Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-10-06, 18:15 Autor: Daniel Klimczak

Brzescy radni zastanawiają się, kto płaci za reklamy profilu burmistrza w mediach społecznościowych. "Ani złotówka nie została wydana z promocji miasta"

Profil burmistrza został nagrodzony przez Związek Miast Polskich [fot. Związek Miast Polskich / Facebook]
Profil burmistrza został nagrodzony przez Związek Miast Polskich [fot. Związek Miast Polskich / Facebook]
Profil burmistrza został nagrodzony przez Związek Miast Polskich [fot. Związek Miast Polskich / Facebook]
Profil burmistrza został nagrodzony przez Związek Miast Polskich [fot. Związek Miast Polskich / Facebook]
Profil burmistrza w mediach społecznościowych
Profil burmistrza w mediach społecznościowych
Część brzeskich radnych zastanawia aktywność burmistrza w mediach społecznościowych. Samorządowcy pytają między innymi o to, kto płaci za promowanie profilu włodarza miasta na Facebooku.
Sprawę poruszano podczas ostatniej sesji rady miejskiej. W jednej ze swoich interpelacji radny Tomasz Wikieł wskazywał, że sprawa ta zastanawia mieszkańców miasta.

- Kilku mieszkańców zwróciło się do mnie w sprawie zwiększonej aktywności. Chodzi tu o profil, który około miesiąca temu zmienił nazwę z "Jerzy Wrębiak" na "Jerzy Wrębiak - Burmistrz Brzegu". Jak informują mieszkańcy, niepokoi ich sprawa reklamy udostępnianej przez ten profil w ostatnim czasie. Mają wątpliwości dotyczące wydatkowania środków na reklamę przez ten profil. Kto zapłacił za reklamy wrzucane przez ten profil? - dopytywał.

Burmistrz Jerzy Wrębiak przekonuje, że nie ma nic złego w promowaniu w ten sposób swoich działań. Jak zapewnia, reklamy tego profilu są w całości opłacane z jego prywatnych pieniędzy.

- Lokalna prasa chyba nie bardzo się interesuje sytuacjami brzeskimi, więc robię to sam. Mogę w stu procentach powiedzieć, że ani złotówka nie została wydana z promocji miasta, natomiast nie widzę w tym nic złego, aby burmistrz mówił o tym, co się robi. Na tych profilach nikt nikogo nie obraża. Tam jest po prostu informacja o tym, co zamierzamy zrobić, jakie inwestycje zostały otwarte. Myślę, że wszyscy politycy to robią, starają się pokazywać, czym się zajmują na co dzień - tłumaczy.

Ponadto włodarz miasta wskazuje, że media społecznościowe to jeden z kanałów komunikacji z mieszkańcami.

Dodajmy, że w ubiegłym miesiącu profil burmistrza został nagrodzony przez Związek Miast Polskich Złotym Lajkiem Local-SoMe’22 w kategorii Active: profil burmistrza, za najbardziej aktywną komunikację samorządową w mediach społecznościowych i internecie.
Tomasz Wikieł
Jerzy Wrębiak

Wiadomości z regionu

2022-12-03, godz. 18:45 Od skarpetek dla teścia, po słodkości dla najmłodszych. Jarmark Świąteczny w Opolu wystartował [ZDJĘCIA] Dla najmłodszych karuzele, dźwięk dzwoneczków i wata cukrowa, dla starszych grzaniec pod 12-metowym wiatrakiem, a potem wycieczka szlakiem straganów, uginających… » więcej 2022-12-03, godz. 18:34 Opole: potrącenie pieszego na przejściu. Kierowca był nietrzeźwy Do zdarzenia doszło po godzinie 16 na przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania ulic Fabrycznej i Armii Krajowej. » więcej 2022-12-03, godz. 18:00 "By pokazać, że jest wśród nas życzliwość". Marsz Mikołajów przeszedł przez Opole Mikołaje i Mikołajowe, od przedszkolaka do seniora, przeszli w marszu przez Opole - To manifestacja dobroci i życzliwości - przekonują organizatorzy ze stowarzyszenia… » więcej 2022-12-03, godz. 17:15 Opolski WORD ma kandydata-rekordzistę. Ta osoba ponad sto razy wyjeżdżała już na egzamin "na miasto" Statystycznie prawie co trzecia osoba przystępująca do egzaminu praktycznego na prawo jazdy w WORD Opole zostaje na placu manewrowym. Podobnie statystyki wyglądają… » więcej 2022-12-03, godz. 16:30 Autobusy rozpoczynają kursy z centrum przesiadkowego Opole Główne Od przyszłego tygodnia uruchomione zostanie centrum przesiadkowe Opole Główne. - Przewoźnicy będą mogli korzystać z płyty dworca i stanowisk postojowych… » więcej 2022-12-03, godz. 15:30 Ruszyły szkolenia dla społecznych strażników rybackich. "Trzeba czuć tę misję" Działają pro bono, a więc za darmo i w czasie wolnym, ale dla dobra każdego z nas. Państwowa Straż Rybacka szuka chętnych, którzy chcą dołączyć do… » więcej 2022-12-03, godz. 13:15 Podróż "hiszpańskiego kreta" - sezon drugi. W niedzielę rano konwój powinien opuścić Opolszczyznę [FILM] Kolejny transport z elementami maszyny TBM wyruszył wczoraj (2.12) wieczorem w Portu Famet w Opolu. 5 zestawów pokona 750 kilometrów, aby pod koniec grudnia… » więcej 2022-12-03, godz. 13:05 "Lex Chełstowski" - inicjatywa posła Janusza Kowalskiego. Chodzi o posady w radach nadzorczych dla samorządowców 'Lex Chełstowski' skieruje do parlamentu poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski. Mowa o uzupełnieniu ustawy antykorupcyjnej, która zakazuje zasiadania parlamentarzystom… » więcej 2022-12-03, godz. 12:00 Garaże w stylu eko dostali na Mikołaja strażacy z Żywocic i Dąbrówki Górnej Strażacy ochotnicy jednostek w Żywocicach i Dąbrówce Górnej w gminie Krapkowice dostaną mikołajowy prezent. To nowe obiekty garażowe, gdzie w bezpiecznych… » więcej 2022-12-03, godz. 11:00 500 wniosków w Dobrodzieniu i 300 w Radłowie. Gminy czekają na dostawy węgla Gminy powiatu oleskiego są gotowe do dystrybucji węgla w preferencyjnej cenie, ale wciąż czekają na dostawę 'czarnego złota'. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »