Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-09-22, 18:30 Autor: Witold Wośtak

Podopieczni Domu Dziecka w Sowczycach mają nowego busa

Nowy bus dla Domu Dziecka w Sowczycach [fot. archiwum UMWO]
Nowy bus dla Domu Dziecka w Sowczycach [fot. archiwum UMWO]
Nowy bus dla Domu Dziecka w Sowczycach [fot. archiwum UMWO]
Nowy bus dla Domu Dziecka w Sowczycach [fot. archiwum UMWO]
Nowy bus dotarł do Domu Dziecka w Sowczycach pod Olesnem. Samochód przystosowany do przewozu dziewięciu osób zastąpi wysłużone auto.
Będzie dowoził podopiecznych domu na wydarzenia kulturalne, edukacyjne czy do lekarza. To pierwszy nowy samochód dla Domu Dziecka w Sowczycach. Do tej pory dyrekcja zdobywała auta z rynku wtórnego.

- Dojazd ze wsi jest utrudniony - mówi Elżbieta Polak, dyrektorka placówki. - Teraz mamy własnego busa z dobrym wyposażeniem i mam nadzieję, że on okaże się bezawaryjny. Będziemy korzystać z niego jak najczęściej, aby dzieci mogły rozwijać swoje zainteresowania i poszerzać horyzonty.

- W sumie Olesno nie jest szczególnie daleko, ale pieszo nie da się pokonywać tej trasy, chociażby ze względu na kwestie bezpieczeństwa dzieci. Pozyskany samochód z pewnością będzie więc dobrze służyć wychowankom - dodaje Roland Fabianek, starosta oleski.

Marszałek Andrzej Buła przypomniał, że w marcu na piętrze budynku oddano do użytku mieszkanie chronione dla czterech osób wchodzących w dorosłość. - Nasz projekt "Bliżej rodziny i dziecka" to ponad 29 milionów złotych - zaznacza.

- Poza Domem Dziecka w Sowczycach takim wsparciem został objęty Dom Dziecka w Prudniku czy Dom Dziecka w Tarnowie Opolskim. Teraz przygotowywane są mieszkania dla dzieci opuszczających domy dziecka. Mogą iść do takich lokali serwisowanych, żeby uczyć się samodzielności.

Do powiatu oleskiego w ramach tego programu trafiło łącznie ponad 500 tysięcy złotych.
Elżbieta Polak i Roland Fabianek
Andrzej Buła

Wiadomości z regionu

2022-10-07, godz. 11:46 Po kalibrację detektorów do druhów z Odrowąża Aparat do kalibrowania urządzeń pomiarowych kupują strażacy ochotnicy z Odrowąża. To będzie inwestycja, która jak utrzymują - bardzo szybko się zwr… » więcej 2022-10-07, godz. 10:57 Szybka kradzież i szybkie odzyskanie. Amator cudzego "dostawczaka" zatrzymany [FILM] Wszedł na prywatną posesję i wyjechał z niej skradzionym autem. Zdobyczą długo nie nacieszył. Policja z Lewina Brzeskiego w kilka godzin zatrzymała złodzieja… » więcej 2022-10-07, godz. 10:28 Jodek potasu znika z aptek. Specjaliści przestrzegają Jodek potasu oferują różni sprzedawcy w internecie. Prof. Agata Bronisz, konsultant wojewódzki ds. endokrynologii, która była gościem Porannej Rozmowy Radia… » więcej 2022-10-07, godz. 09:30 Aut nie kradli, tylko ich zawartość. Szajka Gruzinów włamujących się do samochodów rozbita, sprawa jest rozwojo… Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 3 obywatelom Gruzji, którzy zostali zatrzymani w Opolu pod zarzutem kradzieży z włamaniem. To dwaj 26-latkowie i 27-l… » więcej 2022-10-07, godz. 09:30 W Grodkowie powraca problem smogu. Na razie jednak sytuacja wygląda podobnie jak w poprzednich latach Wraz z ochłodzeniem powrócił problem smogu w gminie Grodków. Tamtejsza straż miejska przeprowadziła już pierwsze w tym sezonie kontrole. » więcej 2022-10-07, godz. 09:18 Przejazd ul. Powstańców Śląskich w Opolu już otwarty Zgodnie z zapowiedzią przejazd pod wiaduktem na ulicy Powstańców Śląskich w Opolu został otwarty dla pieszych i samochodów. Co oznacza, z ulic na Pasiece… » więcej 2022-10-06, godz. 20:30 W Brzegu na razie bez smogowego problemu. W poprzednich sezonach mieszkańcy zgłaszali możliwych trucicieli W Brzegu na razie nie ma większych problemów z jakością powietrza. Tamtejsza straż miejska nie odnotowuje też zgłoszeń o możliwym spalaniu w piecach niedozwolonych… » więcej 2022-10-06, godz. 20:00 Z komisariatów znikają oficerowie dyżurni. "Dzięki temu będzie więcej policjantów w terenie" Od początku miesiąca komisariaty w Lewinie Brzeskim i Grodkowie pracują na nowych zasadach. Na miejscu nie ma już dyżurnych, a zgłoszenia od mieszkańców… » więcej 2022-10-06, godz. 19:00 Jest wyrok ws. śmiertelnego pobicia w Nysie. Rodzina zrozpaczona [ZDJĘCIA, FILM] - To jest hańba, a nie wyrok - tak rozstrzygnięcie sądu ws. skatowanego na śmierć Macieja z Nysy skomentowała jego babcia. » więcej 2022-10-06, godz. 18:15 Brzescy radni zastanawiają się, kto płaci za reklamy profilu burmistrza w mediach społecznościowych. "Ani złotówka… Część brzeskich radnych zastanawia aktywność burmistrza w mediach społecznościowych. Samorządowcy pytają między innymi o to, kto płaci za promowanie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »