Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-11-23, 16:50 Autor: Wiktoria Kramczyńska

Maskotki dla małych pacjentów. Fundacja Mam Marzenie premierowo rozpoczęła Dzień Pluszowego Misia

Fundacja Mam Marzenie - Dzień Pluszowego Misia [Fot. Daria Pakuła]
Fundacja Mam Marzenie - Dzień Pluszowego Misia [Fot. Daria Pakuła]
Maskotki trafiły do małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu z okazji zbliżającego się Dnia Pluszowego Misia. To inicjatywa fundacji Mam Marzenie, która na co dzień spełnia małe i duże marzenia chorych dzieci.
- Dzieciaki zawsze odwdzięczają się nam uśmiechem, opowiadają o swoich marzeniach i za każdym razem zaskakują nas coraz bardziej - mówi Anna Krzysztoń, wolontariuszka fundacji. - Mamy takie poczucie, że robimy coś naprawdę bardzo ważnego - i dla dzieciaków i dla ich rodziców, którzy widzą, jak ich dzieci się uśmiechają, jak spełniają się im marzenia. Dla nich to też jest taki "promyczek".

Mali pacjenci nie kryli radości z otrzymanych pluszaków. Opowiedzieli nam także o swoich marzeniach.

- Choruję na cukrzycę i mam marzenie, żeby wyzdrowieć, ale niestety nie ma takiej możliwości. Chciałabym, żeby u wszystkich było wszystko dobrze. Życzę każdemu szczęścia i zdrowia. Nie marzę o materialnych prezentach.

- Ja marzę o tym, żeby "moje cukry" były bardzo dobre i żebym nie musiał tutaj znowu wracać.

- Dzisiaj premierowo obchodzimy Dzień Pluszowego Misia i jest to dla nas wzruszające widzieć uśmiechy naszych najmłodszych pacjentów - mówi Agata Chobot, kierownik oddziału pediatrii w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu.

- Jest to zawsze miła odmiana dla naszych pacjentów, którzy przychodzą leczyć się tutaj. Każde odciągnięcie ich od tego co robimy na co dzień tutaj, czyli podajemy leki i robimy badania, jest zawsze bardzo miłe.

Do wręczania maskotek dla dzieci hospitalizowanych w USK dołączyło się także koło wolontariackie "Dobro" działające w firmie Capita.

- Wolontariat daje nam mnóstwo satysfakcji i poczucie, że zmieniamy świat na lepsze - mówi wolontariuszka Mariola Zdera.

- Jako mama trójki dzieci wiem, jak ważna jest kwestia radości, kiedy jest się w szpitalu. Taki mały pluszak może sprawić dużo szczęścia, więc uważam, że ta akcja jest świetna.

Dodajmy, że 25 listopada na całym świecie obchodzony będzie Dzień Pluszowego Misia, a fundacja Mam Marzenie od 7 lat aktywnie włącza się w obchody tego wyjątkowego święta. Zbiera nie tylko maskotki, ale także gry, puzzle, kredki, kolorowanki oraz inne artykuły, które umilają czas dzieciom, dla których szpital stał się drugim domem.
Anna Krzysztoń
Mali pacjenci
Agata Hobot
Mariola Zdera

Wiadomości z regionu

2024-02-26, godz. 15:19 Opolska Lewica popiera Arkadiusza Wiśniewskiego. Jej kandydaci na prezydenckich listach Lewica popiera Arkadiusza Wiśniewskiego w nadchodzących wyborach, a kandydaci reprezentujący to ugrupowanie polityczne wystartują z list komitetu urzędującego… » więcej 2024-02-26, godz. 15:14 Awantura domowa z użyciem noża. Dwie osoby trafiły do szpitala Dwie osoby ucierpiały w zdarzeniu w Zwanowicach w powiecie brzeskim. Miało tam dojść do awantury domowej z użyciem nożna, w której uczestniczyli kobieta… » więcej 2024-02-26, godz. 14:18 Ponad 40 zarzutów oszustwa. Ruszył proces Janusza T. i Joanny M. Kilkaset tysięcy złotych - to straty kilkudziesięciu osób, które mógł oszukać Janusz T. » więcej 2024-02-26, godz. 13:00 Pięć szczeniąt utopionych w szambie. Mieszkaniec gminy Skoroszyce przyznał się Mieszkaniec gminy Skoroszyce utopił pięć szczeniąt w szambie na swoim podwórku. Wcześniej psy były widywane na posesji mężczyzny, ale nagle zniknęły… » więcej 2024-02-26, godz. 11:45 Zaklinował się na przejeździe kolejowym. Świadkowie zdarzenia zatrzymali pociąg Wjechał na przejazd kolejowy i utknął. Do tego zdarzenia doszło w Zielęcicach koło Brzegu, gdzie 68-letni kierowca pomylił drogę i zaklinował auto na… » więcej 2024-02-26, godz. 11:30 Piłka ręczna: to prawdopodobnie ostatni sezon Mateusza Jankowskiego w Gwardii - Dużo wspomnień, dużo fajnych chwil, ale najprawdopodobniej moja przygoda z piłką ręczną w Opolu dobiega końca - mówił w Porannym Programie Radia Opole… » więcej 2024-02-26, godz. 10:50 Mężczyzna ranny podczas pielęgnacji drzew. Na miejscu specjalistyczna grupa wysokościowa Wypadek przy pracy w Opolu. Na ulicy Spacerowej trwały działania pielęgnacyjne zieleni na wysokości. » więcej 2024-02-26, godz. 09:37 "Ukraińcy pamiętają o pomocy i liczą na dalsze wsparcie". Honorowy konsul Ukrainy gościem Radia Opole - Wybuch wojny mnie zaskoczył. Nikt nie spodziewał się, że Rosja rzeczywiście może zaatakować Ukrainę - przyznała w Porannej Rozmowie Radia Opole honorowa… » więcej 2024-02-26, godz. 08:00 Pożar autobusu MZK w Kędzierzynie-Koźlu. Nie ma osób poszkodowanych Pożar autobusu komunikacji miejskiej na ul. Czechowa w Kędzierzynie-Koźlu. Po godzinie 6.30 zapalił się układ hamulcowy w pojeździe. » więcej 2024-02-26, godz. 07:45 Opolskie - 20 lat w Unii Europejskiej. Czas na powiat brzeski W kolejnym tygodniu cyklu spotkań 'Opolskie - 20 lat w UE' władze regionu odwiedzą powiat brzeski. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »