Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-01-25, 16:50 Autor: Witold Wośtak

Trzeci klub Senior Plus działa od dzisiaj w Nysie. "Zainteresowanie jest bardzo duże" [FILM, ZDJĘCIA]

Trzeci klub Senior Plus działa od dzisiaj w Nysie
Nysa ma od dzisiaj (25.01) trzeci klub Senior Plus. Zaadaptowanie budynku ojców Franciszkanów kosztowało 125 tysięcy złotych, a 100 tysięcy udało się pozyskać z rządowego programu.
Celem jest uruchomienie klubu seniora w każdej dzielnicy miasta, więc brakuje jeszcze co najmniej jednego takiego punktu. Już teraz do klubu przy ulicy Franciszkańskiej chce przychodzić 50 seniorów, ale jednocześnie może tam przebywać 20 osób, więc będzie obowiązywać rotacja.

- Nasi seniorzy mają wiele zainteresowań, między innymi poezję i filatelistykę - mówi Kamila Ferdyn, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Nysie.

- Mamy też pomieszczenie do aktywności fizycznej - jest sporo sprzętu, aby seniorzy mogli cieszyć się swoim zdrowiem. Są pomieszczenia do zwykłych spotkań - do aktywizacji społecznej, lecz przede wszystkim do utrzymywania relacji międzyludzkich. W ubiegłym tygodniu odbyły się pierwsze zebrania. Seniorzy dookreślili swoje oczekiwania, a my będziemy robić wszystko, aby sprostać temu wyzwaniu.

Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski, podkreślał przed otwarciem, że w ubiegłym roku do opolskiego trafiło 1,4 miliona złotych właśnie na uruchamianie klubów seniora.

- To jest zapewnienie miejsca organizacji wolnego czasu dla seniorów. Nie chodzi o siedzenie w domu, nudzenie się lub ciągłe szukanie ciekawego zajęcia. Tutaj mamy tworzenie konkretnej oferty: rehabilitacyjnej, zajęć sportowych, zajęć rekreacyjnych i wszelkiego typu pozostałych aktywności dla osób starszych.

Dwa pozostałe kluby Senior Plus w Nysie funkcjonują przy ulicy Moniuszki i Ujejskiego.
Kamila Ferdyn
Sławomir Kłosowski

Wiadomości z regionu

2022-05-18, godz. 20:00 Pierwszy na Opolszczyźnie wodny plac edukacyjny działa w Opolu ''Moc żywiołu - WODA'' to oficjalna nazwa oddanego uroczyście do użytku pierwszego w regionie wodnego placu edukacyjnego. Mieści się on w ogrodzie Regionalnego… » więcej 2022-05-18, godz. 18:45 Opolska Młodzież Wszechpolska domaga się interwencji poselskiej w sprawie warsztatów "Wszystkie kolory tęczy" na … 'Nie zgadzamy się na szerzenie ideologii LGBT na państwowej uczelni i za państwowe pieniądze'. Młodzież Wszechpolska domaga się wyjaśnień w sprawie organizacji… » więcej 2022-05-18, godz. 17:45 Kędzierzyn-Koźle stawia na rozwój lokalny i integrację sąsiedzką. Rusza projekt "Dugnad" Gmina Kędzierzyn-Koźle będzie integrować mieszkańców i odbudowywać relacje sąsiedzkie. Samorząd otrzymał ponad 3,5 miliona euro na realizację projektu… » więcej 2022-05-18, godz. 17:27 Przed mikrofonem Radia Opole spędził godziny. Dziś pożegnaliśmy dra Witolda Potworę Na cmentarzu w Opolu Półwsi pożegnano dra Witolda Potworę. Znany słuchaczom Radia Opole ekonomista i wykładowca Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji… » więcej 2022-05-18, godz. 16:43 Narodowy Dzień Powstań Śląskich w parlamencie. Komisja kultury i środków przekazu senatu jest "za" Senat rozpatrzył ustawę o ustanowieniu Narodowego Dnia Powstań Śląskich, której inicjatorem jest prezydent Andrzej Duda. Prezydent zaproponował, aby nowe… » więcej 2022-05-18, godz. 16:38 Co 10 emigrant to Opolanin, region cały czas się wyludnia. Za nami III Kongres Demograficzny [ZDJĘCIA, FILM] Migracja zarobkowa i ujemny przyrost naturalny - to podstawowe bolączki dzisiejszej Opolszczyzny. Jako jedyny region w kraju Opolskie nieustannie wyludnia się… » więcej 2022-05-18, godz. 16:35 Prezydent Arkadiusz Wiśniewski w Radiu Opole o mieszkaniach w OTBS: "Nie zrobiłem niczego nielegalnego" - Mieszkanie kupiłem za swoje pieniądze, odłożone, bez żadnych preferencji. Nie chciałem ich wydać na konsumpcję, zmarnotrawić, tylko pomyślałem o przyszłości… » więcej 2022-05-18, godz. 15:21 Studenci przejęli klucze do bram Opola. Żakinada z finałem przy Odrze Piastonalia wróciły do Opola a wraz z nimi tradycyjna żakinada. Ulicami stolicy regionu przeszli studenci-przebierańcy. Były kolorowe, oryginalne stroje i… » więcej 2022-05-18, godz. 14:00 CBŚP zlikwidowało dwie grupy zajmujące się nielegalną produkcją papierosów i tytoniu. Zatrzymano 17 osób Policjanci z CBŚP z Opola i Katowic podczas dwóch akcji specjalnych zlikwidowali dwie grupy przestępcze zajmujące się nielegalną produkcją papierosów i… » więcej 2022-05-18, godz. 12:40 Rozszczelnienie rurociągu z gazem koksowniczym w Kędzierzynie-Koźlu. Ewakuacja pracowników Jedna osoba trafiła do szpitala, a kilkadziesiąt zostało ewakuowanych. W jednym z zakładów produkcyjnych w Kędzierzynie-Koźlu po godzinie 11:30 doszło… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »