Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-10-02, 06:10 Autor: Cezary Puzyna

Opole: rusza remont wiaduktu na ul. Reymonta. Utrudnienia także na Głogowskiej

Wiadukt na Reymonta [fot. MZD Opole]
Wiadukt na Reymonta [fot. MZD Opole]
Wiadukt nad Głogowską [fot. MZD Opole]
Wiadukt nad Głogowską [fot. MZD Opole]
Dzisiaj (2.10) rozpocznie się remont nawierzchni na wiadukcie na ulicy Reymonta. Będzie zmiana organizacji ruchu. Drogowcy pojawią się także na Głogowskiej.
- Na całej długości zostanie wprowadzony ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną - zapowiada rzecznik MZD w Opolu Mariusz Chałupnik, informując o zmianach na Reymonta.

- Prace zostały podzielone na dwa etapy. Dzięki temu wiadukt będzie przejezdny przez cały czas trwania remontu. W pierwszym etapie zamknięty zostanie pas w kierunku Kędzierzyna-Koźla. Później wykonawca przeniesie się na pas w stronę centrum miasta i wtedy ruch będzie się odbywał wyremontowaną częścią wiaduktu.

Ponadto zamknięty zostanie wjazd na wiadukt z ulicy Armii Krajowej od strony Dworca Głównego. Przewidywany termin wykonania prac to 2 miesiące.

Również dzisiaj zmiany na ulicy Głogowskiej związane z remontem dolnych konstrukcji wiaduktów na Wschodniej. Na 65-metrowym odcinku Głogowskiej będzie obowiązywał ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Te prace potrwają cztery tygodnie.
Mariusz Chałupnik

Wiadomości z regionu

2023-12-08, godz. 20:19 "Zobowiązaliśmy się do budowy uczciwego państwa". Poseł Dariusz Joński o komisjach śledczych i cenach energii O komisjach śledczych i zamrożeniu cen energii mówili podczas dzisiejszej (7.12) konferencji prasowej w Opolu poseł Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński… » więcej 2023-12-08, godz. 18:38 Kolizja na przejeździe kolejowym. Nietrzeźwy kierowca wjechał w rogatki Zdarzenie drogowe na przejeździe kolejowym na DK11 między Gotartową a Krzywizną. Kierowca osobowego audi wjechał w zamknięte rogatki. » więcej 2023-12-08, godz. 18:07 Mikołaj z prezentami u podopiecznych ośrodka "Szansa" w Opolu Podopiecznych Ośrodka Readaptacji Społecznej Szansa w Opolu odwiedził dziś (8.12) mikołaj. Prezenty sfinansowała fundacja działająca przy Opolskiej Izbie… » więcej 2023-12-08, godz. 16:13 W Instytucie Śląskim podsumowano Rok Korfantego. "On wychodzi z cienia lokalności" Czy na Wojciecha Korfantego jest jeszcze miejsce w polskiej przestrzeni publicznej i edukacji historycznej? Między innymi na to pytanie próbowali odpowiedzieć… » więcej 2023-12-08, godz. 16:11 Uwaga, smog w powiecie krapkowickim Na terenie Zdzieszowic oraz obszarów gmin Zdzieszowice, Krapkowice, Gogolin i Walce doszło do przekroczenia stanów ostrzegawczych i pojawiło się ryzyko przekroczenia… » więcej 2023-12-08, godz. 14:54 Gmina Strzelce Opolskie kupiła dom. W przyszłości ma służyć podopiecznym ŚDS Zaczyna brakować miejsca, dlatego potrzebne jest dodatkowe lokum. Gmina Strzelce Opolskie kupiła za ponad 500 tys. zł budynek tuż przy Środowiskowym Domu… » więcej 2023-12-08, godz. 14:52 Kolorowo i świątecznie w kluczborskim parku dzięki darczyńcom Kilka firm ufundowało świąteczne oświetlenie dla Spółdzielni Mieszkaniowej 'Przyszłość' w Kluczborku. Ozdoby zamontowano w parku Zielone Błonia, a podczas… » więcej 2023-12-08, godz. 14:49 Przy szpitalu w Strzelcach Opolskich uruchomiono poradnię neurologii dziecięcej Poradnia neurologii dziecięcej od grudnia funkcjonuje przy szpitalu w Strzelcach Opolskich. Do końca miesiąca wszystkie terminy są już zarezerwowane, ale… » więcej 2023-12-08, godz. 14:48 "Mieszkańcy dzwonią, my sprawdzamy". Kontrole pieców w gminie Nysa Na dwanaście pobranych z domowych pieców próbek, osiem nie wykazało spalania odpadów - podsumowuje początek sezonu grzewczego Andrzej Jakubowski, komendant… » więcej 2023-12-08, godz. 14:09 Cztery możliwe warianty, ale owiane tajemnicą. Pytamy, co z trzecim mostem dla Nysy - Są cztery propozycje, ale konkretnych lokalizacji jeszcze nie podają - mówi burmistrz Nysy pytany o postępy w przygotowaniach do budowy trzeciej przeprawy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »