Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-05-25, 13:45 Autor: Monika Matuszkiewicz

"To jest pomoc w ratowaniu ludzkiego życia". Krwiobus zaparkował na opolskim rynku

Zbiórka krwi na opolskim rynku [fot. Jędrzej Łuczak]
Zbiórka krwi na opolskim rynku [fot. Jędrzej Łuczak]
Zbiórka krwi na opolskim rynku [fot. Jędrzej Łuczak]
Zbiórka krwi na opolskim rynku [fot. Jędrzej Łuczak]
Zbiórka krwi na opolskim rynku [fot. Jędrzej Łuczak]
Zbiórka krwi na opolskim rynku [fot. Jędrzej Łuczak]
Policja [fot. Jedrzej Łuczak]
Policja [fot. Jedrzej Łuczak]
Policjanci, uczniowie opolskich szkół i mieszkańcy regionu dzielili się tym co najcenniejsze, czyli krwią. Na opolskim rynku zorganizowano akcję oddawania krwi. Rano zaparkował tam specjalistyczny krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa.
- My takie akcje organizujemy cyklicznie, co jakiś czas staramy się pomóc w tej zbiórce krwi - mówi starszy sierżant Marta Białek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

- O tym, że warto pomagać, chyba nikomu nie trzeba mówić. Policjanci na co dzień działają zgodnie z hasłem - "Pomagamy i chronimy" i zachęcamy do tego wszystkich mieszkańców Opola oraz osób przejeżdżających przez nasze województwo. Za nami stoi krwiobus, gdzie można oddać krew, a oprócz tego są jeszcze inne, dodatkowe atrakcje.

Przy krwiobusie można było zobaczyć motocykle policyjne, a najmłodsi mogli sprawdzić swoje umiejętności rowerowe w miasteczku ruchu drogowego.

- Przede wszystkim to jest taka pierwsza przygoda z ruchem drogowym, w bezpiecznych bardzo warunkach. Jest policjant, są znaki, jest przejście dla pieszych, mamy kamizelki, dzięki którym będzie można wcielić się w rolę kierującego, wiec pokażemy, jak wygląda ten ruch w bezpiecznych warunkach. Poprzez zabawę wiele zasad bezpiecznego ruchu drogowego można takiemu dziecku wpoić - dodaje aspirant Agnieszka Nierychła, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

Chętnych do oddawania krwi nie brakowało.

- Zawsze jakoś się pomoże drugiemu człowiekowi, więc jest to fajna inicjatywa. Od zawsze gdzieś to oddawanie krwi się przewijało. Pierwszy raz poszedłem na studiach, bo kolega mnie namówił i potem się zaczęło. - Zawsze myślałam o tym, dzisiaj będzie pierwszy raz i mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze i jestem ciekawa. - To jest pomoc w ratowaniu ludzkiego życia.

Dodajmy, że krew można także oddawać w siedzibie RCKiK w Opolu, od poniedziałku do piątku między godziną 07:00 a 16:30, a także w jedną sobotę w miesiącu. Wykaz znajduje się na stronie rckik-opole.com.pl.
starszy sierżant Marta Białek
aspirant Agnieszka Nierychła
Mieszkańcy

Wiadomości z regionu

2023-09-29, godz. 20:00 Poznajmy naszych południowych sąsiadów. Ruszyły Dni Czeskie w Opolu Na opolskim rynku ruszyły I Dni Czeskie. Wśród atrakcji między innymi projekcie filmowe, quiz wiedzy o naszych sąsiadach, a także prezentacja miast i regionów… » więcej 2023-09-29, godz. 18:40 Komprachcice mają nową drogę. Zakończono przebudowę DW429 Ponad dwa miliony złotych kosztowała przebudową kolejnego odcinka drogi wojewódzkiej nr 429 w gminie Komprachcice. Wyremontowano ponad 1,7-kilometrowy odcinek… » więcej 2023-09-29, godz. 17:44 Opolska KAS świętuje. "Dzięki ich pracy państwo może realizować ambitne programy" Około 1700 funkcjonariuszy i pracowników cywilnych opolskich struktur Krajowej Administracji Skarbowej obchodzi swoje święto. To także czas podsumowania dotychczasowych… » więcej 2023-09-29, godz. 17:00 Wybuchowe laboratorium zlikwidowane przez CBŚP. Na trop trafili policjanci z Opola [ZDJĘCIA, FILM] Laboratorium materiałów wybuchowych oraz magazyny broni palnej i amunicji zlikwidowali funkcjonariusze w Małopolsce. Znaleźli także milion zł w gotówce… » więcej 2023-09-29, godz. 17:00 Shakespeare na pasach. Uliczny teatr o bezpieczeństwie na drogach 'Hamlet' William’a Shakespeare’a na przejściu dla pieszych w mniej niż 15 sekund? W Opolu takie rzeczy są możliwe. Teatr Ekostudio i opolska policja przygotowali… » więcej 2023-09-29, godz. 16:58 NIK o nieprawidłowościach podczas pandemii koronawirusa. MZ: Priorytetem były działania ratujące życie Utworzenie szpitala tymczasowego w Opolu zostało przepłacone, a izolatoria w naszym regionie wykorzystano w sposób nienależyty. To jedne z głównych ustaleń… » więcej 2023-09-29, godz. 15:34 Prudnicki dworzec nagrodzony w konkursie "Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku" Nowy dworzec autobusowy w Prudniku nagrodzono w ogólnopolskim konkursie 'Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku'. W rywalizacji uczestniczyło 535 projektów. Do… » więcej 2023-09-29, godz. 15:30 Golfiści zjadą do Kamienia Śląskiego. Turniej o puchar OIG i memoriał im. Jarosława Kozubskiego Przed nami turniej golfowy o Puchar Opolskiej Izby Gospodarczej. W sobotę (30.09) w Kamieniu Śląskim zmierzyć się ze sobą będą mogli zarówno amatorzy… » więcej 2023-09-29, godz. 15:15 EKOpracownia pomoże rozwinąć świadomość ekologiczną uczniom LO2 w Opolu Mikroskopy, menzurki czy interaktywne tablice - to tylko część wyposażenia nowej EKOpracowni Liceum Ogólnokształcącego nr 2 w Opolu. Szkoła przy współpracy… » więcej 2023-09-29, godz. 14:33 Wybory 2023. "Nie zwalniamy tempa". Plany Koalicji Obywatelskiej na ostatnie dwa tygodnie kampanii - Nie zwalniamy tempa, wręcz przeciwnie - zapewniał dziś (29.09) na konferencji prasowej Andrzej Buła, szef opolskich struktur Platformy Obywatelskiej. Jak… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »