Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-03-04, 20:00 Autor: Daniel Klimczak

Tańcząc zumbę pomagały niepełnosprawnej mieszkance regionu. "Trzeba było być, koniecznie" [ZDJĘCIA]

Maraton Zumby w Toyota Park [fot. Daniel Klimczak]
Maraton Zumby w Toyota Park [fot. Daniel Klimczak]
Maraton Zumby w Toyota Park [fot. Daniel Klimczak]
Maraton Zumby w Toyota Park [fot. Daniel Klimczak]
Maraton Zumby w Toyota Park [fot. Daniel Klimczak]
Maraton Zumby w Toyota Park [fot. Daniel Klimczak]
Około 150 osób wzięło udział w dzisiejszym (04.03) charytatywnym maratonie zumby w opolskim Toyota Park.
To pierwsza taneczna akcja organizowana na taką skalę od czasu wybuchu pandemii COVID-19. Jak wskazuje jedna z organizatorek wydarzenia Anna Cichoń, frekwencja mogła dawać powody do radości.

- Mamy bardzo duże zainteresowanie, jest mnóstwo pań, które przyszły potańczyć. To takie dwa w jednym. Pomagamy poprzez bardzo przyjemną formę aktywności ruchowej, jaką jest zumba. Zbieramy na bardzo szczytny cel - podkreślała.

Każda z uczestniczek musiała wykupić cegiełkę uprawniającą do udziału w wydarzeniu. Zebrane w ten sposób pieniądze pomogą w leczeniu 26-letniej Marty Kołodziejczyk zmagającej się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Niepełnosprawna kobieta nie kryła wzruszenia z powodu wsparcia okazywanego jej przez mieszkanki Opola.

- Ogromne wsparcie. Dziękuję wszystkim, którzy przyszli, Ani, organizatorom, że to się udało. Jestem ogromnie wdzięczna. To jest nie do opisania. Emocje, wzruszenie, dzięki serdeczne - powiedziała.

Uczestniczki maratonu przekonywały, że to świetny sposób na połączenie dobrej zabawy z niesieniem dobra.

- Mamy już dużą grupę ludzi, bardzo się cieszymy, że zarażamy ludzi tańcem i przede wszystkim realizacji celu charytatywnego. Trzeba było być, koniecznie.

- Jestem tutaj, ponieważ chciałyśmy zrobić coś dobrego dla Marty i jesteśmy przeszczęśliwe, że jest tyle ludzi i cały czas kolejne osoby dochodzą. Jesteśmy tutaj, żeby zatańczyć, pomóc, wspaniale się bawić, poczuć ekstra energię i przy okazji zrobić bardzo dużo dobrego - mówiły.

Dodajmy, że Radio Opole było patronem medialnym wydarzenia.
Anna Cichoń
Marta Kołodziejczyk
Uczestniczki wydarzenia

Wiadomości z regionu

2023-09-22, godz. 17:00 Wybory 2023. Kandydatki z Mniejszości Niemieckiej walczą o równe traktowanie kobiet Wyrównywanie szans ekonomicznych, dostępność do badań i opieki zdrowotnej dla kobiet oraz wsparcie ich w rozwoju - to główne postulaty kobiet startujących… » więcej 2023-09-22, godz. 16:45 Uroczyste wręczenie sztandarów Zakładom Karnym w Strzelcach Opolskich i Głubczycach Zakłady Karne w Strzelcach Opolskich i Głubczycach od dziś (22.09) mają swoje sztandary. Na Górze św. Anny odbyły się uroczystości nadania i przekazania… » więcej 2023-09-22, godz. 15:30 "Uderza w polski mundur". Janusz Kowalski krytykuje film "Zielona granica" Agnieszki Holland - Ten film uderza w polski mundur - tak Janusz Kowalski, wiceminister rolnictwa, poseł Suwerennej Polski, komentuje film 'Zielona granica' w reżyserii Agnieszki… » więcej 2023-09-22, godz. 14:45 Na sprzęt i rozbudowę. 47 mln złotych dla 5 SOR-ów na Opolszczyźnie Ponad 47 milionów złotych trafi do 5 opolskich Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych. Pieniądze przekazane przez resort zdrowia zostaną skierowane do Kędzierzyna-Koźla… » więcej 2023-09-22, godz. 14:30 Wybory 2023. "Dość rozdawnictwa". Trzecia Droga o walce z wysoką inflacją 'Bazarek drożyzny PiS' - pod takim hasłem opolscy działacze ruchu Polska 2050 zorganizowali dziś (22.09) w Opolu happening. - To wydarzanie, które organizujemy… » więcej 2023-09-22, godz. 13:29 Bezpiecznie przez drogę wojewódzką. Akcja edukacyjna najmłodszych Elementy odblaskowe, węże spacerowe i duża doza wiedzy dla najmłodszych. Policjanci wraz z Wojewódzką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego prowadzą akcję… » więcej 2023-09-22, godz. 13:03 Wybory 2023. ''Chciałbym zdynamizować rozwój województwa''. Szymon Ogłaza w Kędzierzynie-Koźlu Nowe rozwiązania komunikacyjne dla Kędzierzyna-Koźla, zrealizowanie koncepcji przebudowy ronda Milenijnego, budowa opolskich dróg ekspresowych przebiegających… » więcej 2023-09-22, godz. 11:51 Zamiast zarobić na sprzedaży stracili prawie 130 tys. złotych Trzech mieszkańców powiatu kluczborskiego chciało za pośrednictwem popularnego portalu ogłoszeniowego sprzedać swoje rzeczy. Jak poinformowała KWP w Opolu… » więcej 2023-09-22, godz. 11:42 Duże pieniądze płyną z UE na opolską edukację ponadpodstawową i podnoszenie kwalifikacji Blisko pół miliarda złotych - tyle pieniędzy w ramach Funduszy Europejskich trafi na edukację zarówno dzieci, jak i dorosłych. Część pieniędzy zostanie… » więcej 2023-09-22, godz. 09:58 Wybory 2023. Marcelina Zawisza o relacjach z Ukrainą i prawach kobiet - Rewizja naszych relacji z Ukrainą nie jest potrzebna, a wsparcie naszego sąsiada walczącego z agresorem jest kluczowe także ze względu na bezpieczeństwo… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »