Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-08-05, 17:00 Autor: Maja Laksy, Piotr Wójtowicz

Mieszkańcy Domecka zaniepokojeni mężczyzną, który w nocy pojawia się na posesjach. Chcą zgłosić sprawę policji

[fot. nagranie z monitoringu]
[fot. nagranie z monitoringu]
Nieproszony gość na prywatnych posesjach, a tym samym nocne szczekanie psów, które alarmują swoich domowników. Tak w skrócie wyglądała ubiegła noc w podopolskim Domecku. Aby problem nagłośnić, w mediach społecznościowych pojawiły się nagrania z monitoringu, na których nieznany mężczyzna wchodzi na cudze podwórka.
- Obserwowałem to. Widziałem to zdjęcie. Ten budynek jest to chyba trzy posesje za mną. Jestem zaniepokojony i trzeba będzie coś z tym zrobić - mówi mieszkaniec Domecka. - Kiedyś jak psy szczekały, to wychodziłam, ale teraz nie wychodzę i w ogóle nie patrzę. Wiemy, że w Chmielowicach okradli jedną panią. O tym słyszeliśmy, ale tutaj nie - dodaje mieszkanka wsi.

Leonard Pietruszka, wójt gminy Komprachcice, przyznaje, że to nie pierwsza tego typu sytuacja, kiedy w godzinach nocnych pojawia się nieznana nikomu osoba. Nic zatem dziwnego, że wzbudziło to niepokój mieszkańców - dodaje.

- Boją się najzwyczajniej w świecie. Około roku temu też była podobna sytuacja w Polskiej Nowej Wsi, gdzie na monitoringu zostały zarejestrowane osoby, które około 2:00-3:00 nad ranem próbowały wejść na posesje i sprawdzały, czy samochody są zamknięte. - mówi Leonard Pietruszka.

Mieszkańcy Domecka zaznaczają, że sprawę skierowali do odpowiednich służb. Natomiast asp. Agnieszka Nierychła z KMP w Opolu twierdzi, że o sprawie dowiedziała się od nas.

- Od początku roku, czyli przez siedem miesięcy w Domecku odnotowaliśmy dwie interwencje. Pierwsza miała miejsce w styczniu, druga w maju. Obie dotyczyły osób, które miały się kręcić w okolicy posesji. Natomiast od maja nie mamy żadnej informacji.

Policjanci apelują o zgłaszanie wszelkich zdarzeń, które niepokoją mieszkańców. Tego typu sprawy należy meldować dzielnicowemu, dyżurnemu, bądź anonimowo za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Mieszkańcy Domecka
Leonard Pietruszka
Agnieszka Nierychła

Wiadomości z regionu

2021-09-24, godz. 12:00 Gąsiorowice zapraszają na charytatywny piknik dla Oliwki W niedzielę (25.09) w Gąsiorowicach na boisku przy szkole podstawowej odbędzie się charytatywny festyn „Gąski dla Oliwki”. Organizatorzy przygotowali… » więcej 2021-09-24, godz. 10:57 Raport MZ: 813 nowych zakażeń koronawirusem w kraju, w tym 13 na Opolszczyźnie W Polsce zmarło 14 chorych z COVID-19, w tym 12 osób miało też inne schorzenia. Najwięcej nowych infekcji rozpoznano w województwie lubelskim (132), najmniej… » więcej 2021-09-24, godz. 10:30 Nowoczesny wideogastroskop trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu Nowoczesny gastroskop trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Urządzenie podarowane przez firmę Weegree uzupełniło wyposażenie szpitalnej… » więcej 2021-09-24, godz. 09:00 Niedzielna msza będzie okazją do zaszczepienia się w czterech parafiach Brzegu i powiatu namysłowskiego Cztery parafie z Brzegu i powiatu namysłowskiego zorganizują w najbliższą niedzielę (26.09) akcję szczepień przeciw koronawirusowi. » więcej 2021-09-24, godz. 08:00 Wrota największej śluzy w Polsce powstają w Krapkowicach. "Wymiary są olbrzymie" [ZDJĘCIA] W krapkowickim POM-ie powstają wielkogabarytowe elementy wrót oraz mosty, które będą tworzyć śluzę na przekopie Mierzei Wiślanej. Nad Bałtykiem rozpoczął… » więcej 2021-09-24, godz. 07:45 Uwaga na kolejną metodę oszustw! Tym razem na... SMS informujący o nałożeniu kwarantanny Przed takimi fałszywymi SMS-ami ostrzega Opolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, bo to fałszywki i próba wyłudzenia danych. » więcej 2021-09-23, godz. 21:20 Kędzierzyn-Koźle: chcesz dostać mieszkanie komunalne? Wyremontuj je Ruszył projekt „Mieszkanie do remontu-urządź się po swojemu” w Kędzierzynie-Koźlu. Są to przestronne i wolne powierzchnie, które tylko czekają na… » więcej 2021-09-23, godz. 20:10 Raport dnia: prawie tysiąc zakażeń koronawirusem w kraju, rusza rejestracja na szczepienie trzecią dawką [INFOGRA… 20 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono minionej doby na Opolszczyźnie. Resort zdrowia poinformował dzisiaj (23.09) o 974 kolejnych infekcjach. Minionej… » więcej 2021-09-23, godz. 19:45 W Nysie powstanie Mini Centrum Nauki Kopernik W Nysie powstanie Mini Centrum Nauki Kopernik. Miasto znalazło się w gronie 32 wybranych miejscowości, a w staraniach pomógł poseł Kamil Bortniczuk. Taką… » więcej 2021-09-23, godz. 18:20 Do SzPiK-u przesiąknięci... zawodowstwem. W Kędzierzynie-Koźlu powstał Szkolny Punkt Informacji i Kariery Szkolny Punkt Informacji i Kariery powstał w Kędzierzynie-Koźlu. Będzie to miejsce, gdzie uczniowie będą mogli spotykać się z pracodawcami, ale i doradcami… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »