Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-09-05, 15:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

"Fajnie jest przyjść i zobaczyć artystów na żywo". Na opolskim rynku trwa "Kawiarenka z gwiazdami"

Na opolskim rynku trwa "Kawiarenka z gwiazdami"
Na opolskim rynku trwa "Kawiarenka z gwiazdami"
Na opolskim rynku trwa drugi dzień "Kawiarenki z gwiazdami". Pierwszymi gośćmi Marii Szabłowskiej byli Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz, ale to nie jedyne gwiazdy, jakie się tam dzisiaj pojawią. Będzie też na przykład Bartek Królik. Jak zawsze kawiarenka festiwalowa zgromadziła tłumy. Jedni przychodzą tu, aby zobaczyć legendy polskiej muzyki, a inni, aby usłyszeć, jakie wrażenia z festiwalem mają muzycy oraz, jak wyglądały kulisy ich występów na deskach opolskiego amfiteatru.
Z opolską publicznością rozmawiała nasza reporterka Monika Matuszkiewicz.

- Myśmy przyjechali tutaj z daleka, bo do Opola mamy ponad 80 kilometrów, ale warto było, bo jesteśmy zachwyceni. - Jestem tutaj pierwszy raz, ale jest naprawdę fajnie i przyjemnie. Pogoda dopisała, także jest cudownie. - Bardzo mi się podoba. Uwielbiam Alicję Majewską i Włodzimierz Korcza, dlatego też tu jestem. To są moi idole. - Jesteśmy pierwszy raz, a podoba nam się bardzo. Takie spotkania są zawsze miłe. Spacerujemy dookoła i tak spontanicznie przyszliśmy i usiedliśmy, ale warto.

Dodajmy, że to nie jedyne wydarzenie okołofestiwalowe, jakie odbywa się na opolskim rynku w ramach trwającego 58. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. O godzinie 18:00 rozpocznie się koncert "Róbmy swoje", wystąpią w nim opolskie gwiazdy, które wykonują znane, polskie przeboje.
Publiczność

Wiadomości z regionu

2022-05-21, godz. 10:45 Radio Opole jest Lublanie! Można pokibicować ZAKSIE a przy okazji zwiedzić stolicę Słowenii [ZDJĘCIA] Wzgórze zamkowe z potężną fortyfikacją, której początki datowane są na IX wiek, park Tivoli czy stare miasto z barokową zabudową. Lublana jest gospodarzem… » więcej 2022-05-21, godz. 10:41 Narybek też już łowi. Młodzi amatorzy połowów spotkali się na zawodach w Opolu Wietrzna pogoda ich nie zniechęciła. Z samego rana młodzi wędkarze pojawili się nad Kanałem Ulgi w Opolu i ruszyli do rywalizacji. W Mistrzostwach Województwa… » więcej 2022-05-21, godz. 10:30 Spędź weekend w Byczynie. Opolskie Bractwo Rycerskie zaprasza na Międzynarodowy Turniej Rycerski Walki na miecze, inscenizacja bitwy średniowiecznej i pasowanie rycerskie - to tylko niektóre z atrakcji, które zaplanowano w ramach Międzynarodowego Turnieju… » więcej 2022-05-21, godz. 09:45 Warsztaty dla mam ruszają. NFZ zachęca do wspólnej akcji Opolski NFZ organizuje z myślą o mamach, których święto przypada na 26 maja, warsztaty zdrowia. Te odbędą się już w sobotę (21.05) w Calypso Fitness… » więcej 2022-05-21, godz. 08:15 Burze ominęły Opolszczyznę, ale mamy wietrzną sobotę. Strażacy interweniują Po godzinie pierwszej w nocy odwołano alert pogodowy mówiący o możliwych wystąpieniach w naszym regionie burz z gradem. Wciąż mamy ostrzeżenie pierwszego… » więcej 2022-05-21, godz. 07:00 Zostań potencjalnym dawcą szpiku! Weekendowa akcja w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu 'Kultura dla Zdrowia' - to nazwa wydarzenia, na które zapraszają przedstawiciele Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. W ramach weekendowej akcji będzie można… » więcej 2022-05-20, godz. 21:00 "Robotyka wejdzie w medycynie w wiele obszarów". Potrzebny jest odpowiedni sprzęt - Przyszłość medycyny należy do robotyki. Nowoczesne technologie pozwolą na przeprowadzanie mało inwazyjnych zabiegów nie tylko w zakresie urologii - mówi… » więcej 2022-05-20, godz. 20:30 "Nasi ratownicy już pływają w wodzie". Turawa zgłasza gotowość do rozpoczęcia sezonu letniego Sprawdzanie jakości wody, sprzątanie okolicy i przygotowywanie się ratowników, którzy będą czuwali nad bezpieczeństwem. Turawa szykuje się do sezonu letniego… » więcej 2022-05-20, godz. 19:45 Kontrole autobusów szkolnych. Było kilka niedociągnięć Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu kontrolowali w tym tygodniu pojazdy dowożących dzieci i młodzież do szkół na Opolsz… » więcej 2022-05-20, godz. 19:15 Seniorzy muzycznie zainaugurowali Dni Opola. Impreza potrwa do niedzieli Muzycznie i tanecznie opolscy seniorzy zainaugurowali Dni Opola. Przed Centrum Informacyjno-Edukacyjnym „Senior w Opolu” przy ul. Krakowskiej zorganizowali… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »