Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-10-26, 20:30 Autor: Witold Wośtak

Ponad 42 tysiące kilometrów i 21 tysięcy złotych dla chorych dzieci. Firma Lesaffre zaktywizowała pracowników po lockdownie

Podsumowanie inicjatywy "Akcja - Rywalizacja" firmy Lesaffre [fot. Witold Wośtak]
Podsumowanie inicjatywy "Akcja - Rywalizacja" firmy Lesaffre [fot. Witold Wośtak]
Podsumowanie inicjatywy "Akcja - Rywalizacja" firmy Lesaffre [fot. Witold Wośtak]
Podsumowanie inicjatywy "Akcja - Rywalizacja" firmy Lesaffre [fot. Witold Wośtak]
Podsumowanie inicjatywy "Akcja - Rywalizacja" firmy Lesaffre [fot. Witold Wośtak]
Podsumowanie inicjatywy "Akcja - Rywalizacja" firmy Lesaffre [fot. Witold Wośtak]
Spacerując, biegając lub jadąc na rowerze. Ponad 42 tysiące kilometrów pokonali przez pół roku pracownicy wołczyńskiej firmy Lesaffre Polska w ramach akcji "Akcja - Rywalizacja".
Każdy zarejestrowany kilometr był przeliczany na 50 groszy, które firma produkująca drożdże przekaże w ramach akcji charytatywnej. Dzięki dzisiaj (26.10) wręczono czek na ponad 21 tysięcy złotych dla Stowarzyszenia Ziemi Wołczyńskiej "Dwa Serca", które pomaga w leczeniu dzieci.

- Myślę, że co najmniej 90 procent tego dystansu pracownicy zrobili w czasie wolnym - mówi Dariusz Rompa, prezes zarządu Lesaffre Polska S.A.

- To, czego dokonali moi pracownicy, przeszło najśmielsze oczekiwania. Tak naprawdę byłem przekonany, że granica 30 tysięcy kilometrów to jest coś, co jesteśmy w stanie osiągnąć. Ambicja oraz dążenie do jak najlepszego rezultatu zakończyło się jednak zrobieniem ponad 40 tysięcy kilometrów.

Dariusz Matelski, który przejechał rowerem ponad 2 tysiące kilometrów, uważa, że po takiej akcji pozostają pozytywne nawyki.

- Po takiej akcji zawsze coś zostaje i człowiek nie jest przywiązany do fotela, tylko chce ruszać się. Rywalizacja w pozytywnym słowa znaczeniu motywuje do przejechania dodatkowego kilometra lub dwóch, aby wyprzedzić kogoś w rankingu. Wstajesz następnego dnia rano, widzisz brak swojego awansu i znowu trzeba kręcić te kilometry.

Z kolei Jan Leszek Wiącek, burmistrz Wołczyna i prezes stowarzyszenia "Dwa Serca" nie był zdziwiony sumą pokonanych kilometrów.

- Znam firmę, pracowników oraz ich pracowitość, ale również znam ich społeczne oddanie. Jeżeli w grę wchodzi aktywność nie tylko dla swojego zdrowia, bo chodzi również o pieniądze mogące pomóc chorym dzieciom, to ja bezwzględnie wierzyłem w pracowników Lesaffre. Tak właśnie stało się.

Dodajmy, w akcję zaangażowało się około stu pracowników Lesaffre.
Dariusz Rompa
Dariusz Matelski
Jan Leszek Wiącek

Wiadomości z regionu

2021-11-30, godz. 14:15 Miał pomóc w walce ze smogiem, jednak nie może wzbić się w powietrze. Dron namysłowskiej straży miejskiej uległ… Namysłowska straż miejska od ponad miesiąca nie może kontrolować dymu, który wydobywa się z kominów miejscowych budynków. Dron, który miał pomóc w… » więcej 2021-11-30, godz. 14:15 Kolejne placówki zwiększają liczbę miejsc covidowych. Według prognoz urzędu wojewódzkiego czeka nas duży wzrost… Choć dzisiaj (30.11) na Opolszczyźnie odnotowano mniej nowych zakażeń niż w poprzednich dniach, to według danych z Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego mamy… » więcej 2021-11-30, godz. 14:00 Trochę na swojej, trochę na kolegi. WITD zatrzymała kierowcę ciężarówki, który "pracował za dwóch" Kartę swoją i kolegi wykorzystywał do rejestracji czasu pracy kierowca zatrzymany na autostradzie. Ciężarówkę, którą prowadził zatrzymali na A4 opolscy… » więcej 2021-11-30, godz. 13:02 Uważajmy na śliską nawierzchnię. Między innymi niedostosowanie się do warunków było efektem kolizji, do której… Niezachowanie należytej odległości i śliska nawierzchnia były przyczyną kolizji, do której doszło po godzinie 9.30 przy ulicy Sosnkowskiego w Opolu. Uczestniczyły… » więcej 2021-11-30, godz. 13:00 Pijany kierowca uciekł z miejsca kolizji. "Zgubiły" go tablice rejestracyjne Blisko 3 promile alkoholu wydmuchał 52-letni kierowca, który spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Nie zauważył jednak, że zgubił tam tablice… » więcej 2021-11-30, godz. 12:15 Hologramy w służbie zdrowia. Rozszerzona rzeczywistość zagościła w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym Lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu naprawili pacjentowi zastawkę serca bez otwierania mu klatki piersiowej. Przy zabiegu wykorzystano tworzone… » więcej 2021-11-30, godz. 12:00 Oprawy oświetleniowe to towar deficytowy. Przez ich brak nie można skończyć iluminacji kościoła w Staniszczach M… Przerwanie łańcuchów dostaw przez pandemię odbija się na lokalnych inwestycjach. W Staniszczach Małych nie można uruchomić zewnętrznego oświetlenia kościoła… » więcej 2021-11-30, godz. 11:06 Raport MZ: ponad 19 tysięcy nowy zakażeń w kraju oraz 526 zgonów [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 19 074 nowych przypadkach zakażeń, w tym o 399 na Opolszczyźnie. Minionej doby w Polsce z powodu COVID-19 zmarło 526… » więcej 2021-11-30, godz. 09:13 Sesja sejmiku województwa: Będą podwyżki dla radnych i marszałka! - To będzie znaczący wzrost - tak o planowanych podwyżkach dla radnych sejmiku wojewódzkiego i marszałka regionu mówił w Porannej Loży Radiowej Zbigniew… » więcej 2021-11-30, godz. 08:00 Od 1 grudnia państwowe odcinki A2 i A4 bez bramek. System e-TOLL będzie obowiązkowy, ale bilet kupimy też na stacjach… Od 1 grudnia zmienią się zasady opłat za przejazd autostradą A2 na odcinku Konin-Stryków i A4 na trasie Wrocław-Sośnica. O północy z wtorku na środę… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »