Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-09-28, 17:00 Autor: Daniel Klimczak

Brzeg: zamiast mandatu, strażnicy miejscy przywieźli... pieniądze. Właścicielka zostawiła je w parku

Straż Miejska w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Straż Miejska w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Niewiele brakowało, a mieszkanka Brzegu przypłaciłaby roztargnienie utratą sporej ilości pieniędzy. Tym razem jednak kobieta może mówić o sporym szczęściu, bo zgubioną gotówkę odnaleźli strażnicy miejscy.
Funkcjonariusze dokonali niecodziennego odkrycia podczas rutynowego patrolu w parku miejskim. Zastępca komendanta Straży Miejskiej w Brzegu Adam Bielecki powiedział Radiu Opole, że początkowo wszystko wskazywało na to, że ktoś zostawił tam jedynie stertę śmieci.

- Zauważyli przy ławce dokumenty, papierki. Gdy się zbliżyli, zobaczyli, że leżą tam także pieniądze; 5 banknotów po 100 złotych. Zabezpieczyli oni również znajdujące się obok zapiski. Okazało się, że jest tam faktura za paliwo, gdzie jako kupujący była wymieniona kwiaciarnia - wyjaśnia.

Strażnicy wybrali się pod podany adres, gdzie potwierdzili, do kogo należą znalezione dokumenty i pieniądze. Kobieta, która zostawiła je w parku tłumaczyła zgubę pośpiechem, nie kryjąc radości z powodu jej odzyskania.

Jak podkreśla Adam Bielecki, to tylko jeden z przykładów, który potwierdza, że straż miejska to formacja, na którą zawsze można liczyć.

- Utarło się, że przeważnie tylko wystawiamy mandaty, wezwania. Ta sytuacja wskazuje, że nie tylko. Strażnicy są gotowi nieść pomoc w każdej sytuacji. Uczciwość jest wpisana w ten zawód - dodaje.

Dodajmy, że to nie pierwszy raz, gdy dzięki pomocy brzeskich strażników mieszkańcy odzyskują utracone przedmioty. Przykładem są między innymi zgubione lub skradzione jednoślady, które dzięki współpracy z policją niejednokrotnie wracały do prawowitych właścicieli.
Adam Bielecki
Adam Bielecki

Wiadomości z regionu

2022-11-30, godz. 22:04 Mundial w Katarze. Polska przegrała z Argentyną, ale mamy awans [KOMENTARZE] Piłkarska reprezentacja Polski awansowała do 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze. W rozegranym na Stadionie 974 w Dosze meczu 3. kolejki grupy C drużyna… » więcej 2022-11-30, godz. 21:00 Zdążyć przed zimą. Wielki front robót na drogach wojewódzkich W połowie grudnia zakończy się remont nawierzchni na DW 385 w Krasnej Górze, podobnie będzie na DW 401 między Młodoszowicami a Grodkowem. Zakończy się… » więcej 2022-11-30, godz. 19:30 Opolska młodzież radzi, jak oszczędzać prąd i gaz. Ruszyła kampania "Oszczędzaj jak Młodzi" Forum Młodzieży Samorządu Województwa Opolskiego wspólnie z Technikum Elektrycznym w Opolu opracowało kilka rad, jak skutecznie oszczędzać prąd, wodę… » więcej 2022-11-30, godz. 18:30 "Wezwań do zdarzeń jest coraz więcej". Opolska baza LPR ma już 6 lat Średnio startuje od 4 do 5 razy dziennie, a w ciągu ostatniego roku wykonał blisko 550 lotów. Mowa o Ratowniku23, czyli śmigłowcu, który od 6 lat służy… » więcej 2022-11-30, godz. 18:00 W Kolonowskiem będzie bezpieczniej. Mobilne zapory dla OSP Fosowskie Strażacy z OSP Fosowskie w gminie Kolonowskie jednym z laureatów IV edycji programu „WzMOCnij swoje otoczenie”. Dzięki przyznanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne… » więcej 2022-11-30, godz. 17:00 Przebudowa Krapkowickiej w Opolu. Oferty można składać do 5 grudnia Przedłużono termin składania ofert na przebudowę ulicy Krapkowickiej w Opolu. Dziś (30.11) w opolskim magistracie miało nastąpić otwarcie ofert na to zadanie… » więcej 2022-11-30, godz. 16:35 Panowie poszli na badania. Rośnie świadomość profilaktyki raka jąder i prostaty Rak jąder może dotyczyć także młodych mężczyzn, a wczesne wykrycie tej choroby daje szanse na pełne wyleczenie. Podczas listopadowej akcji Movember specjaliści… » więcej 2022-11-30, godz. 16:00 Opole: bez długich kolejek w ostatnim dniu składania wniosków o tańszy prąd Mija dzisiaj (30.11) termin złożenia wniosku o tańszy prąd dla samorządów, małych i średnich przedsiębiorstw oraz podmiotów użyteczności publiczne… » więcej 2022-11-30, godz. 15:30 Mundial w Katarze. Wieczór pełen emocji, czyli mecz Polska - Argentyna - Polacy muszą to wygrać - tak o dzisiejszym (30.11) mundialowym meczu polskiej reprezentacji z Argentyną mówią opolanie. Emocji nie zabraknie. Większość… » więcej 2022-11-30, godz. 14:15 Oszuści internetowi wciąż aktywni. Policja apeluje o rozsądek Wykorzystują internet do oszustw. Strzelecka policji przestrzega przed nieuczciwymi sprzedawcami i kupującymi. W ostatnich dniach do kryminalnych z KPP w Strzelcach… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »