Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-07-02, 11:00 Autor: Witold Wośtak

Drwale powracają do Bobrowej w gminie Rudniki. To będzie weekend z widowiskowymi pokazami obróbki drewna

XX Międzynarodowe Zawody Drwali w Bobrowej [fot. Witold Wośtak]
XX Międzynarodowe Zawody Drwali w Bobrowej [fot. Witold Wośtak]
XX Międzynarodowe Zawody Drwali w Bobrowej [fot. Witold Wośtak]
XX Międzynarodowe Zawody Drwali w Bobrowej [fot. Witold Wośtak]
Powracają Międzynarodowe Zawody Drwali w Bobrowej obok Rudnik. Ostatni raz udało się zorganizować tę imprezę w 2019 roku, a później była przerwa, wymuszona przez pandemię.
Dzisiaj i jutro warto przyjechać do miejscowości na skraju Opolszczyzny, bo oprócz pięciu konkurencji mistrzowskich będzie wiele konkursów i zabaw dla dzieci, zapowiedziano też stoiska gastronomiczne.

- Konkurencje zawsze są bardzo widowiskowe. One przyciągają również widzów, którzy na co dzień nie mają nic wspólnego z pracą drwala. Jeżeli nawet ktoś ogląda zawody pierwszy raz, niemal wszyscy okazują wyrazy uznania dla zawodników. Wśród konkurencji jest przerzynka na dokładność, przerzynka kombinowana, wymiana piły łańcuchowej, ścinka czy okrzesywanie. Wszystko rozgrywa się z podziałem na grupy - mówi Arkadiusz Spodymek, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Rudnikach.

Zdaniem Spodymka, wszystkie imprezy muszą ponownie nabrać rozmachu. - Mamy 26 zawodników, a wcześniej było ich około 35 - zaznacza.

- Są Polacy, Słowacy, zawodnicy z Czech i Niemiec. Tego roku nie dopisała nam Francja dlatego, że podobno są ograniczenia pod względem lotów na wschód. Francuscy zawodnicy przekazali nam taką informację. Gdyby oni dotarli, pewnie frekwencja byłaby na poziomie sprzed pandemii.

Radio Opole objęło 21. mistrzostwa drwali patronatem medialnym.
Arkadiusz Spodymek 1
Arkadiusz Spodymek 2

Wiadomości z regionu

2023-09-29, godz. 14:33 WYBORY 2023. "Nie zwalniamy tempa". Plany Koalicji Obywatelskiej na ostatnie dwa tygodnie kampanii - Nie zwalniamy tempa, wręcz przeciwnie - zapewniał dziś (29.09) na konferencji prasowej Andrzej Buła, szef opolskich struktur Platformy Obywatelskiej. Jak… » więcej 2023-09-29, godz. 14:30 Wybory 2023. Ludowcy pytają o lasy i Gospodarstwo Rybackie w Niemodlinie - Martwi nas kondycja polskich lasów i wycinki, jakie są prowadzone - PSL wraca do tematu pytań zadanych Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach. » więcej 2023-09-29, godz. 13:45 Pierwszy raz w historii w Głubczycach zorganizowany zostanie Opolski Bieg Rotmistrza Pileckiego Przed nami I Opolski Bieg Rotmistrza Pileckiego. Impreza odbędzie się w niedzielę (01.10) w Głubczycach. Uczestnicy rywalizować będą na trzech trasach… » więcej 2023-09-29, godz. 13:00 Miał ponad 4 promile i jechał samochodem. Pasażer był poszukiwany O podejrzanie zachowującym się kierowcy, nyskich policjantów wczoraj (28.09) późnym popołudniem poinformował świadek. Zgłoszenie dotyczyło sytuacji w… » więcej 2023-09-29, godz. 12:15 WYBORY 2023. Jerzy Przystajko chce budowy na Opolszczyźnie fabryki leków Zwiększenie bezpieczeństwa farmaceutycznego kraju, a także powstrzymanie depopulacji regionu - takie skutki mogłaby przynieść inwestycja w produkcję leków… » więcej 2023-09-29, godz. 11:45 Jest plan na budowę hali lekkoatletycznej na kampusie PO. Na briefing nie zaproszono gospodarza Jest szansa, że Politechnika Opolska będzie miała nową, wielofunkcyjną halę sportową. Ma ona powstać w ramach zadania pod nazwą 'Centrum badawczo-naukowe'… » więcej 2023-09-29, godz. 11:00 Pomysły na Polskę. Włodzimierz Skalik - "jedynka" Konfederacji w Radiu Opole - Polacy mają dużo energii i mamy nadzieję, że ją w nich wyzwolimy - tak mówił dziś (29.09) w Porannej Rozmowie Radia Opole Włodzimierz Skalik z Konfederacji… » więcej 2023-09-29, godz. 10:35 Wybuchowe laboratorium w Małopolsce zlikwidowane przez CBŚP. Na trop trafili policjanci z Opola [ZDJĘCIA, FILM] Laboratorium materiałów wybuchowych oraz magazyny broni palnej i amunicji zlikwidowali funkcjonariusze w Małopolsce. Znaleźli także milion zł w gotówce… » więcej 2023-09-29, godz. 10:15 Shakespeare na pasach. Happening teatru Ekostudio 'Hamlet' William’a Shakespeare’a na przejściu dla pieszych w mniej niż 15 sekund? W Opolu takie rzeczy są możliwe. Teatr Ekostudio i opolska policja przygotowali… » więcej 2023-09-29, godz. 09:00 Rządowe dotacje na zadania poprawiające bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów Ponad 17 milionów złotych trafi do województwa opolskiego na poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. To pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju … » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »