Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-07-07, 16:00 Autor: Maja Laksy

Odnaleziony po 17 latach. Ludzkie szczątki w zatopionym aucie w Obrowcu [FILM]

Z Odry w rejonie Obrowca wyłowiono wrak samochodu, w którym znajdowały się szczątki mężczyzny
Kilka dni trwały działania służb ratowniczych w miejscowości Obrowiec, które polegały na wyciągnięciu z wody wraku samochodu osobowego. Jak się okazało, w czerwonym fiacie zarejestrowanym na Śląsku, znajdowały się szczątki mężczyzny. Na pojazd z ciałem natrafił Marcel Korkuś, płetwonurek i biegły sądowy z zakresu ratownictwa wodno - nurkowego, który przeczesywał fragment Odry w celu poszukiwania innej osoby, zaginionej 5 lat temu.
Wiele wskazuje na to, że odnalezione przez płetwonurka szczątki należą do Marcina Sakowicza z Zabrza, który zaginął 12 kwietnia 2005 roku.

- Od jednej z osób otrzymałem link do artykułu, który został napisany w 2005 roku. W artykule jest podany również numer rejestracyjny tego zaginionego samochodu, a w opisie jest podane, że rzeczywiście osoba powiązana z zaginięciem tego samochodu posiadała w dniu zaginięcia na sobie sweter - mówi Marcel Korkuś.

Jak podkreśla płetwonurek stwierdzenie obecności szczątków w znalezionym samochodzie znacznie utrudniała widoczność pod wodą, która wynosiła od 30 do maksymalnie 50 cm.

- W trakcie weryfikowania tego samochodu, który nie posiadał przedniej szyby, starałem się wcisnąć do środka i sprawdzić, czy w tym mule nie ma żadnych szczątków kostnych. W trakcie przeszukiwań kabiny po stronie kierowcy dostrzegłem fragment materiału, który wyglądał mi na rękaw swetra, który wchodził w muł, w kierunku siedzenia.

Po zgłoszeniu zdarzenia, na miejsce dysponowano wsparcie w postaci straży pożarnej, policji, a także Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno - Nurkowego z Opola.

- Po przybyciu na miejsce nurek PSP zszedł pod wodę i potwierdził obecność samochodu, który znajdował się głęboko w mule rzeki Odry. Nie był jednak w stanie jednoznacznie stwierdzić, czy wewnątrz tego pojazdu ktoś się znajduje. Ze względu na bardzo dużą ilość mułu i ziemi wewnątrz pojazdu, sprawa została przekazana policji. We wtorek policja skierowała się do nas z prośbą o pomoc w wyciągnięciu tego pojazdu - mówi Łukasz Nowak, oficer prasowy Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.

Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Strzelcach Opolskich, która będzie prowadziła śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci.
Marcel Korkuś
Marcel Korkuś
Łukasz Nowak
Posłuchaj relacji Mai Laksy z programu ''Reporterskie tu i teraz''
Obrowiec. Akcja wydobycia zatopionego samochodu z Odry [fot. PSP Opole]
Obrowiec. Akcja wydobycia zatopionego samochodu z Odry [fot. PSP Opole]
Obrowiec. Fragment Odry, z którego wydobyto zatopiony samochód [fot. Maciej Marciński]
Obrowiec. Fragment Odry, z którego wydobyto zatopiony samochód [fot. Maciej Marciński]

Wiadomości z regionu

2022-09-26, godz. 20:45 "Dom zaczyna tętnić życiem". Pierwsze rodziny uchodźców "zacumowały" w przystani św. Benedykta w Długomiłowic… Zakończył się remont byłego klasztoru w Długomiłowicach w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Schronienie znalazły tam pierwsze rodziny uchodźców z Ukrainy… » więcej 2022-09-26, godz. 20:30 W Namysłowie pracują nad własnym programem dla rodzin. Rozwiązanie pozwoli kupować taniej i pomoże upowszechniać… Namysłów pracuje nad własnym programem dla rodzin. Niewykluczone, że jeszcze w tym roku będą one mogły korzystać z dodatkowych przywilejów i zniżek od… » więcej 2022-09-26, godz. 18:45 Violetta Porowska o wizycie Jarosława Kaczyńskiego na Opolszczyźnie: "To były kompleksowe wystąpienia" - To były kompleksowe wystąpienia, mówiące o tym, że Polska swoją siłę pokazała na arenie międzynarodowej. Ta siła się nie podoba, a my jednak musimy… » więcej 2022-09-26, godz. 18:30 Chętnych do 172. Batalionu Lekkiej Piechoty w Opolu nie brakuje. Rośnie zainteresowanie służbą w WOT Do ich zadań należy m.in. zwalczanie skutków klęsk żywiołowych. W pandemii wspierali personel medyczny i pomagali służbom sanitarnym. Od miesięcy są… » więcej 2022-09-26, godz. 18:00 Witold Zembaczyński w Radiu Opole: "Wyobrażam sobie jedną szeroką listę opozycji. Jeżeli tak się nie stanie, to… Czy opozycja się dogada i jakie są możliwości wystartowania z jednej listy? O tym w audycji Otwarty Mikrofon Radia Opole mówił Witold Zembaczyński, poseł… » więcej 2022-09-26, godz. 18:00 Mieszkańcy Opola-Chmielowic mają własną placówkę pocztową. "Wreszcie nie będziemy musieli jeździć po list do… Nową placówkę pocztową otwarto dzisiaj (26.09) w Opolu-Chmielowicach przy ulicy Dworcowej. » więcej 2022-09-26, godz. 16:30 Nieco ponad połowa piszących zdała w Opolu egzaminy wstępne na aplikacje prawnicze 10 spośród 19 osób zdało w sobotę (24.09) egzaminy wstępne na aplikacje prawnicze w Opolu. To ponad 52 procent, podczas gdy średnia krajowa oscyluje wokół… » więcej 2022-09-26, godz. 16:15 Rozpoczyna się rozbudowa więzienia w Nysie. Powstanie pawilon dla 200 osadzonych W Zakładzie Karnym w Nysie powstanie nowy pawilon dla więźniów. Dwukondygnacyjny budynek przy ul. Kościuszki będzie mógł pomieścić około 200 osadzonych… » więcej 2022-09-26, godz. 16:00 Namysłów: za węgiel 3 razy więcej niż przed rokiem, ale bez obciążania mieszkańców. Brzeg: nie ma obaw, że kaloryfery… Brzeg i Namysłów nie planują ograniczania dostaw ciepła systemowego. Tamtejsze ciepłownie mają zakontraktowaną odpowiednią ilość paliw z polskich ko… » więcej 2022-09-26, godz. 15:00 Sypią się mandaty dla piratów drogowych. Kary idą w tysiące złotych 122 km/h jechał w obszarze zabudowanym 23-letni kierowca zatrzymany przez kędzierzyńskich policjantów SPEED. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »