Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-12-06, 14:39 Autor: Grzegorz Frankowski

Mikołaje na motocyklach rozdają prezenty najmłodszym mieszkańcom Kędzierzyna-Koźla

''Motomikołaje'' w Kędzierzynie-Koźlu - [fot: Grzegorz Frankowski]
''Motomikołaje'' w Kędzierzynie-Koźlu - [fot: Grzegorz Frankowski]
''Motomikołaje'' w Kędzierzynie-Koźlu - [fot: Grzegorz Frankowski]
''Motomikołaje'' w Kędzierzynie-Koźlu - [fot: Grzegorz Frankowski]
''Motomikołaje'' w Kędzierzynie-Koźlu - [fot: Grzegorz Frankowski]
Już po raz 17. motocykliści w Kędzierzynie-Koźlu przygotowali mikołajkową akcję rozdawania prezentów dla najmłodszych mieszkańców miasta. Członkowie klubów Troopers of Highways MC i Lotor South od samego rana odwiedzają palcówki, gdzie czekają na nich maluchy. Na trasie ''motomikołajów'' jest między innymi dom dziecka, szpital dziecięcy, warsztaty terapii zajęciowej i kilka przedszkoli.
- Uśmiech dzieci w takim szczególnym dniu jest bezcenny – mówi Maciej Milewski, jeden z motocyklistów. - My jesteśmy już tylko tym ostatnim ogniwem. W całą inicjatywę, w całą imprezę jest zaangażowanych około 100 osób. Poprzez sponsorów, poprzez sklep, który nam te słodycze dostarczył i osoby, które wczoraj przez prawie dwie godziny pakowały te prezenty i my oczywiście też jesteśmy, jako te osoby, które wszystkie prezenty rozwiozą do dzieciaków. - Wszystko jest zorganizowane na tip top – dodaje jeden z uczestników akcji.

Od wielu lat prezenty dla dzieci wspólnie z ''motomikołajami'' rozdaje Sabina Nowosielska, prezydent Kędzierzyna-Koźla.

- To jest bardzo fajne przeżycie dla dzieci. Nie tylko paczki dostają, ale dotykają panią zimę, czy panią śnieżynkę. To będzie dla wielu dzieci jedyna paczka, którą dostaną, dlatego z wielką przyjemnością obojętnie, czy jest śnieg, czy deszcz, czy lód, co roku jedziemy do tych przedszkoli.

Paczki trafiły między innymi do jednego z przedszkoli w dzielnicy Azoty. - Mikołaj już do mnie przyszedł. Dał mi strój spidermana i rękawice. - Dostaliśmy dużo fajnych rzeczy, słodycze. - Jestem zadowolony z prezentów.

W tym roku do maluchów trafi ponad 900 paczek. Więcej na ten temat powiemy w audycji Reporterskie Tu i Teraz po godz. 15:00
Maciej Milewski
Sabina Nowosielska
Przedszkolaki z Kędzierzyna-Koźla

Wiadomości z regionu

2023-02-04, godz. 08:43 Mocno wiało w regionie. Prawie 40 interwencji opolskich strażaków Prawie 40 razy wyjeżdżali opolscy strażacy do interwencji związanych z silnym wiatrem w regionie. Były to najczęściej pochylone lub powalone na jezdnie… » więcej 2023-02-04, godz. 08:00 Marzą o remoncie. Opolski ośrodek rehabilitacji dzieci z wadą słuchu potrzebuje wsparcia [ZDJĘCIA] Specjalistyczny Ośrodek Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu w Opolu potrzebuje pieniędzy na remont nowego lokalu. Budynek, w którym… » więcej 2023-02-04, godz. 07:16 „To spełnienie naszych najskrytszych marzeń”. Do Jemielnicy przyjechał nowy samochód strażacki Prawie milion złotych kosztował samochód strażacki, który w piątek (3.02) zaparkował w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Jemielnicy. W hucznym przywitaniu… » więcej 2023-02-04, godz. 07:00 Noś odblaski – bądź widoczny na drodze! Starostwo Powiatowe w Nysie rozpoczęło akcję przekazywania opasek odblaskowych dla uczniów, którzy dojeżdżają do szkół autobusami PKS. » więcej 2023-02-03, godz. 20:30 KAS zlikwidowała nielegalny salon gier w powiecie nyskim Kolejny nielegalny salon gier w województwie opolskim namierzony i zlikwidowany. Tym razem na terenie powiatu nyskiego. W lokalu zatrzymano też poszukiwanego… » więcej 2023-02-03, godz. 19:45 Koniec TOWU w centrum handlowym Turawa Park. Punkt pomocowy zmienia adres [ZDJĘCIA] Tymczasowy Ośrodek Wsparcia Ukrainy po 11 miesiącach funkcjonowania zakończył działalność w lokalu po byłym sklepie budowlanym przy centrum handlowym Turawa… » więcej 2023-02-03, godz. 18:34 Utrudnienia w ruchu w Nysie po wypadku na ul. Bema. Zderzyły się 3 pojazdy, jedna osoba trafiła do szpitala Tuż przed godziną 18:00 w Nysie doszło zdarzenia drogowego, w którym udział wzięły 3 auta. Wypadek miał miejsce na ulicy Bema - między Rondem Sikorskiego… » więcej 2023-02-03, godz. 18:22 Zaczyna brakować węgla. Osiem gmin składa zapotrzebowanie Osiem opolskich gmin zgłasza, że powoli zaczyna im brakować węgla na składach. Taką informację przekazał wojewoda opolski Sławomir Kłosowski po spotkaniu… » więcej 2023-02-03, godz. 17:00 Opolska psychiatria dziecięca przepełniona. Problemem są braki w kadrze medycznej Opolska psychiatria dziecięca pęka w szwach. Od kilku tygodni brakuje tam miejsc. Hospitalizowani pacjenci leżą nawet na korytarzu. Powodów jest klika, ale… » więcej 2023-02-03, godz. 16:42 Dzień SPA w opolskiej Betanii. Uczennice zadbały o fryzury pacjentów hospicjum [ZDJĘCIA] Uczennice technikum fryzjerskiego przy ul. Struga w Opolu zorganizowały dzień SPA dla pacjentów hospicjum Betania. W ruch poszły nożyczki, szczotki i suszarki… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »