Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-09-22, 20:53 Autor: Roman Juranek/Monika Matuszkiewicz

Alarm w Kędzierzynie-Koźlu. Mowa była o groźbie wybuchu budynku, gdzie mieści się m.in. biuro PiS [AKTUALIZACJA]

Zdjęcie ilustracyjne. Zatrzymanie [fot. policja]
Zdjęcie ilustracyjne. Zatrzymanie [fot. policja]
Straż Pożarna [fot. Maciej Marciński]
Straż Pożarna [fot. Maciej Marciński]
Chodzi o budynek przy ul. Grunwaldzkiej 5 w Kędzierzynie-Koźlu. Jak przekazał nam oficer dyżurny stanowiska kierowania KW PSP w Opolu policja jest na miejscu. Brak jest osób wewnątrz budynku.
Straż zajmuje się zabezpieczeniem miejsca. Policja zdecydowała o ewakuacji przebywających w okolicy osób.

AKTUALIZACJA 21:00

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie za sprawą alarmu stoi mężczyzna, mieszkający w sąsiedztwie Grunwaldzkiej 5. Miał on zadzwonić na telefon stacjonarny banku, który niegdyś miał siedzibę w budynku i przekazać, że jeśli nie zostanie zgaszone "jakieś" światło wysadzi dwa obiekty. Policja ustaliła już autora telefonu. Mężczyzna został zatrzymany. Strażacy sprawdzili teren i nie znaleźli żadnych materiałów wybuchowych. Akcja została zakończona.

AKTUALIZACJA 21:28.
- Mężczyzna, który groził wysadzeniem budynku przy ulicy Grunwaldzkiej w Kędzierzynie-Koźlu jest już zatrzymany - potwierdził nam aspirant sztabowy Piotr Chwastowski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Policjanci potwierdzają również, że według wstępnych ustaleń to mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla. Mężczyzna został namierzony przez numer telefonu, z którego dzwonił do banku.

- O godzinie 19:23 otrzymaliśmy zgłoszenie o mężczyźnie zdesperowanym konfliktem z bankiem, który nie chce zgasić światła na swoim nieczynnym obiekcie. Powiedział, że wysadzi budynek w powietrze, jak również ten znajdujący się obok. Na miejsce pojechała grupa, sprawdziła wszystko i żadnej bomby wewnątrz nie było. Mężczyzna został zatrzymany. Czynności będą prowadzone pod kątem fałszywego alarmu, czyli artykuł 224a kodeksu karnego.

Wszczynanie fałszywych alarmów podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Jeżeli sprawca zawiadamia o więcej niż jednym zdarzeniu, podlega karze pozbawienia wolności do 12.
Piotr Chwastowski

Wiadomości z regionu

2022-09-27, godz. 11:45 "Ryby głosu nie mają, a rzeki to nie śmietnik". Opolscy przedstawiciele Platformy Obywatelskiej z apelem do rządz… Zakaz wylewania nieczystości do rzek, wdrożenie stałego monitorowania jakości wód i pomoc przedsiębiorcom, którzy ucierpieli w wyniku zanieczyszczenia Odry… » więcej 2022-09-27, godz. 11:45 Koniec remontu na A4. Dzisiaj ruch wrócił na stałe ścieżki We wtorek (27.09) rozpocznie się przywracanie stałej organizacji ruchu na opolskim odcinku autostrady A4 pomiędzy Górą św. Anny i granicą z woj. śląskim… » więcej 2022-09-27, godz. 09:42 Szansa dla Jeziora Turawskiego? Jest nowa metoda oczyszczania wody, wyniki są optymistyczne - Mamy pierwsze wyniki badań, które wskazują, że w ramach naszego programu udało się poprawić jakość wody w zbiorniku turawskim - powiedział dziś (27.09)… » więcej 2022-09-27, godz. 09:19 Trzy dni bez egzaminów w opolskim WORD. Nie chodzi o protest, egzaminatorzy mają obowiązkowe szkolenia Nie będzie egzaminów teoretycznych ani praktycznych od jutra (28.09) do piątku (30.09) w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Dotyczy to zarówno Opola, jak… » więcej 2022-09-27, godz. 08:31 Wiózł dzieci, choć stracił prawo jazdy za kierowanie "na podwójnym gazie". Efekty kontroli WITD Kierowcę bez uprawnień zatrzymali inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego, którzy tym razem wzięli… » więcej 2022-09-27, godz. 08:00 Pod koniec przyszłego roku namysłowski kryty basen znów będzie otwarty. Obok obiektu powstanie również tężnia Wkrótce rozpocznie się długo wyczekiwany remont namysłowskiego krytego basenu. Władze miasta właśnie podpisały umowę z wykonawcą prac. » więcej 2022-09-26, godz. 20:45 "Dom zaczyna tętnić życiem". Pierwsze rodziny uchodźców "zacumowały" w przystani św. Benedykta w Długomiłowic… Zakończył się remont byłego klasztoru w Długomiłowicach w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Schronienie znalazły tam pierwsze rodziny uchodźców z Ukrainy… » więcej 2022-09-26, godz. 20:30 W Namysłowie pracują nad własnym programem dla rodzin. Rozwiązanie pozwoli kupować taniej i pomoże upowszechniać… Namysłów pracuje nad własnym programem dla rodzin. Niewykluczone, że jeszcze w tym roku będą one mogły korzystać z dodatkowych przywilejów i zniżek od… » więcej 2022-09-26, godz. 18:45 Violetta Porowska o wizycie Jarosława Kaczyńskiego na Opolszczyźnie: "To były kompleksowe wystąpienia" - To były kompleksowe wystąpienia, mówiące o tym, że Polska swoją siłę pokazała na arenie międzynarodowej. Ta siła się nie podoba, a my jednak musimy… » więcej 2022-09-26, godz. 18:30 Chętnych do 172. Batalionu Lekkiej Piechoty w Opolu nie brakuje. Rośnie zainteresowanie służbą w WOT Do ich zadań należy m.in. zwalczanie skutków klęsk żywiołowych. W pandemii wspierali personel medyczny i pomagali służbom sanitarnym. Od miesięcy są… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »