Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-12-06, 19:00 Autor: Mariusz Chałupnik

"Uśmiech daje moc do wyzdrowienia". Dr Clown przygotował dzieciom leżącym w USK mikołajki

Wolontariusze z Fundacji Dr Clown przygotowali dla małych pacjentów USK w Opolu mikołajki [fot. Mariusz Chałupnik]
Wolontariusze z Fundacji Dr Clown przygotowali dla małych pacjentów USK w Opolu mikołajki [fot. Mariusz Chałupnik]
Wolontariusze z Fundacji Dr Clown przygotowali dla małych pacjentów USK w Opolu mikołajki [fot. Mariusz Chałupnik]
Wolontariusze z Fundacji Dr Clown przygotowali dla małych pacjentów USK w Opolu mikołajki [fot. Mariusz Chałupnik]
Był renifer, bałwan "Olaf", elf, a także oczywiście ten, którego 6 grudnia nie może zabraknąć, czyli święty Mikołaj. Z okazji mikołajek wolontariusze Fundacji Dr Clown przygotowali dla najmłodszych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu wiele atrakcji.
Najpierw na oddział pediatrii trafiły upominki, a następnie pod oknami ich sal rozbłysły na choinkach lampki. Wcześniej wolontariusze w rytm muzyki zaprezentowali małym pacjentom układ taneczny.

- To, że w związku z pandemią nie możemy wchodzić do środka, do szpitala, to nie oznacza, że jako fundacja nie będziemy docierać do dzieci i zostawiać uśmiechów - mówi Agnieszka Bąkowska. - To jest nasz priorytet, więc pełna mobilizacja, aby dotrzeć do wszystkich dzieci.

- Każdy uwielbia się uśmiechać, a dzieciom w szpitalach jest to szczególnie potrzebne - dodaje Ewa Biegun. - Sama leżałam kiedyś w szpitalu i stąd wiem jakie to ważne, aby ten uśmiech się pojawiał. Dawał moc do wyzdrowienia.

- Może jak popatrzymy oczami dorosłego, to powiemy, że to tylko lampki - zaznacza Kamil Gocel. - Dla dziecka to jest cudowny moment. Magia świąt.

Dodajmy, że Fundacja Dr Clown współpracuje z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym w Opolu od 13 lat. Światełka, które dzisiaj zapalili jej wolontariusze, będą towarzyszyły małym pacjentom przynajmniej do Nowego Roku.
Mikołajki w USK od Dr Clowna

Wiadomości z regionu

2022-08-19, godz. 18:46 Burze i ulewy przechodzą przez region. Opolskie w zasięgu gwałtownych wyładowań atmosferycznych [ZDJĘCIA, FILMY] Burze z intensywnymi opadami dotarły nad Opolszczyznę. O ścianach deszczu informują nas słuchacze m.in. z Opola i okolic oraz Kędzierzyna-Koźla. Przed strażakami… » więcej 2022-08-19, godz. 17:45 Kraina parków. W ramach naszej jubileuszowej akcji dojechaliśmy do Dąbrowy [ZDJĘCIA, FILM] Dąbrowa była 52. przystankiem naszej wakacyjnej jubileuszowej trasy '70 gmina na 70-lecie' Radia Opole i NTO. Spotkaliśmy tam wielu ludzi z pasją, a także… » więcej 2022-08-19, godz. 17:00 Wstrzymane prace przy przebudowie wiaduktu nad Krapkowicką w Opolu. Wiemy dlaczego Pat przy remoncie wiaduktu nad Krapkowicką w Opolu. Przypomnijmy to inwestycja PKP PLK realizowana wspólnie z miastem, która zakłada wzmocnienie konstrukcji… » więcej 2022-08-19, godz. 15:27 "Służby wojewody nie popełniły błędów w związku z zatruciem Odry". Pierwsze wnioski po kontroli posła Wilczy… Poseł Ryszard Wilczyński nie dopatrzył się błędnych działań i decyzji Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego w związku z zatruciem Odry. » więcej 2022-08-19, godz. 14:48 Śnięte ryby odłowione na kędzierzyńskim odcinku Kanału Gliwickiego. Służby szukają przyczyny Około stu martwych ryb wydobyto dzisiaj (19.08) z Kanału Gliwickiego na wysokości powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Chodzi o odcinek między śluzami Kłodnica… » więcej 2022-08-19, godz. 14:23 Katedra Opolska opustoszała. Obiekt zamknięty z powodu remontu Katedra Opolska zamknięta dla wiernych i turystów do odwołania. Ruszył remont wewnątrz świątyni. Zakres prac jest spory. To między innymi wymiana posadzki… » więcej 2022-08-19, godz. 13:56 „Bezpieczna autostrada A4” od małopolskiego do opolskiego 336 wykroczeń, z przeważającą ilością tych związanych z ciężką nogą, do tego blisko 50 przypadków niezachowania odpowiedniej odległości między autami… » więcej 2022-08-19, godz. 12:45 "Ten wariant jest nieracjonalny". Radni gminy Łubniany są jednogłośnie przeciwni budowie obwodnicy Zawady na ich t… - Nie zgadzamy się, aby obwodnica Zawady przebiegała przez naszą gminę - mówią jednym głosem radni gminy Łubniany. Podczas wczorajszej (18.08) sesji odrzucili… » więcej 2022-08-19, godz. 11:49 Wypadek na DW 411 Nysa - Głuchołazy W Bodzanowie na trasie Nysa - Głuchołazy doszło do zderzenia busa z cysterną. W związku z tym na drodze wprowadzono ruch wahadłowy - utrudnienia są około… » więcej 2022-08-19, godz. 10:18 Niespokojny wieczór i noc na opolskich drogach. Jedna osoba zginęła, dwie zostały ranne W ciągu ostatnich dwunastu godzin na drogach woj. opolskiego w wypadkach zginęła jedna osoba, a dwie zostały ranne. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »