Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-08-03, 10:30 Autor: Mariusz Chałupnik

Nieopłacalność, zaległości, zbyt duże zagęszczenie. Mieszkańcy w obronie apteki działającej w przychodni Śródmieście w Opolu. Petycja nic jednak nie da

Przychodnia Śródmieście w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Przychodnia Śródmieście w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Mieszkańcy przeciwni likwidacji apteki w Przychodni Śródmieście w Opolu. W internecie pojawiła się petycja, w której pacjenci wyrażają kategoryczny sprzeciw dotyczący jej zamknięcia. Podpisało się pod nią ponad 80 osób.
Jak tłumaczy nam Tomasz Halski, dyrektor przychodni decyzja o zamknięciu apteki wynika z kilku czynników.

- Już ponad rok temu firma zrezygnowała z prowadzenia tej apteki - mówi Halski. - Stwierdziła, że prowadzenie jej w tym punkcie jest nieopłacalne. Ostatecznym czynnikiem, który też zmusza nas do rozwiązania umowy są zaległości finansowe. W naszej umowie jest zapis, że w przypadku niewniesienia 2-miesięcznej zaległości za czynsz, umowa automatycznie jest rozwiązywana.

Jak dodaje Tomasz Halski firmie prowadzącej aptekę zaproponowano zmniejszenie powierzchni najmu, ale nie wyraziła ona na to zgody. Wiele wskazuje, że w Przychodni Śródmieście nie będzie już także żadnej innej apteki.

- Przeprowadziliśmy trzy przetargi, na które nie zgłosili się chętni - informuje Halski. - Prawdopodobnie przyczyną tego, że nikt nie chciał brać udziału w przetargu jest to, że w świetle przepisów nie zostanie wyrażona zgoda na prowadzenie apteki w przychodni. To ze względu na zbyt duże zagęszczenie. W promieniu kilkuset metrów są trzy apteki.

Apteka w przychodni na Waryńskiego będzie działała jeszcze do końca miesiąca.
Tomasz Halski
Tomasz Halski

Wiadomości z regionu

2024-02-23, godz. 17:00 Dwa lata od wybuchu wojny. W Opolu zaplanowano wiec poparcia dla Ukrainy W sobotę (24.02) przypada druga rocznica od rozpoczęcia pełnoskalowej agresji rosyjskiej na Ukrainę. Blisko 15 milionów Ukraińców musiało opuścić swoje… » więcej 2024-02-23, godz. 16:31 Pięć szczeniąt utopionych w szambie. Mieszkaniec gminy Skoroszyce przyznał się Mieszkaniec gminy Skoroszyce utopił pięć szczeniąt w szambie na swoim podwórku. Wcześniej psy były widywane na posesji mężczyzny, ale nagle zniknęły… » więcej 2024-02-23, godz. 16:30 "Młodzi dla powiatu" wystawią kandydatów na radnych w Strzelcach Opolskich Są młodzi, aktywni w lokalnych społecznościach i chcą - jak mówią - wprowadzić do władzy 'świeżą krew'. Grupa mieszkańców powiatu strzeleckiego postanowiła… » więcej 2024-02-23, godz. 15:52 Po spotkaniu rolników z wojewodą. Są dane o imporcie zboża, ale gospodarze nie wierzą w te liczby Dwie godziny trwało spotkanie przedstawicieli opolskich rolników z wojewodą Moniką Jurek i wicewojewodą Piotrem Pośpiechem. Po zakończeniu rozmów protestujący… » więcej 2024-02-23, godz. 15:24 Kępiński/Kowalonek wystąpią w Studiu M Radia Opole. Transmisja na antenie i w internecie! Duet elektroniczny Kępiński/Kowalonek wystąpi wieczorem w Studiu M Radia Opole. Artyści zaprezentują utwory z albumu pt. 'Kintsugi', który łączy elementy… » więcej 2024-02-23, godz. 15:07 Spotkanie z mundurem w Kędzierzynie-Koźlu. "Chcemy, by mieszkańcy nas poznali" W miasteczko służb mundurowych zamieniła się hala sportowa 'Śródmieście' w Kędzierzynie-Koźlu. Przez budynkiem stanęły samochody funkcjonariuszy, a… » więcej 2024-02-23, godz. 14:24 Zabrakło mu wódki, więc pojechał po nią do sklepu... traktorkiem ogrodowym Blisko dwa promile alkoholu w organizmie miał 52-latek, który został zatrzymany przez policjantów strzeleckiej drogówki. Mężczyzna traktorkiem ogrodowym… » więcej 2024-02-23, godz. 13:49 Drzewa (po)MOCY w Opolu. Informują, gdzie uzyskać wsparcie w kryzysie zdrowia psychicznego Drzewa przy ul. Krakowskiej 32 w Opolu zazieleniły się, ale w wyjątkowy sposób. Zawisło na nich tysiąc karteczek w kształcie liści. Są na nich zapisane… » więcej 2024-02-23, godz. 13:30 W ponad 30 różnych dziedzinach brakuje pracowników. Wśród nich są m.in. nauczyciele Betoniarze, pielęgniarki i kierowcy autobusów - między innymi na te zawody w tym roku będzie największe zapotrzebowanie. Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu… » więcej 2024-02-23, godz. 13:30 Ukraińcy, którzy uciekli przed wojną do Głubczyc, mogą liczyć na kompleksową pomoc Mijają dwa lata od początku agresji Rosji na Ukrainę. Ponad 2 mln obywateli tego kraju, uciekając przed wojną, przyjechało do Polski. W Głubczycach przed… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »