Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-12-01, 17:00 Autor: Witold Wośtak

Choinka Życzeń w Opolu kolejny raz czeka na prośby potrzebujących i dobre serce darczyńców

M. Stefański, P. Koziol i Choinka Życzeń [fot. Witold Wośtak]
M. Stefański, P. Koziol i Choinka Życzeń [fot. Witold Wośtak]
Jedna z bombek na Choince Życzeń [fot. Witold Wośtak]
Jedna z bombek na Choince Życzeń [fot. Witold Wośtak]
Znów można w Opolu zrealizować marzenie osoby potrzebującej. Przed Talentownią przy ulicy Barlickiego drugi raz stanęła Choinka Życzeń.
Na drzewku są zawieszone długopisy i kartki w kształcie bombek. Osoby bezdomne, potrzebujące czy podopieczni domów dziecka mogą napisać, jakich przedmiotów niezbędnych do życia brakuje im. Chodzi między innymi o buty, kurtki bądź rękawiczki.

- Osoba chcąca spełnić konkretne życzenie może zgłosić się do budynku i poinformować o tym - mówi Piotr Koziol, prezes fundacji "Kwitnące Talenty".

- W ubiegłym roku wyglądało to nieco inaczej. Ktoś chętny ściągał bombkę, zabierał do domu, kupował prezent i wracał. Na 71 próśb o spełnienie życzenia 3 prezenty jednak nie powróciły do Talentowni. Być może zdarzyło się tak, że ktoś zwyczajnie zapomniał. W związku z tym chcemy, aby tego roku darczyńcy zgłaszali się do nas.

Na niedzielę (05.12) zaplanowano trzeci Festiwal Prezentów w Talentowni. W planie jest również Mikołajkowy Bieg Prezentów, o którym mówi Mateusz Stefański z Biznesowej Grupy Opole.

- Wpadliśmy na pomysł zorganizowania pierwszego biegu tego typu w Opolu. Spodziewamy się mniejszej liczby uczestników, niż podaliśmy maksymalnie - określiliśmy limit na 300 osób. Zmierzymy się z 5-kilometrową trasą. Początek na bulwarach, dalej mostem im. Ireny Sendlerowej, do Parku 800-lecia, obok ogrodu zoologicznego i powrót tą samą trasą.

Festiwal Prezentów rozpocznie się o 10:00. Biegacze wystartują pół godziny później, a zapisy są prowadzone na stronie zmierzymyczas.pl.
Piotr Koziol
Mateusz Stefański

Wiadomości z regionu

2022-08-19, godz. 18:46 Burze i ulewy przechodzą przez region. Opolskie w zasięgu gwałtownych wyładowań atmosferycznych [ZDJĘCIA, FILMY] Burze z intensywnymi opadami dotarły nad Opolszczyznę. O ścianach deszczu informują nas słuchacze m.in. z Opola i okolic oraz Kędzierzyna-Koźla. Przed strażakami… » więcej 2022-08-19, godz. 17:45 Kraina parków. W ramach naszej jubileuszowej akcji dojechaliśmy do Dąbrowy [ZDJĘCIA, FILM] Dąbrowa była 52. przystankiem naszej wakacyjnej jubileuszowej trasy '70 gmina na 70-lecie' Radia Opole i NTO. Spotkaliśmy tam wielu ludzi z pasją, a także… » więcej 2022-08-19, godz. 17:00 Wstrzymane prace przy przebudowie wiaduktu nad Krapkowicką w Opolu. Wiemy dlaczego Pat przy remoncie wiaduktu nad Krapkowicką w Opolu. Przypomnijmy to inwestycja PKP PLK realizowana wspólnie z miastem, która zakłada wzmocnienie konstrukcji… » więcej 2022-08-19, godz. 15:27 "Służby wojewody nie popełniły błędów w związku z zatruciem Odry". Pierwsze wnioski po kontroli posła Wilczy… Poseł Ryszard Wilczyński nie dopatrzył się błędnych działań i decyzji Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego w związku z zatruciem Odry. » więcej 2022-08-19, godz. 14:48 Śnięte ryby odłowione na kędzierzyńskim odcinku Kanału Gliwickiego. Służby szukają przyczyny Około stu martwych ryb wydobyto dzisiaj (19.08) z Kanału Gliwickiego na wysokości powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Chodzi o odcinek między śluzami Kłodnica… » więcej 2022-08-19, godz. 14:23 Katedra Opolska opustoszała. Obiekt zamknięty z powodu remontu Katedra Opolska zamknięta dla wiernych i turystów do odwołania. Ruszył remont wewnątrz świątyni. Zakres prac jest spory. To między innymi wymiana posadzki… » więcej 2022-08-19, godz. 13:56 „Bezpieczna autostrada A4” od małopolskiego do opolskiego 336 wykroczeń, z przeważającą ilością tych związanych z ciężką nogą, do tego blisko 50 przypadków niezachowania odpowiedniej odległości między autami… » więcej 2022-08-19, godz. 12:45 "Ten wariant jest nieracjonalny". Radni gminy Łubniany są jednogłośnie przeciwni budowie obwodnicy Zawady na ich t… - Nie zgadzamy się, aby obwodnica Zawady przebiegała przez naszą gminę - mówią jednym głosem radni gminy Łubniany. Podczas wczorajszej (18.08) sesji odrzucili… » więcej 2022-08-19, godz. 11:49 Wypadek na DW 411 Nysa - Głuchołazy W Bodzanowie na trasie Nysa - Głuchołazy doszło do zderzenia busa z cysterną. W związku z tym na drodze wprowadzono ruch wahadłowy - utrudnienia są około… » więcej 2022-08-19, godz. 10:18 Niespokojny wieczór i noc na opolskich drogach. Jedna osoba zginęła, dwie zostały ranne W ciągu ostatnich dwunastu godzin na drogach woj. opolskiego w wypadkach zginęła jedna osoba, a dwie zostały ranne. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »