Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-10-18, 10:00 Autor: Roman Juranek

"Ten sposób zabezpieczenia polskiej granicy dla mnie jest abstrakcyjny". Poseł Galla w Porannej Loży Radiowej

Ryszard Galla [fot. Justyna Krzyżanowska]
Ryszard Galla [fot. Justyna Krzyżanowska]
Ryszard Galla zagłosował przeciwko budowie systemu zabezpieczeń na granicy polsko-białoruskiej. Poseł Mniejszości Niemieckiej odniósł się za to pozytywnie do zapowiedzi zwiększenia finansowania przez państwo mniejszości narodowych i etnicznych. Parlamentarzysta był gościem Radia Opole.
Dzisiaj (18.10) Ryszard Galla w Radiu Opole wyjaśnił przyczyny swojej decyzji w sprawie
systemu zabezpieczeń na polsko-białoruskiej granicy. Przypomnijmy, poseł Janusz Kowalski z Solidarnej Polski w piątek (15.10) skrytykował taką postawę posła Mniejszości Niemieckiej.

- Tak, tak zagłosowałem, ponieważ uważam, że akurat ten sposób zabezpieczenia polskiej granicy dla mnie jest nie tylko abstrakcyjny, ale po prostu nieprzystającym na XXI wiek.

Jak dodał, był przeciwny całej ustawie: - Technicznie, ja też byłem przeciwny tej ustawie, treści tej ustawy, z której bardzo wyraźnie wynika to, że po pierwsze: nierealnym jest, aby natychmiast tu i teraz postawić wielokilometrowy mur, żeby zabezpieczyć w ten sposób granice. Dwa - potężne pieniądze, bo przecież 1,5 mld, szacunkowo, gdzie rzeczywiście można powiedzieć, że te kwoty przekroczyłyby nawet te szacowane.

Ryszard Galla ma też zastrzeżenia do tego, kto będzie budował zaporę i kto będzie budowę nadzorował.

Gość Porannej Loży Radiowej odniósł się pozytywnie do zwiększenia o prawie 2 mln złotych finansowania przez państwo mniejszości narodowych i etnicznych. - Bardzo się cieszę, bardzo dziękuję przedstawicielom rządu, a szczególnie przedstawicielom MSWiA, ponieważ od wielu lat wskazywałem, że kwoty planowane w budżecie państwa dla mniejszości narodowych i etnicznych są niewystarczające.

Poseł ma nadzieję, że w przyszłości ta kwota będzie zwiększana corocznie.
Ryszard Galla
Ryszard Galla
Ryszard Galla

Wiadomości z regionu

2021-12-06, godz. 18:00 Policja radzi, jak zabezpieczyć mieszkanie przed świątecznymi wyjazdami. Można zminimalizować ryzyko włamania Opolska policja przypomina o prawidłowym zabezpieczeniu domu lub mieszkania przed wyjazdami świątecznymi. Funkcjonariusze przyznają, że nie ma idealnych rozwiązań… » więcej 2021-12-06, godz. 17:40 To tradycja pielęgnowana od lat. Opolscy kontrterroryści przekazali prezenty do jednego z domów dziecka Na co dzień mierzą się z najniebezpieczniejszymi przestępcami i sytuacjami. Dzisiaj (6.12) pokazali inne, łagodne oblicze. Opolscy kontrterroryści odwiedzili… » więcej 2021-12-06, godz. 16:36 4 zastępy strażackie interweniowały po uszkodzeniu sieci gazowej w Gotartowie. Nie ma poszkodowanych Zakończyła się akcja strażaków w miejscowości Gotartów - Ogrodnictwo po uszkodzeniu sieci gazowej. Nie ma osób poszkodowanych. » więcej 2021-12-06, godz. 16:16 IMGW ostrzega! Wieczorem i w nocy na drogach oraz chodnikach będzie bardzo ślisko IMGW ostrzega mieszkańców województwa opolskiego przed oblodzeniem. Niebezpieczne zjawisko pogodowe wystąpi we wszystkich powiatach w regionie. » więcej 2021-12-06, godz. 16:05 Prokuratorskie zarzuty dla byłego dyrektora szkoły w Rudnikach. Miał wyłudzić prawie 9 tysięcy złotych na lekcje… Prokuratorskie zarzuty oszustwa usłyszał Dariusz N., były dyrektor Publicznego Gimnazjum w Rudnikach. » więcej 2021-12-06, godz. 15:55 COVID-19 na Opolszczyźnie nie odpuszcza. "Mamy zagwarantowanych tyle łóżek, ile podczas wiosennej trzeciej fali" Opolszczyzna dysponuje obecnie tyloma łóżkami dla pacjentów z COVID-19, ile było zabezpieczonych podczas wiosennej trzeciej fali koronawirusa. Według prognoz… » więcej 2021-12-06, godz. 15:10 Dzieci w sieci - dorośli rozmawiają o zagrożeniach w Internecie Jakie zagrożenia czyhają na najmłodszych w internecie? Odpowiedzi na te pytania szukali uczestnicy konferencji „Dzieci w sieci”, którą zorganizowała… » więcej 2021-12-06, godz. 14:32 Kolejne przypadki koronawirusa w opolskich przedszkolach i szkołach. Na kwarantannę odesłanych 640 osób 26 nowych przypadków koronawirusa potwierdzono w placówkach edukacyjnych Opola. To 6 przedszkoli, 7 szkół podstawowych oraz 7 ponadpodstawowych. » więcej 2021-12-06, godz. 14:20 Szpital w Głubczycach będzie przyjmował wyłącznie pacjentów zakażonych koronawirusem Decyzją wojewody opolskiego, szpital w Głubczycach od jutra (07.12) zostanie w całości przekształcony na 'covidowy'. Placówka będzie mogła przyjąć 115… » więcej 2021-12-06, godz. 14:00 Mieszkańcy Opola zapominają o zasłanianiu ust i nosa. Policja wystawiła kolejne mandaty 50 mandatów za brak maseczek wystawili opolscy policjanci. Wobec kolejnych 70 osób zastosowali pouczenia. Z kolei w 4 przypadkach sprawy zostaną skierowane… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »