Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-03-24, 18:30 Autor: Witold Wośtak

Różne okresy teatru na Dobrodzieńskich Konfrontacjach Teatralnych

Wiktoria Koniecko i Adam Weber [fot. Witold Wośtak]
Wiktoria Koniecko i Adam Weber [fot. Witold Wośtak]
Sześć spektakli można było zobaczyć podczas dziewiątej edycji Dobrodzieńskich Konfrontacji Teatralnych. Do domu kultury przyjechało sześć grup ze szkół podstawowych z całej gminy.
Tegoroczna nowość polegała na przypisaniu każdej grupie konkretnego okresu historii teatru na podstawie losowania. Był więc teatr starożytny, szekspirowski czy pozytywistyczny.

- Główna idea brzmi "bawić się teatrem" - mówiła Agnieszka Hurnik, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Biblioteki Publicznej w Dobrodzieniu.

- Teatr amatorski zawsze rządzi się nieco innymi prawami niż teatr profesjonalny. Dzieci sprawdzają się natomiast w teatrze fantastycznie, ponieważ uczą się samodzielności oraz wystąpień publicznych. Kiedy dorastają i uczestniczą w innych wydarzeniach domu kultury, podkreślają, że występy teatralne z przeszłości nauczyły ich samodzielności oraz odwagi scenicznej.

Dobrodzieński teatrzyk "MaMeMik" przedstawił sztukę "Romeo i Julia". Wiktoria Koniecko i Adam Weber oceniają, że przygotowania nie były łatwe.

- Jak dla mnie to było trochę stresujące, bo każdy musi przygotować się w swoim stylu. Ludzie mogli odbierać występ trochę inaczej niż my. Było widać, że niektórzy mogli pomylić się. Na przykład ja pomyliłam się, ale mam nadzieję, że inni nie zauważyli tego. - To było trudne i stresujące, ale chyba udało się. Chciałbym kontynuować występy, nadal grając w teatrze.

Na zakończenie konfrontacji wystąpił Twój Teatr. Teatr Dorosłych z Praszki w spektaklu, pt. "Kluczyk 2".
Agnieszka Hurnik
Wiktoria Koniecko i Adam Weber

Wiadomości z regionu

2023-06-02, godz. 10:35 70-lecie Staszica w Opolu. W weekend uroczystości rocznicowe Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu ma już 70 lat. W weekend (02-03.06) zaplanowano uroczystości rocznicowe oraz festyn rodzinny. » więcej 2023-06-02, godz. 10:15 Próby obciążeniowe mostów na S11. Trwa analiza badań Próby obciążeniowe na trzech mostach na S11 przeprowadził wykonawca nowej drogi. Obciążone pojazdy ciężarowe ustawiono na moście nad rzeką Stobrawa oraz… » więcej 2023-06-02, godz. 10:00 Dyrektor OCRM: nasi ratownicy medyczni są najlepiej wykształceni na świecie - Nie odstajemy od reszty Europy, a wręcz przeciwnie. Jeżeli chodzi o polskich ratowników medycznych, są najlepiej wykształconymi na świecie - ocenił w… » więcej 2023-06-02, godz. 09:41 Nyscy diabetycy kolejny raz "poszli po zdrowie" 3, 5 i 7 kilometrów - z takimi dystansami zmierzyło się ponad 150 osób, które w ramach III Marszu Po Zdrowie spotkało się w Siestrzechowicach. Impreza zorganizowana… » więcej 2023-06-02, godz. 08:30 Opole: od poniedziałku rusza bezpłatne szczepienie przeciwko HPV Opole przygotowuje się do powszechnego szczepienia przeciwko HPV. Od poniedziałku (05.06) rodzice dzieci w wieku 12 i 13 lat będą mogli zarejestrować je na… » więcej 2023-06-02, godz. 08:00 Ruszył Strzelecki Budżet Obywatelski. Czas na złożenie projektu do końca czerwca Mieszkańcy gminy Strzelce Opolskie mogą już zgłaszać projekty, które chcieliby zrealizować w ramach Strzeleckiego Budżetu Obywatelskiego 2024. Czas na… » więcej 2023-06-02, godz. 07:30 Bardzo sucho w lasach, a na horyzoncie nie ma deszczu. Wysokie ryzyko pożaru Bardzo wysokie zagrożenie pożarowe panuje w lasach całej Polski. Nie inaczej jest w naszym województwie - dla przykładu wokół Opola ściółka ma wilgotność… » więcej 2023-06-02, godz. 06:20 "Przygoda z tatą". Opolskie rodziny znów wezmą udział w grze terenowej Integracja, zacieśnianie więzi z dziećmi i dobra zabawa będą ponownie towarzyszyć grze miejskiej w Opolu pod hasłem 'Przygoda z tatą'. To inicjatywa sportowa… » więcej 2023-06-01, godz. 21:00 Mogą odetchnąć pełną piersią. Tężnia w Nysie już działa Mieszkańcy Nysy doczekali się pierwszej tężni solankowej. Ta została właśnie oficjalnie uruchomiona. To obiekt w kształcie prostokąta o wymiarach 15 na… » więcej 2023-06-01, godz. 21:00 Koniec utrudnień i objazdów - ul. Gliwicka w Kędzierzynie-Koźlu już przejezdna Kierowcy mogą już oficjalnie korzystać z wyremontowanej ul. Gliwickiej w Kędzierzynie-Koźlu. Po wielu miesiącach utrudnień w ruchu wszystko wraca do no… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »