Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-11-28, 18:30 Autor: Witold Wośtak

Będzie naprawa chodnika w nowym kompleksie Ozimska Park. "Wykonane niezgodnie ze sztuką"

Uszkodzony chodnik w CH Ozimska Park [fot. Adam Dubiński]
Uszkodzony chodnik w CH Ozimska Park [fot. Adam Dubiński]
Uszkodzony chodnik w CH Ozimska Park [fot. Adam Dubiński]
Uszkodzony chodnik w CH Ozimska Park [fot. Adam Dubiński]
Dyrekcja kompleksu handlowego Ozimska Park w Opolu reaguje na zgłaszane przez klientów źle wykonane fragmenty inwestycji. Chodzi między innymi o ruszające się płyty chodnikowe.
Ten problem został zgłoszony 20 listopada. Jak mówi Radiu Opole Sandra Kaczmarek z TOUCH.PR, agencji komunikacyjnej REDKOM Development, czyli inwestora, ochroniarze od razu zabezpieczyli ruszające się płytki. - W ciągu kilku dni firma rozpocznie prace naprawcze chodnika - dodaje.

- Dotarły do nas także sygnały dotyczące braku stojaków na rowery i ławek. Te elementy były od początku przewidziane w planie architektonicznym, jednak z uwagi na czas otwarcia, czyli drugiej połowy listopada, montaż został zaplanowany na późniejszy termin. Aktualnie kończymy montować ławki, natomiast stojaki rowerowe na 40 jednośladów pojawią się w przyszłym tygodniu.

Sandra Kaczmarek zaznacza, że problem płyt chodnikowych wynika z użycia nowoczesnej technologii montażowej.

- Ona niestety nie została wykonana zgodnie ze sztuką. Wspólnie z wykonawcą oczywiście uzgodniliśmy już kompleksowy plan naprawczy i wraz z nim bierzemy na siebie pełną odpowiedzialność za poprawki, zarówno w aspekcie technicznym, jak i finansowym.

Przedstawicielka inwestora zwraca uwagę, że rewitalizacja dawnego centrum handlowego jest trudniejsza niż budowa podobnego obiektu od podstaw, choć bardziej przyjazna dla środowiska.
Sandra Kaczmarek 1
Sandra Kaczmarek 2

Wiadomości z regionu

2024-02-29, godz. 21:00 Biała: spółka komunalna ma już poręczenie gminy, może budować oczyszczalnię ścieków Gmina Biała musiała udzielić poręczenia do wysokości 7,5 mln zł, aby jej spółka komunalna mogła zbudować oczyszczalnię ścieków z infrastrukturą… » więcej 2024-02-29, godz. 20:51 Wypadek na DK45 w Lasowicach Wielkich. Osobówka wypadła z drogi Groźny wypadek na drodze krajowej nr 45 Opole - Kluczbork. W miejscowości Lasowice Wielkie auto osobowe wypadło z jezdni i uderzyło w przepust drogowy. » więcej 2024-02-29, godz. 20:10 "Słuchamy ludzi". Władze województwa spotkały się z mieszkańcami Brzegu Brzeg to kolejne miasto, w którym władze województwa spotykają się z mieszkańcami regionu. W Zamku Piastów Śląskich rozmawiano dziś (29.02) między innymi… » więcej 2024-02-29, godz. 18:03 "To będzie zbiór wytycznych do projektowania przestrzennego". Opole przygotowuje plan ogólny miasta Dzięki niemu będzie wiadomo, gdzie można coś wybudować, a gdzie nic już się nie zmieści. Opole przygotowuje plan ogólny miasta. Mają znaleźć się w… » więcej 2024-02-29, godz. 17:35 "Nie było klimatu dla inwestycji". W Kluczborku nie powstanie zakład recyklingu tworzyw sztucznych Nie będzie zakładu recyklingu odpadów tworzyw sztucznych w Kluczborku. Poinformował o tym burmistrz Jarosław Kielar. » więcej 2024-02-29, godz. 17:06 Program in vitro w Kluczborku. Wsparcie otrzyma kilkanaście par Gmina Kluczbork będzie dofinansowywać zabiegi in vitro dla par mających problem z niepłodnością. Podczas wczorajszej (28.02) sesji radni przyjęli uchwa… » więcej 2024-02-29, godz. 15:30 Zmiany w opolskim garnizonie policji. Komendant wojewódzki ma nowych zastępców Insp. Magdalena Ngyuen-Fudala, Komendant Wojewódzki Policji w Opolu, ma od dziś (29.01) nowych zastępców. Zastępcą odpowiedzialnym za pion prewencji został… » więcej 2024-02-29, godz. 15:15 MZD ws. remontu Chełmońskiego w Opolu: widzimy potrzebę, ale terminu nie ma [INTERWENCJA] - Sytuacja jest nam znana, ale daty możliwej realizacji inwestycji nie mamy - tak rzecznik MZD w Opolu komentuje temat fatalnego stanu ulicy Chełmońskiego w… » więcej 2024-02-29, godz. 14:59 Chcą nowej szkoły dla niepełnosprawnych dzieci. Rodzicie protestowali w Opolu [ZDJĘCIA] - Miasto powinno się wstydzić, że tutaj stoimy - w takich słowach rodzice niepełnosprawnych dzieci z Opola ocenili warunki edukacyjne ich dzieci. Ci wspólnie… » więcej 2024-02-29, godz. 14:48 W kolorowym korowodzie fundacja DOM zachęcała do przekazania 1,5 % podatku [ZDJĘCIA] W tym roku bez przebrań i tańców, ale za to ze słodkościami i uśmiechami na twarzach. Po raz kolejny ulicami Opola przeszedł kolorowy korowód fundacji… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »