Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-03-26, 13:00 Autor: Krzysztof Rapp

Collegium Nobilium Opoliense czeka na nowych liderów

Stanisław Niewiński [fot. Kamila Bucyk]
Stanisław Niewiński [fot. Kamila Bucyk]
Do końca marca trwa rekrutacja do szkoły liderów Collegium Nobilium Opoliense. Została ona założona w 2012 roku w Opolu przez Stowarzyszenie Horyzonty, w którym kluczową rolę po dziś dzień odgrywa Marcin Ociepa, obecny wiceminister obrony narodowej.
O tym dla kogo jest ta szkoła i co oferuje mówił dziś (26.03) w Porannej Rozmowie Radia Opole dr Stanisław Niewiński.
- Jest ona otwarta dla ludzi do 30. roku życia. Przede wszystkim w naszych zajęciach biorą udział licealiści, studenci, a także osoby, które dopiero co studia zakończyły i zaczynają swoją przygodę zawodową. Przygotowujemy przede wszystkim przyszłych liderów chcących funkcjonować w ramach organizacji pozarządowych, biznesu, świata akademickiego. Ale również polityki, o charakterze rządowym i samorządowym - mówi dr Niewiński.

Zajęcia odbywają się w formie zjazdów. Większość z nich jest organizowana w Opolu. Przyszli liderzy spotykają się na nich z aktualnymi liderami z różnych dziedzin.

- Mamy zajęcia poświęcone funkcjonowaniu w ramach samorządu. Mamy spotkania z przedstawicielami lokalnego, ale także ogólnopolskiego biznesu. Mamy spotkania z przedstawicielami świata akademickiego. Mamy również jeden zjazd w Warszawie, bo większość tych zjazdów ma jednak charakter lokalny. No i wtedy staramy się umożliwić naszych słuchaczom spotkania z przedstawicielami polityki i większego biznesu - wylicza gość Radia Opole.

Wśród przedmiotów oferowanych przez Collegium Nobilium Opoliense znalazły się także kurs szermierki i strzelectwo. Warto podkreślić, że zajęcia są darmowe.

Wszelkie informacje o szkole liderów dostępne są na stronie: collegium.opole.pl
dr Stanisław Niewiński cz.1
dr Stanisław Niewiński cz.2

Wiadomości z regionu

2023-05-28, godz. 09:39 Śmiertelny wypadek na DW 423 w Obrowcu, w pow. krapkowickim. Samochód stanął w płomieniach W momencie przyjazdu na miejsce zdarzenia straży pożarnej, pojazd całkowicie objęty był ogniem. » więcej 2023-05-27, godz. 20:30 Finał radiowej zabawy "Festiwal od kuchni". Nagrody wręczono w trakcie targów turystyki [ZDJĘCIA] Najpierw zaśpiewała, połączyła to z gotowaniem, nagrała film i… wygrała atrakcyjne nagrody od Radia Opole. Marlena Miernik, słuchaczka radia wzięła… » więcej 2023-05-27, godz. 19:35 Niemodlin: tragiczne zdarzenie na stawku zamkowym Dramatyczne zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej po godzinie 18:00. Chodziło o osobę wyciągniętą ze stawu przy ulicy Wojska Polskiego w… » więcej 2023-05-27, godz. 19:15 100 ludzi na scenie opolskiego amfiteatru. To budowa "podstaw" 60. KFPP [ZDJĘCIA] Materiały do przygotowania pierwszej scenografii wypełniały pewnie pół 'paki' kamaza, teraz to 11 tirów. Właśnie takim taborem do Opola zjechali fachowcy… » więcej 2023-05-27, godz. 18:30 Na Kopernika króluje nauka. W Opolu zorganizowano piknik nie tylko dla ścisłowców Dziwaki w świecie zwierząt, ziołolecznictwo, pokazy chemiczne, próby fizyczne, obserwatorium astronomiczne - to zaledwie ułamek atrakcji, które do godziny… » więcej 2023-05-27, godz. 18:30 Młodzi mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla mogli przebadać swoją tarczycę Dzień Zdrowia Dziecka, to jedno z wydarzeń, które miało miejsce przy okazji rozgrywania Biegu Koziołków w Kędzierzynie-Koźlu. Dzieci i ich rodzice mogli… » więcej 2023-05-27, godz. 15:16 Kuchenne zmagania w opolskim rynku. Wieprzowina, pstrąg, a na deser... niespodzianka od Radia Opole [ZDJĘCIA] Polędwiczki wieprzowe a'la śląskie niebo z buchtą w sosie z wędzonych owoców oraz pstrąg poliwodzki z salsą z ogórków i jabłek. Na scenie 21. Międzynarodowych… » więcej 2023-05-27, godz. 15:15 Rekonstrukcja bitwy o Monte Cassino na otwarcie muzeum militarnego we Włodzieninie Inscenizacja walk o Monte Cassino, zawody militarne czy pokaz sprzętu wojskowego, to tylko niektóre z atrakcji, jakie w ten weekend towarzyszą otwarciu muzeum… » więcej 2023-05-27, godz. 14:30 Wiceminister obrony narodowej wyróżniony przez gminę Branice ''Nie będzie ani silnej, ani bezpiecznej Polski, jeżeli nie będzie sinych regionów, powiatów i gmin' - powiedział w Branicach wiceminister obrony narodowej… » więcej 2023-05-27, godz. 12:15 Jesteśmy na targach w opolskim rynku. Radio Opole zmierza "w stronę słońca" [ZDJĘCIA] Radio Opole melduje się na 21. Międzynarodowych Targach Turystycznych w opolskim rynku. Nasze plenerowe studio już działa, a z uczestnikami targów rozmawiamy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »