Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-10-17, 14:30 Autor: Witold Wośtak

Magistrat nie spodziewał się dotacji, więc rozpoczął budowę dróg samodzielnie. Udało się jednak pozyskać 2,5 miliona

Centrum Kluczborka [fot. www.facebook.com/Kluczbork]
Centrum Kluczborka [fot. www.facebook.com/Kluczbork]
Podpisanie umowy o dofinansowanie [fot. www.facebook.com/Kluczbork]
Podpisanie umowy o dofinansowanie [fot. www.facebook.com/Kluczbork]
Kluczbork [fot. Justyna Krzyżanowska]
Kluczbork [fot. Justyna Krzyżanowska]
2,5 miliona złotych dotacji rzutem na taśmę zdobył Urząd Miejski w Kluczborku na budowę ulicy Kantora i Podkowińskiego w rozbudowywanej części miasta.
Samorząd wnioskował o pieniądze do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wniosek trafił jednak na ósme miejsce listy rezerwowych. - Wówczas zapadła decyzja, że zrobimy to własnymi siłami, ale rozłożymy budowę na dwa lata - mówi Dariusz Morawiec, zastępca burmistrza Kluczborka.

- W trakcie już realizowania tego zadania okazało się, że z ministerialnej listy rezerwowej awansowaliśmy w rankingu do podpisania umowy. Nie ukrywamy: to dla nas duże wsparcie oraz bardzo dobra wiadomość. Mamy nadzieję, że dzięki temu będziemy mogli realizować kolejne inwestycje.

Morawiec dodaje, że łączna wartość tej inwestycji przekracza 3 miliony 600 tysięcy złotych, a obie ulice będą mieć specjalny łącznik.

- Oprócz samej drogi zostanie również zbudowana cała kanalizacja deszczowa wraz z odprowadzeniem wód deszczowych. Do tego trzeba liczyć kanalizację sanitarną, wjazdy do posesji oraz chodniki. Jest to więc bardzo kompleksowa inwestycja, która powinna zaspokoić potrzeby mieszkańców na bardzo długi czas.

Prace są mniej więcej na półmetku, a budowa odcinka długości 770 metrów powinna zakończyć się w przyszłym roku.
Dariusz Morawiec 1
Dariusz Morawiec 2

Wiadomości z regionu

2021-12-06, godz. 18:35 Wojewoda o pogróżkach antyszczepionkowców: "Ważne, żeby mając takie, a nie inne poglądy, nie przeszkadzać innym… 134 osoby zaszczepiły się przeciw COVID-19 w dwóch opolskich parafiach w Nysie i w Opolu w ramach akcji organizowanej przez wojewodę opolskiego. Jak informuje… » więcej 2021-12-06, godz. 18:30 Sanepid bezpodstawnie zamknął dyskotekę w Zawadzkiem. Zapadł wyrok WSA w Opolu Kontrole, mandaty i zamknięcie dyskoteki w Zawadzkiem w styczniu tego roku było niezgodne z prawem - tak orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu. Wyrok… » więcej 2021-12-06, godz. 18:00 Policja radzi, jak zabezpieczyć mieszkanie przed świątecznymi wyjazdami. Można zminimalizować ryzyko włamania Opolska policja przypomina o prawidłowym zabezpieczeniu domu lub mieszkania przed wyjazdami świątecznymi. Funkcjonariusze przyznają, że nie ma idealnych rozwiązań… » więcej 2021-12-06, godz. 17:40 To tradycja pielęgnowana od lat. Opolscy kontrterroryści przekazali prezenty do jednego z domów dziecka Na co dzień mierzą się z najniebezpieczniejszymi przestępcami i sytuacjami. Dzisiaj (6.12) pokazali inne, łagodne oblicze. Opolscy kontrterroryści odwiedzili… » więcej 2021-12-06, godz. 16:36 4 zastępy strażackie interweniowały po uszkodzeniu sieci gazowej w Gotartowie. Nie ma poszkodowanych Zakończyła się akcja strażaków w miejscowości Gotartów - Ogrodnictwo po uszkodzeniu sieci gazowej. Nie ma osób poszkodowanych. » więcej 2021-12-06, godz. 16:16 IMGW ostrzega! Wieczorem i w nocy na drogach oraz chodnikach będzie bardzo ślisko IMGW ostrzega mieszkańców województwa opolskiego przed oblodzeniem. Niebezpieczne zjawisko pogodowe wystąpi we wszystkich powiatach w regionie. » więcej 2021-12-06, godz. 16:05 Prokuratorskie zarzuty dla byłego dyrektora szkoły w Rudnikach. Miał wyłudzić prawie 9 tysięcy złotych na lekcje… Prokuratorskie zarzuty oszustwa usłyszał Dariusz N., były dyrektor Publicznego Gimnazjum w Rudnikach. » więcej 2021-12-06, godz. 15:55 COVID-19 na Opolszczyźnie nie odpuszcza. "Mamy zagwarantowanych tyle łóżek, ile podczas wiosennej trzeciej fali" Opolszczyzna dysponuje obecnie tyloma łóżkami dla pacjentów z COVID-19, ile było zabezpieczonych podczas wiosennej trzeciej fali koronawirusa. Według prognoz… » więcej 2021-12-06, godz. 15:10 Dzieci w sieci - dorośli rozmawiają o zagrożeniach w Internecie Jakie zagrożenia czyhają na najmłodszych w internecie? Odpowiedzi na te pytania szukali uczestnicy konferencji „Dzieci w sieci”, którą zorganizowała… » więcej 2021-12-06, godz. 14:32 Kolejne przypadki koronawirusa w opolskich przedszkolach i szkołach. Na kwarantannę odesłanych 640 osób 26 nowych przypadków koronawirusa potwierdzono w placówkach edukacyjnych Opola. To 6 przedszkoli, 7 szkół podstawowych oraz 7 ponadpodstawowych. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »