Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-12-06, 19:00 Autor: Mariusz Chałupnik

"Uśmiech daje moc do wyzdrowienia". Dr Clown przygotował dzieciom leżącym w USK mikołajki

Wolontariusze z Fundacji Dr Clown przygotowali dla małych pacjentów USK w Opolu mikołajki [fot. Mariusz Chałupnik]
Wolontariusze z Fundacji Dr Clown przygotowali dla małych pacjentów USK w Opolu mikołajki [fot. Mariusz Chałupnik]
Wolontariusze z Fundacji Dr Clown przygotowali dla małych pacjentów USK w Opolu mikołajki [fot. Mariusz Chałupnik]
Wolontariusze z Fundacji Dr Clown przygotowali dla małych pacjentów USK w Opolu mikołajki [fot. Mariusz Chałupnik]
Był renifer, bałwan "Olaf", elf, a także oczywiście ten, którego 6 grudnia nie może zabraknąć, czyli święty Mikołaj. Z okazji mikołajek wolontariusze Fundacji Dr Clown przygotowali dla najmłodszych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu wiele atrakcji.
Najpierw na oddział pediatrii trafiły upominki, a następnie pod oknami ich sal rozbłysły na choinkach lampki. Wcześniej wolontariusze w rytm muzyki zaprezentowali małym pacjentom układ taneczny.

- To, że w związku z pandemią nie możemy wchodzić do środka, do szpitala, to nie oznacza, że jako fundacja nie będziemy docierać do dzieci i zostawiać uśmiechów - mówi Agnieszka Bąkowska. - To jest nasz priorytet, więc pełna mobilizacja, aby dotrzeć do wszystkich dzieci.

- Każdy uwielbia się uśmiechać, a dzieciom w szpitalach jest to szczególnie potrzebne - dodaje Ewa Biegun. - Sama leżałam kiedyś w szpitalu i stąd wiem jakie to ważne, aby ten uśmiech się pojawiał. Dawał moc do wyzdrowienia.

- Może jak popatrzymy oczami dorosłego, to powiemy, że to tylko lampki - zaznacza Kamil Gocel. - Dla dziecka to jest cudowny moment. Magia świąt.

Dodajmy, że Fundacja Dr Clown współpracuje z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym w Opolu od 13 lat. Światełka, które dzisiaj zapalili jej wolontariusze, będą towarzyszyły małym pacjentom przynajmniej do Nowego Roku.
Mikołajki w USK od Dr Clowna

Wiadomości z regionu

2022-01-17, godz. 21:30 Raport dnia. 249 nowych infekcji na Opolszczyźnie. W kraju zmarły 4 zarażone osoby [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 10 445 nowych zakażeniach koronawirusem, w tym o 249 na Opolszczyźnie. 4 osoby zmarły w wyniku współistnienia patogenu… » więcej 2022-01-17, godz. 21:09 Czad wciąż niebezpieczny. Tym razem ucierpiała 11-letnia opolanka 11-letnia dziewczynka zatruła się tlenkiem węgla. » więcej 2022-01-17, godz. 21:00 PWSZ w Nysie zaczyna produkcję energii ze słońca Władze uczelni dążą do energetycznej samowystarczalności. Żeby do tego doprowadzić chcą zbudować farmę fotowoltaiczną za Nysą. » więcej 2022-01-17, godz. 19:15 Pracownicy ZUS i urzędów skarbowych pomogą zrozumieć zasady Polskiego Ładu. "Przygotowaliśmy specjalny kalkulato… Pracownicy Izby Administracji Skarbowej i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych pomogą w rozwianiu wątpliwości związanych ze zmianami w nowym systemie podatkowym… » więcej 2022-01-17, godz. 19:00 Ponad 700 tys. złotych dla szkół w Namysłowie. Pomógł projekt "Laboratoria Przyszłości" Ponad 700 tys. złotych pozyskała gmina Namysłów na wsparcie lokalnych placówek oświatowych. Pieniądze pochodzą z rządowego programu 'Laboratoria Przyszłości'… » więcej 2022-01-17, godz. 17:45 Więcej zgonów niż urodzeń w gminie Byczyna. 2021 rok na minusie demograficznym Mniej urodzeń, więcej zgonów i więcej zawartych małżeństw. Tak wyglądał demograficznie ubiegły rok w porównaniu z 2020 w gminie Byczyna. » więcej 2022-01-17, godz. 17:30 Obwodnica miasta przez... środek cmentarza. W Namysłowie z niepokojem patrzą na projekt nowej drogi Planowana przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu budowa obwodnicy Namysłowa ucieszyła, a jednocześnie zaniepokoiła mieszkańców i włodarzy gminy. Powód?… » więcej 2022-01-17, godz. 16:30 Mieli wtargnąć do mieszkania i pobić lokatora. Dwóch mężczyzn trafiło do aresztu, trzeci jest poszukiwany przez… Dwóch mężczyzn trafiło do policyjnego aresztu, a trzeci jest poszukiwany po tym, jak wtargnęli do mieszkania w Opolu i mieli pobić 44-letniego lokatora… » więcej 2022-01-17, godz. 16:30 Instytut nauki i promocji języka polskiego na świecie to nowa inicjatywa posła Kowalskiego. Na wzór Instytutu Goet… Koncepcję utworzenia instytutu nauki i promocji języka polskiego na świecie przedstawił dziś (17.01) w Opolu poseł Janusz Kowalski. Polityk Solidarnej Polski… » więcej 2022-01-17, godz. 15:40 Wypadek na "krajówce" między Kłodzkiem a Nysą. Jeden z kierowców był "pod wpływem" Na drodze krajowej nr 46 w Kamienicy Nyskiej zderzyły się dwa samochody: osobowe bmw oraz laweta przewożąca busa. Jedna osoba została poszkodowana. Natomiast… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »