Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-09-24, 13:16 Autor: Witold Wośtak

"Budowlańcy" udzielają rad. W Oleśnie, Strzelcach Opolskich i Kędzierzynie-Koźlu można skorzystać z bezpłatnych porad fachowców

Bezpłatne konsultacje z zakresu budownictwa w Strzelcach Opolskich [fot. Witold Wośtak]
Bezpłatne konsultacje z zakresu budownictwa w Strzelcach Opolskich [fot. Witold Wośtak]
Trzy punkty konsultacyjne działają dzisiaj (24.09) w ramach drugiej edycji Dnia Otwartego Inżyniera Budownictwa. Jeszcze do 16:00 można skorzystać z bezpłatnych porad w Oleśnie, Kędzierzynie-Koźlu i Strzelcach Opolskich.
My pojechaliśmy do tego ostatniego miasta. Zakres oferowanej pomocy jest szeroki. - Można między innymi pytać o kwestie dotyczące zakupu działki, projektu, koncepcji oraz budowy - mówi Robert Respondek, zastępca przewodniczącego Opolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Opolu.
- Można przyjść po poradę, możemy pomóc w podjęciu jakieś decyzji, jeśli ktoś się jeszcze waha. Tu czekają osoby, które są w tych tematach doświadczone, w projektowaniu konstrukcyjnym czy instalacyjnym.

Można również pytać o programy realizowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu. W ofercie jest Czyste Powietrze, Mój Prąd, Ciepłe Mieszkanie i Moje Ciepło. Mariola Kokocińska, przedstawicielka Wojewódzkiego Funduszu, mówi, że najpopularniejsze jest Czyste Powietrze.

- Co jest bardzo ważną kwestią w tym programie, że dbamy o środowisko. Przede wszystkim mamy tutaj nacisk na odnawialne źródła energii. Możemy te stare, nieefektywne źródła ciepła wymienić na pompy ciepła, na kotły gazowe kondensacyjne, kotły olejowe czy kotły na pelet.

W Kędzierzynie-Koźlu z porad można korzystać w Starostwie Powiatowym, w Strzelcach Opolskich w Powiatowym Centrum Kultury a w Oleśnie w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących.
Robert Respondek
Mariola Kokocińska

Wiadomości z regionu

2022-11-27, godz. 13:00 Zamek Górny w Opolu świętuje swoje urodziny. Na odwiedzających czekają atrakcje Zamek Górny w Opolu zaprasza do wspólnego świętowania swoich urodzin. 4 lata temu atrakcja po raz pierwszy po rewitalizacji została udostępniona zwiedza… » więcej 2022-11-27, godz. 12:40 Młodzieżowi liderzy uczyli się, jak realizować inicjatywy lokalne w swoich miejscowościach Ekologiczny mural, kino plenerowe czy festiwal kolorów - to tylko kilka z wielu inicjatyw zrealizowanych przez młodzieżowych liderów w opolskich gminach. Zakończył… » więcej 2022-11-27, godz. 11:10 Bieda dotyczy ponad 1,5 miliona Polaków. Do części z nich docierają wolontariusze Szlachetnej Paczki Blisko milion 600 tysięcy Polaków żyje w ubóstwie. Tak wynika z danych najnowszego 'Raportu o biedzie', przygotowywanego co roku przez Szlachetną Paczkę… » więcej 2022-11-27, godz. 10:30 Rosną koszty utrzymania połączeń kolejowych. Czy jest ryzyko cięć w 2023 roku? W związku ze znaczącym wzrostem kosztów utrzymania regionalnych połączeń kolejowych, pojawiają się obawy o zmniejszenie liczby połączeń w woj. opolskim… » więcej 2022-11-27, godz. 10:00 Krapkowice: gmina rozpoczęła dystrybucję węgla po preferencyjnych cenach Do Krapkowic dotarł pierwszy transport węgla, który zostanie rozdysponowany po preferencyjnych cenach. 100 ton surowca trafiło do punktu składowania firmy… » więcej 2022-11-27, godz. 10:00 Śmiertelny wypadek w Ściborzu. Samochód osobowy uderzył w drzewo Jedna osoba zginęła w wypadku drogowym na drodze krajowej nr 46 w Ściborzu w powiecie nyskim. Na czas działań służb droga była zablokowana. » więcej 2022-11-27, godz. 09:00 W powiecie namysłowskim zima nie zaskoczy. Starostwo ma chętnych do odśnieżania, ale tanio nie będzie Kierowcy korzystający z dróg zarządzanych przez powiat namysłowski nie muszą już obawiać się zimy. Po długich poszukiwaniach, tamtejsze starostwo znalazło… » więcej 2022-11-26, godz. 19:58 "Każdy wiązał z nim jakieś plany". Wspomnienie Konrada Lubery, ofiary pożaru w strzelnicy w Chrząstowicach W parku Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu rodzina i przyjaciele upamiętnili 23-letniego Konrada Luberę, który 16 listopada zginął w tragicznym pożarze… » więcej 2022-11-26, godz. 18:29 Opolscy kibice komentują mundialowe zwycięstwo Polaków w starciu z Arabią Saudyjską Kilkaset osób oglądało mecz Polski z Arabią Saudyjską w opolskiej Stegu Arena. Biało-czerwoni wygrali 2:0 po bramkach Piotra Zielińskiego i Roberta Lewandowskiego… » więcej 2022-11-26, godz. 18:15 14 osób w szpitalach, większość to dzieci. Masowe zachorowanie w Głuchołazach Do masowego zatrucia doszło w ośrodku Banderoza w Głuchołazach - dowiedziało się nieoficjalnie Radio Opole. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »