Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-02-09, 19:00 Autor: Witold Wośtak

Gmina Olesno nadal szuka firmy, która przebuduje odkryty basen. W puli 20 milionów

Basen miejski w Głubczycach, zdjęcie ilustracyjne [fot: Grzegorz Frankowski]
Basen miejski w Głubczycach, zdjęcie ilustracyjne [fot: Grzegorz Frankowski]
Czy kolejny przetarg wyłoni firmę chętną do gruntownej przebudowy pływalni w Oleśnie? We wrześniu ubiegłego roku do konkursu zgłosiło się tylko jedno przedsiębiorstwo, ale zaproponowało 27 milionów złotych.
To przerosło możliwości magistratu. W poniedziałek (13.02) zostaną otwarte koperty z ofertami następnego przetargu. - Widać zainteresowanie firm tą inwestycją - ocenia Sylwester Lewicki, burmistrz Olesna.

- Jeśli firma będzie mieć wolne siły na tyle, aby skoncentrować się wyłącznie na naszym obiekcie, powinno udać się w tym roku basen wybudować. Co do otwarcia, trudno jest mi teraz powiedzieć. Liczymy, że uda się to zrobić w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Pływalnia ma mieć dwie niecki.

- Nic w tej sprawie praktycznie nie zmieniło się. Jest bardzo dużo atrakcji, basen ma mieć charakter bardziej rodzinny i rekreacyjny niż sportowy. Mam nadzieję na wykonanie tej inwestycji również ze względu na ogromne dotacje, bo na 20 milionów złotych budżetu pozyskaliśmy ponad 18 milionów.

Wspomniane dotacje pochodzą z programów rządowych. Dodajmy, odkryty basen w Oleśnie pozostaje nieczynny od sezonu letniego 2018.
Sylwester Lewicki 1
Sylwester Lewicki 2

Wiadomości z regionu

2023-06-05, godz. 14:30 W Opolu zorganizowano piknik "Razem dla środowiska". Szkoły odebrały czeki na organizację pracowni przyrodniczych Wszystkie formacje mundurowe oraz instytucje, które dbają o naturę prezentują się na opolskim pikniku 'Razem dla środowiska'. Organizatorem imprezy, która… » więcej 2023-06-05, godz. 14:15 Trwa budowa radaru meteorologicznego na Górze św. Anny. Prace zakończą się jesienią Około 50 metrów wysokości będzie miał radar meteorologiczny, który powstaje tuż przy autostradzie na Górze św. Anny. Zakończono już wylewanie trzonu… » więcej 2023-06-05, godz. 13:55 Pijani kierowcy zatrzymani w powiecie nyskim. Jeden z nich wszczął awanturę w markecie Pijany mężczyzna przyjechał do sklepu i wszczął awanturę z personelem placówki. Do tych zdarzeń doszło w sobotni wieczór (03.06) w Pakosławicach, w… » więcej 2023-06-05, godz. 12:28 Kolejne inwestycje w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu Wymiana sześciu wind i termomodernizacja części kompleksu od ulicy Górnej - to inwestycje za ponad 5 mln zł, które właśnie zakończono w Uniwersyteckim… » więcej 2023-06-05, godz. 12:00 "Znaleźliśmy źródło zanieczyszczenia i nie odpuścimy". PZW po śnięciu ryb w Białej Głuchołaskiej Łącznie ponad 200 kg śniętych ryb zebrali wędkarze z Białej Głuchołaskiej, na odcinku od Rudawy w dół. Sprawę śnięcia, które zauważono przed weekendem… » więcej 2023-06-05, godz. 11:40 Spór o transport na trasie Opole - Kluczbork. LUZ z odmową zmiany rozkładu jazdy [INTERWENCJA] Starostwo Powiatowe w Kluczborku odmówiło firmie LUZ z Opola zmian w rozkładzie jazdy autobusów komunikacji międzymiastowej na trasie Opole - Kluczbork. Samorząd… » więcej 2023-06-05, godz. 10:15 Zbigniew Kubalańca: podobnie myślący ludzie wspólnie chcieli pokazać rządowi "czerwoną kartkę" - Bez względu na to, czy było milion, pół miliona, czy trzysta tysięcy był to największy marsz po 1989 roku - ocenił w Porannej Rozmowie Radia Opole wiceprzewodniczący… » więcej 2023-06-05, godz. 09:15 Lekarze zakaźnicy wskazują na rosnącą liczbę "podejrzanych" pogryzień [INTERWENCJA] Nie ma dnia, by nie było pacjenta z podejrzanym pogryzieniem - alarmuje wojewódzki konsultant ds. chorób zakaźnych Wiesława Błudzin. Rośnie liczba osób… » więcej 2023-06-05, godz. 08:25 Gang handlarzy narkotyków rozbity. To pseudokibice śląskiego klubu sportowego [ZDJĘCIA, FILM] Gang pseudokibiców handlujących narkotykami rozbili mundurowi opolskiego CBŚP. Akcję przeprowadzili w naszym województwie oraz na Śląsku, przy współpracy… » więcej 2023-06-05, godz. 06:05 Znamy hasło i liderów listy wyborczej Mniejszości Niemieckiej w wyborach do Sejmu Opolskie Region Dialogu - z takim hasłem do zbliżających się wyborów parlamentarnych pójdzie Mniejszość Niemiecka. Poznaliśmy także osoby, które zajmą… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »