Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-02-01, 11:15 Autor: Monika Matuszkiewicz

Ratownicy mają problem, aby dotrzeć z pomocą [INTERWENCJA]

Ambulanse [fot. Adam Dubiński]
Ambulanse [fot. Adam Dubiński]
Ratownik Medyczny [fot. Maciej Marciński]
Ratownik Medyczny [fot. Maciej Marciński]
Karetki pogotowia nie potrafią do nas dotrzeć - taki problem zgłasza słuchaczka Radia Opola. Mieszkanka jednego z opolskich osiedli kilka dni temu wezwała zespół ratownictwa medycznego. Ekipa pogotowia miała jednak problemy z dotarciem na miejsce. Powód - to złe oznakowanie bloków i klatek.
- Kierowcy nie mogą trafić, bo domy są nieoznakowane. Nie mają numerów, chociaż niby mają mieć, ale w rzeczywistości ich nie mają. Jest po prostu ciężko. Trzeba bardzo długo czekać na to, żeby osoba, która potrzebuje pomocy jakąkolwiek w ogóle dostała. Musimy niejednokrotnie kilka razy ponawiać i monitować przyjazd karetki. Wiele razy miałam tak, że musiałam wyjść przed dom i dokładnie tłumaczyć.

Ratownik medyczny w Opolskim Centrum Ratownictwa Medycznego przyznaje, że takie sytuacje, kiedy kierowca ambulansu nie może znaleźć numeru domu są bardzo częste.

- Jeżeli coś się dzieje poważnego i jest nagły stan zagrożenia życia, liczą się minuty, to wtedy musimy zadzwonić do dyspozytora oraz człowieka, który wzywał zespół ratownictwa medycznego. Wtedy ustalamy, jak wygląda rzeczony budynek, mówimy, że stoimy i nie możemy dojechać. To przedłuża naszą akcję ratunkową i zabiera cenny czas, którego poszkodowany czy chory nie ma - tłumaczy Robert Czochara.

Kto odpowiada za właściwe oznakowanie posesji? Do tematu wracamy w paśmie interwencyjnym Radia Opole, po godzinie 12:00.
Mieszkanka Opola
Robert Czochara

Wiadomości z regionu

2023-06-08, godz. 08:00 Za kierownicą na trzeźwo, przed wyjazdem zabezpieczmy mieszkanie. Rady policji na długi weekend Na zachowanie ostrożności przed i podczas wyjazdów na długi weekend zwracają uwagę opolscy policjanci. Do niedzieli (11.06) funkcjonariusze będą mieć… » więcej 2023-06-07, godz. 21:10 Nad wodą trzeźwość, ostrożność i pilnowanie dzieci - apeluje policja O zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą przypomina opolska policja u progu długiego weekendu. » więcej 2023-06-07, godz. 21:00 Trwają przygotowania do Bożego Ciała. O świcie mieszkańcy ułożą tradycyjne kwietne dywany Mieszkańcy Zalesia Śląskiego, Olszowej, Zimnej Wódki i Klucza szykują się do Bożego Ciała. To właśnie te cztery wioski w powiecie strzeleckim słyną… » więcej 2023-06-07, godz. 19:30 Lista potrzeb jest długa. Ruszyła pomoc dla pogorzelców z Niwnicy W jednej chwili stracili cały dorobek życia, a 70 osób z dnia na dzień zostało bez pracy. Wracamy do tematu pogorzelców z Niwnicy i firmy meblarskiej, która… » więcej 2023-06-07, godz. 19:06 Bezpłatne leczenie bezpłodności na Opolszczyźnie. Ruszył program UMWO Rusza bezpłatny program leczenia bezpłodności w regionie 'Szansa na rodzicielstwo'. Przez dwa lata skorzystać z niego będzie mogło 260 par z Opolszczyzny… » więcej 2023-06-07, godz. 19:00 Trzecia droga i rozmowy o Polsce marzeń. Akcja Polski 2050 w Opolu Działacze opolskich struktur Polski 2050 Szymona Hołowni pytali mieszkańców Opola, o jakiej Polsce marzą i proponowali tzw. trzecią drogę w nadchodzących… » więcej 2023-06-07, godz. 19:00 Strzeleccy policjanci dostali nowoczesny alkomat 22 tys. zł kosztował nowoczesny alkomat, który trafił do strzeleckich policjantów. Zapłaciły za niego gminy powiatu strzeleckiego i starostwo, a 2 tys… » więcej 2023-06-07, godz. 17:27 Niespokojny początek długiego weekendu. Mamy poważny wypadek na DK40 [AKTUALIZACJA] Uwaga kierowcy, są utrudnienia w ruchu na DK 40 między Pokrzywnicą a Twardawą. To trasa Kędzierzyn-Koźle - Głogówek. » więcej 2023-06-07, godz. 16:49 PSL pyta o sytuację w KOWR. W tle kwestia przetargu na grunty i zwolnienia Dlaczego nikt nie informuje o unieważnieniu przetargu na dzierżawę gruntów po firmie Top Farms? Między innymi takie pytanie do przedstawicieli Krajowego Ośrodka… » więcej 2023-06-07, godz. 16:45 "Obudziliśmy świadomość bycia obywatelem". Happening w 25. rocznicę obrony województwa [ZDJĘCIA] Mija 25 lat od 'łańcucha nadziei' w obronie województwa. Przypomnijmy, w marcu 1998 roku według rządowego projektu Opolszczyzna miała zniknąć z administracyjnej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »