Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-09-14, 17:45 Autor: Monika Matuszkiewicz

"Będzie coś dla ciała i ducha". W sobotę w Opolu rusza Jarmark Franciszkański

Rusza XXI Jarmark Franciszkański w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Rusza XXI Jarmark Franciszkański w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Rusza XXI Jarmark Franciszkański w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Rusza XXI Jarmark Franciszkański w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
W weekend w Opolu będzie smacznie, zdrowo i muzycznie. Rusza XXI Jarmark Franciszkański. Przygotowano między innymi pokazy artystyczne, stoiska z lokalnymi produktami oraz potrawami. Nie zabraknie także tradycyjnych przysmaków przygotowanych przez ojców Franciszkanów, jak na przykład chleb ze smalcem czy franciszkańskie krówki. Nowością będzie I Jarmarkowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Ojca Gwardiana.
- Myślę, że każdy, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie atrakcyjnego podczas jarmarku. Dla starszych przygotowaliśmy na przykład zwiedzanie kościoła i klasztoru - mówi ojciec Miron Górecki, gwardian klasztoru franciszkanów.

- Dla dzieci będzie przygotowane wesołe miasteczko w naszym parku przy placu Wolności. Będą też akcenty, które wpisały się już w jarmark, czyli krówki franciszkańskie, kołacz śląski i te wszystkie specyfiki ziołowe, które zawsze rozprowadzamy na jarmarku.

- Na scenie, która będzie przed kościołem ojców Franciszkanów wystąpią zespoły ściśle współpracujące z naszą placówką - dodaje Elżbieta Marciniszyn, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu.

- Myślę tutaj o Zespole Pieśni i Tańca Opole, zespole Pech, zaśpiewa Studio Piosenki Debiut, ale też zaprosiliśmy gości, którzy urozmaicą program. Mam nadzieję, że każdy będzie mógł znaleźć dla siebie muzykę i wrażliwość artystyczną. Pojawi się również kwartet smyczkowy Angelus. Sobotnie wydarzenia zamknie występ kapeli góralskiej Pogwizdani. W niedzielę zagościmy na scenie Mietka Szcześniaka. Oczywiście, jak co roku będzie program operetkowy, ludowy i orkiestra dęta.

Dodajmy, że wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Jarmark rusza w sobotę (18.09) o godzinie 14:30, ale Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Ojca Gwardiana rozpocznie się już o godzinie 10:00. Natomiast w niedzielę jarmark rozpocznie się o godzinie 12:00 i potrwa do 18:00.
ojciec Miron Górecki
Elżbieta Marciniszyn

Wiadomości z regionu

2021-09-24, godz. 20:30 "Pomaganie przez bańkowanie". 24 tysiące złotych trafiło do Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu na zakup potrzebnego… Ponad 24 tysiące złotych na zakup potrzebnego sprzętu zostało przekazanych do Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu przez wolontariuszy Ruchu Polska 2050 Szymona… » więcej 2021-09-24, godz. 19:32 Darmowy transport w gminie Łubniany. ''Wiele osób czekało na to długie lata'' W Gminie Łubniany udało się uruchomić darmowy transport publiczny. To kolejny krok, który miał na celu poprawę mobilności mieszkańców, zmniejszenie korków… » więcej 2021-09-24, godz. 19:29 Brzeg: posłowie Koalicji Obywatelskiej i sympatycy kolei nie zgadzają się na omijanie dworca przez pociągi PKP Int… Nie można pozwolić na zmniejszenie liczby pociągów Intercity, które zatrzymują się w Brzegu. To główny przekaz z konferencji prasowej dwóch opolskich… » więcej 2021-09-24, godz. 18:06 Prudnickie Centrum Medyczne ma nową stację tlenową Nowa stacja tlenowa w Prudnickim Centrum Medycznym oficjalnie oddana do użytku. Inwestycja polegała m.in. na posadowieniu zbiornika o pojemności 6 tysięcy… » więcej 2021-09-24, godz. 18:00 Gorzowscy aptekarze będą mieć tablicę pamiątkową, a w galerii "Kredens" przygotowano specjalną wystawę Uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej aptekarzy zapowiedziano na niedzielę w Gorzowie Śląskim. » więcej 2021-09-24, godz. 18:00 Lewica przedstawia kolejne argumenty, dla których nowy stadion Odry Opole ma nie powstać. Rzecznik opolskiego ratusza… Przedstawiciele Partii Razem po raz kolejny podają w wątpliwość budowę nowego stadionu Odry Opole. Jacek Przystajko wraz z Kamilą Jarońską na dzisiejszej… » więcej 2021-09-24, godz. 17:15 Rusza kolejna edycja "Ton Zdrowia". Tym razem medycy nie tylko będą koncertować, także zaszczepią przeciw COVID-19 Lekarze zagrają dla pacjentów. Rusza kolejna edycja 'Ton Zdrowia'. Tym razem doktorzy nie tylko będą śpiewać i grać, ale i zaszczepią. Dzisiaj (24.09)… » więcej 2021-09-24, godz. 16:16 Uczniowie z Polski i Czech w ramach unijnego programu poznają kulturę swoich krajów. Dzisiaj odwiedzili Opole Współpracują ze sobą od 2008 roku - wspólnie poznają kulturę i historię oraz odwiedzają ciekawe miasta. Grupa 40 uczniów z Ozimka i czeskiego Rymarzowa… » więcej 2021-09-24, godz. 16:00 Ostrzeżenia związane ze stanem powietrza. Przekroczenia dopuszczalnych poziomów spodziewane do końca roku Nie trzeba było długo czekać, aż początek sezonu grzewczego przełoży się to na jakość powietrza. Dzisiaj (24.09) dotarły ostrzeżenia z Wojewódzkiego… » więcej 2021-09-24, godz. 15:30 Cztery osoby podejrzane o handel narkotykami wpadły w ręce prudnickiej policji. Zabezpieczono prawie kilogram środków… Prudniccy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 4 osoby podejrzane m. in. o posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »