Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-09-27, 17:42 Autor: Jan Poniatyszyn

Dofinasowanie dla terenów popegeerowskich zrealizowało oczekiwania uczniów wiejskiej szkoły

Zmodernizowane boisko SP w Racławicach Śląskich [fot. UM Głogówek]
Zmodernizowane boisko SP w Racławicach Śląskich [fot. UM Głogówek]
- Na taką inwestycję lokalna społeczność czekała od lat – powiedział burmistrz Głogówka Piotr Bujak podczas uroczystości otwarcia zmodernizowanych szkolnych obiektów w Racławicach Śląskich [fot. UM Głogówek]
- Na taką inwestycję lokalna społeczność czekała od lat – powiedział burmistrz Głogówka Piotr Bujak podczas uroczystości otwarcia zmodernizowanych szkolnych obiektów w Racławicach Śląskich [fot. UM Głogówek]
W Racławicach Śląskich oddano do użytku zmodernizowany kompleks sportowy szkoły podstawowej. Inwestycja kosztowała ponad 1,4 mln zł. Na ten cel gmina Głogówek pozyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład dla terenów popegeerowskich. Wkład własny samorządu wyniósł 38 tys. zł.
- Teraz mamy dwa piękne obiekty, którymi są wielofunkcyjne boisko i przyszkolny taras - mówi Renata Błoszenko, dyrektorka podstawówki w Racławicach Śląskich. – Boisko przez ponad dwa lata było nieużytkowane, bo był tam zakaz wstępu. Natomiast taras to przez wiele lat nie był wykorzystywany. Teraz będzie to służyć nie tylko uczniom, szkole, ale również lokalnej społeczności.

- Chciałaby podziękować za to boisko. Jest bardzo piękne. Na pewno będę tutaj grała z koleżankami i kolegami – powiedziała Aniela, miejscowa uczennica.

Wtóruje jej szkolny kolega Paweł: - To boisko było długo wyczekiwane. Bardzo fajnie będzie się tutaj czas spędzało popołudniami. W końcu jest gdzie przebywać.

Uczniowie i mieszkańcy Racławic Śląskich mają teraz do dyspozycji boiska do piłki nożnej, ręcznej, siatkówki i koszykówki oraz bieżnię lekkoatletyczną.
Renata Błoszenko
Uczniowie SP w Racławicach Śląskich

Wiadomości z regionu

2023-12-01, godz. 20:15 Zimne kaloryfery w mieszkaniach części opolan. Na Cieszyńskiej doszło do awarii sieci ciepłowniczej Awaria ciepłownicza w Opolu. Została zlokalizowana 30 listopada przy ul. Cieszyńskiej. Dzisiaj (1.12) służby techniczne ECO przystąpiły do prac związanych… » więcej 2023-12-01, godz. 19:30 Opolskie schronisko apeluje o adopcję zwierząt i wsparcie. "Zima to czas szczególny" Siedemdziesiąt psów i prawie dwieście kotów - tyle zwierząt przebywa obecnie w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu. Najbardziej potrzebują… » więcej 2023-12-01, godz. 19:21 "To wyróżnienie dla naszego regionu". Opole gospodarzem 7. Forum Europejskich Regionów Mniejszościowych O korzyściach z posługiwania się językiem mniejszości rozmawiają dziś w Opolu reprezentanci europejskich regionów wielojęzycznych, mniejszościowych i… » więcej 2023-12-01, godz. 16:40 "Gminne Alternatywy" - uczniowie z Chocianowic wiedzą, jak spędzać czas bez smartfona Joga, ceramika, zumba, szachy. Między innymi taką alternatywę spędzania wolnego czasu bez smartfonów i komputerów proponowano dzisiaj (01.12) uczniom Zespołu… » więcej 2023-12-01, godz. 16:40 Weekend z utrudnieniami dla kierowców w ścisłym centrum Kluczborka Zmieniona organizacja ruchu obowiązuje wokół rynku w Kluczborku do najbliższego poniedziałku (04.12). » więcej 2023-12-01, godz. 16:37 Nowe bloki kluczborskiej spółdzielni nadal niewiadomą. Brakuje co najmniej sześciu kupców 6 umów z zainteresowanymi brakuje Spółdzielni Mieszkaniowej 'Przyszłość' w Kluczborku do podjęcia decyzji o budowie dwóch nowych bloków. Datę graniczną… » więcej 2023-12-01, godz. 16:34 Jarmark świąteczny w Prudniku oficjalnie otwarty. Potrwa cały weekend Stoiska z wyrobami artystycznymi, rzemieślniczymi, degustacja potraw oraz koncerty i parada motomikołajów - to główne atrakcje VI Jarmarku Bożonarodzeniowego… » więcej 2023-12-01, godz. 15:06 Kolejna ofiara oszustów. Brzeżanka straciła ponad 40 tysięcy złotych Ponad 40 tysięcy złotych straciła wskutek działalności oszustów mieszkanka powiatu brzeskiego. Do 35-latki zadzwonił mężczyzna podający się za pracownika… » więcej 2023-12-01, godz. 15:04 Zebrali ponad 600 podpisów i zanieśli je do opolskiego ratusza. Mówią "nie" spalarni śmieci w Opolu 'Studenci wstydziliby się to napisać' - tak o raporcie, na podstawie którego wydano decyzję środowiskową o budowie spalarni odpadów w Opolu przy ulicy Podmieskiej… » więcej 2023-12-01, godz. 14:30 Ostrzeżenie IMGW. W regionie intensywne opady śniegu Ostrzeżenie wydano dla dziewięciu opolskich powiatów: brzeskiego, głubczyckiego, kędzierzyńsko-kozielskiego, krapkowickiego, nyskiego, opolskiego, prudnickiego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »