… » więcej 2024-02-29, godz. 15:15 MZD ws. remontu Chełmońskiego w Opolu: widzimy potrzebę, ale terminu nie ma [INTERWENCJA] - Sytuacja jest nam znana, ale daty możliwej realizacji inwestycji nie mamy - tak rzecznik MZD w Opolu komentuje temat fatalnego stanu ulicy Chełmońskiego w… » więcej 2024-02-29, godz. 14:59 Chcą nowej szkoły dla niepełnosprawnych dzieci. Rodzicie protestowali w Opolu [ZDJĘCIA] - Miasto powinno się wstydzić, że tutaj stoimy - w takich słowach rodzice niepełnosprawnych dzieci z Opola ocenili warunki edukacyjne ich dzieci. Ci wspólnie… » więcej 2024-02-29, godz. 14:48 W kolorowym korowodzie fundacja DOM zachęcała do przekazania 1,5 % podatku [ZDJĘCIA] W tym roku bez przebrań i tańców, ale za to ze słodkościami i uśmiechami na twarzach. Po raz kolejny ulicami Opola przeszedł kolorowy korowód fundacji… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »