Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-08-05, 15:35 Autor: Mariusz Chałupnik

Smacznie, wygodnie i taniej. W Dobrzeniu Wielkim powstaje stołówka, która wyżywi wszystkich przedszkolaków i uczniów

Stołówka [fot.pixabay.com]
Stołówka [fot.pixabay.com]
To będzie stołówka przez duże "s". Będzie ona służyła przede wszystkim przedszkolakom i uczniom, ale skorzystają również seniorzy i pozostali mieszkańcy gminy. W Dobrzeniu Wielkim rusza budowa gminnej stołówki. Koszt - 5 milionów złotych.
Jak zapowiada zastępca wójta Dobrzenia Wielkiego Piotr Jonek, dzięki niej uda się wyżywić wielu mieszkańców gminy. Do południa głównie tych najmłodszych, a po południu starszych.

- Posiłki tam przygotowane będziemy rozwozić do naszych placówek oświatowych - mówi Jonek. - Taki jest nasz pomysł, żeby ta stołówka kompleksowo załatwiała kwestie wyżywienia w naszych jednostkach gminnych typu przedszkola, szkoły. W niektórych jednostkach nie mamy swoich kuchni, a nie da się ukryć, że jest różnica w posiłkach przygotowanych na miejscu, a tych z cateringu. Mamy problemy w niektórych jednostkach, aby dzieci mogły skorzystać z posiłków przygotowanych w ramach cateringu.

Gminna stołówka będzie zlokalizowana w zupełnie nowym budynku - przy ośrodku zdrowia u zbiegu ulic Wspólnej i Reymonta w Dobrzeniu Wielkim.

- Powierzchnia samej jadalni wyniesie około 100 metrów kwadratowych - mówi Piotr Jonek. - Resztę będzie stanowiła część technologiczna, gdzie posiłki będą przygotowywane.

Obecnie przygotowywany jest przetarg na tę inwestycję. Władze Dobrzenia liczą, że umowę z wykonawcą uda się podpisać najpóźniej do końca października.

Blisko 80-procentowe dofinansowanie na to zadanie gmina otrzymała z Polskiego Ładu.
Piotr Jonek
Piotr Jonek

Wiadomości z regionu

2022-09-25, godz. 09:00 W niedzielę dożynki gminy Tarnów Opolski W ramach obchodów uhonorowane zostaną osoby zasłużone dla rozwoju i promocji gminy. » więcej 2022-09-25, godz. 07:10 W Sebastianeum chcą być w pełni niezależni energetycznie. Kolejne innowacyjne rozwiązania w Kamieniu Śląskim Ośrodek Sebastianeum Silesiacum w Kamieniu Śląskim jest aktualnie energetycznie samowystarczalny w 80%. Taka niezależność jest możliwa dzięki powstałej… » więcej 2022-09-25, godz. 07:00 Koniec remontu opolskiego odcinka autostrady A4. Od wtorku wraca stała organizacja ruchu We wtorek (27.09) rozpocznie się przywracanie stałej organizacji ruchu na opolskim odcinku autostrady A4 pomiędzy Górą św. Anny i granicą z woj. śląskim… » więcej 2022-09-24, godz. 19:58 Są pieniądze na podwyżki dla pracowników i projekt. Ministerialne wsparcie dla Politechniki Opolskiej Dwa czeki, opiewające na niemal milion złotych każdy, przekazał Politechnice Opolskiej minister edukacji i nauki prof. Przemysław Czarnek. » więcej 2022-09-24, godz. 18:54 3 miliony złotych z resortu nauki dla UO. Minister Przemysław Czarnek zapowiada wsparcie prac archeologicznych w Katedrze… 3 miliony złotych na dalsze prace archeologiczne w Katedrze Opolskiej otrzyma prawdopodobnie Uniwersytet Opolski. Zapowiedział to prof. Przemysław Czarnek… » więcej 2022-09-24, godz. 18:00 Tragiczny finał poszukiwań zaginionej osoby w Praszce Od piątku praszkowska policja i straż pożarna poszukiwały 73-letneigo mieszkańca miejscowości. Zaginięcie mężczyzny zgłosił jego pasierb. » więcej 2022-09-24, godz. 16:00 Rycerskie prezentacje w centrum Opola. Spotkanie ze średniowieczem Wehikułem czasu do średniowiecza można cofnąć się podczas Festiwalu Piastowskiego przed Zamkiem Górnym w Opolu. » więcej 2022-09-24, godz. 15:16 Chętnych nie brakowało. Plenerowa ścieżka profilaktyczna akcji "Dzień serca" w Opolu [ZDJĘCIA] Dużym zainteresowaniem cieszył się 'Dzień serca' w Opolu. Na placu Kopernika można było skorzystać z bezpłatnych badań, konsultacji oraz warsztatów zdrowego… » więcej 2022-09-24, godz. 15:15 Wczoraj absolwent, dziś już kapral rezerwy. Promocje w 10. BLog [FILM, ZDJĘCIA] 22 studentów z całej Polski przyjęło promocje na stopień kaprala rezerwy w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej. Absolwenci Legii Akademickiej najpierw musieli… » więcej 2022-09-24, godz. 14:06 To egzamin, który może zadecydować o całym życiu zawodowym. Absolwenci prawa zdają na aplikacje 19 mieszkańców województwa podeszło do corocznych egzaminów wstępnych na aplikacje prawnicze. Tu do wyboru jest aplikacja, adwokacka, radcowska, notarialna… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »