Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-01-19, 12:00 Autor: Joanna Gerlich

Pocysterska gospoda w Jemielnicy będzie świetlicą. Trwa kolejny etap prac

W budynku przy ul. Wiejskiej trwają prace [fot. Marcin Wycisło]
W budynku przy ul. Wiejskiej trwają prace [fot. Marcin Wycisło]
W budynku przy ul. Wiejskiej trwają prace [fot. Marcin Wycisło]
W budynku przy ul. Wiejskiej trwają prace [fot. Marcin Wycisło]
W budynku przy ul. Wiejskiej trwają prace [fot. Marcin Wycisło]
W budynku przy ul. Wiejskiej trwają prace [fot. Marcin Wycisło]
Dawny budynek pocysterskiej gospody zmieniają w świetlicę. W Jemielnicy od kilku lat trwają starania, by zniszczony obiekt przy ul. Wiejskiej służył mieszkańcom gminy. W pierwszym etapie przebudowy m.in. zamontowano nowe okna, wymieniono dach, a całość została ocieplona.
Od kilku miesięcy trwa kolejna część remontu, która obejmuje przebudowanie i zaadaptowanie pomieszczeń na świetlicowe. - Gruntownie zostanie wyremontowane praktycznie wszystko, co jest wewnątrz w dawnej części sklepowej i gospody, a także na piętrze i poddaszu, gdzie były mieszkania - mówi Marcin Wycisło, wójt Jemielnicy.

- Po zrealizowaniu tej inwestycji będziemy mieć dom kultury w Jemielnicy. Mamy już salę. Zostaną też utworzone pomieszczenia dla spotkań mniejszych świetlicowych, bankietowych. Będzie można grać w szachy, prowadzić kółka skata – dodaje.

Wykonawca zagospodaruje również teren wokół budynku. Całość prac to koszt ok. 3,5 mln zł, z czego ponad 2 mln to dofinansowanie z Polskiego Ładu. Termin zakończenia inwestycji to koniec kwietnia, jednak może on ulec przesunięciu. Wójt zapewnia, że najpóźniej jesienią nowa świetlica zostanie oddana do użytku mieszkańców.
Marcin Wycisło

Wiadomości z regionu

2023-06-01, godz. 21:00 Mogą odetchnąć pełną piersią. Tężnia w Nysie już działa Mieszkańcy Nysy doczekali się pierwszej tężni solankowej. Ta została właśnie oficjalnie uruchomiona. To obiekt w kształcie prostokąta o wymiarach 15 na… » więcej 2023-06-01, godz. 21:00 Koniec utrudnień i objazdów - ul. Gliwicka w Kędzierzynie-Koźlu już przejezdna Kierowcy mogą już oficjalnie korzystać z wyremontowanej ul. Gliwickiej w Kędzierzynie-Koźlu. Po wielu miesiącach utrudnień w ruchu wszystko wraca do no… » więcej 2023-06-01, godz. 20:45 Nocne utrudnienia na A4. Drogowcy zamkną łącznice na węźle Brzeg Uwaga kierowcy, będą utrudnienia na opolskim odcinku autostrady A4. Dzisiaj w nocy (01-02.06) zamknięte zostaną łącznice na węźle autostradowym Brzeg. » więcej 2023-06-01, godz. 20:00 Kolizja z udziałem motocyklisty na obwodnicy Osowca Zdarzenie drogowe na obwodnicy Osowca w ciągu DK45. Dziś (01.06) około 15:30 przewrócił się tam motocykl. » więcej 2023-06-01, godz. 18:45 Pożar, walka strażaków i ogromne straty. Ogień w Niwnicy strawił blisko 20-letni dorobek życia W kilka chwil stracili cały dobytek życia. Wracamy do pożaru hali produkcyjnej zakładu meblarskiego z Niwnicy. Przedsiębiorstwo, którego znaczna część… » więcej 2023-06-01, godz. 18:30 Dzień Dziecka w "Zaczarowanym Świecie" pełen baniek mydlanych i eksperymentów [ZDJĘCIA] Chemiczne doświadczenia, strefa odkrywcy, strefa sensoryczna i ogromne klocki. Tak wyglądał Dzień Dziecka w Centrum Nauki i Eksperymentu RCRE 'Zaczarowany… » więcej 2023-06-01, godz. 17:47 Dzień Dziecka w Kędzierzynie-Koźlu. "Najmłodsi mają frajdę, a my zbieramy krew" Najcenniejszym darem, czyli krwią można było się podzielić podczas pikniku z okazji Dnia Dziecka w Kędzierzynie-Koźlu. Krwiobus zaparkował w Parku Pojednania… » więcej 2023-06-01, godz. 17:15 "Kontrolujemy i kontrolować będziemy". Straż Miejska odpowiada na zgłoszenie naszej słuchaczki [INTERWENCJA] - Byliśmy tam z kontrolą 3 razy i jeszcze wrócimy - tak na interwencję Radia Opole odpowiada Beata Szpakowska, zastępca komendanta straży miejskiej w Opolu… » więcej 2023-06-01, godz. 17:00 Czy uczniowie w Opolu będą płacić mniej za jazdę autobusami? Tego chce radny PiS 'Opole ma najdroższe bilety autobusowe dla uczniów szkół podstawowych' - przekonywał o tym na konferencji prasowej przed ratuszem Michał Nowak, miejski radny… » więcej 2023-06-01, godz. 15:47 Uczeń z Opolszczyzny marszałkiem Sejmu Dzieci i Młodzieży. Iwo Nakonieczny "przejmuje" władzę Nowym marszałkiem Sejmu Dzieci i Młodzieży został uczeń nyskiego Carolinum - Iwo Nakonieczny. Uczeń drugiej klasy liceum okazał się bezkonkurencyjny i… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »