Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-07-24, 17:55 Autor: Katarzyna Zawadzka

To wielka frajda dla fanów motocykli! Trwa Rock Festiwal Pogranicza w Prudniku [ZDJĘCIA, FILM]

"Motocyklem na Rock Festiwal Pogranicza"
Tłumy motocyklistów przybyły do Prudnika w ramach inicjatywy "Motocyklem na Rock Festiwal Pogranicza". Tradycyjnie nie mogło zabraknąć także wspólnego przejazdu uczestników imprez spod prudnickiego sanktuarium św. Józefa na rynek w Głuchołazach. Następnie uczestnicy powrócili do Prudnika, gdzie na rynku odbył się pokaz umiejętności Macieja "DOP" Bielickiego, który ma na koncie rekord Guinnessa w paleniu gumy.
Z Arturem Żurakowski, organizatorem imprezy, udało nam się porozmawiać dokładnie w trakcie przejazdu z Prudnika do Głuchołaz.

- W tej chwili jadę z prędkością 45 kilometrów na godzinę - mówił Żurakowski. - Eskortowani jesteśmy przez prudnicką policję. Za nami około 150 uczestników zlotu motocyklowego i Festiwalu Rock Pogranicza. Aktualna temperatura 27.5 stopnia Celsjusza. Jest bardzo gorąco. Silnik mamy dwulitrowy. Ma temperaturę kilkuset stopni, więc dużą życzliwością jest to, jeśli ktoś w klimatyzowanym samochodzie udzieli nam pierwszeństwa - dodaje.

Uczestniczką parady była motocyklistka Kasia, która prawo jazdy kat. B zrobiła 8 lat temu.

- Na czterdziestkę zrobiłam sobie prawo jazdy - mówi nasza rozmówczyni. - Poszło dalej. Bardzo mi się spodobało. Już z tego nie zrezygnuję. Dopóki będzie można jeździć, to będę jeździła. Tak jak teraz jest najfajniej i ludzi, którzy kochają te dwa kółka oraz jazdę na nich. To podnosi adrenalinę i daje kopa na dalsze trasy - dodaje.

Macieja "DOP" Bielicki wspominał na naszej antenie, jak udało mu się pobić rekord Guinnessa w paleniu gumy na dystansie 4 kilometrów. - To zabawna anegdota, nie udało mi się w ogóle wcześniej pobić tego rekordu na próbach. Na ostatniej próbie, kiedy mogłem już swobodnie rozpędzić się, zostało 3800 metrów do pobicia rekordu i miałem za sobą 3,5 kilometra, wówczas wybiegł jakiś ochroniarz z budki, stanął na środku drogi tak, że musiałem zatrzymać się i poprosił o zakup papierosów, bo nie może ruszyć się z budki. Nie mogłem już kontynuować. Potrzebna była zmiana opon. Natomiast już na tej głównej próbie udało się pobić ten rekord - dodaje.

Zakończenie "Motocyklem na Rock Festiwal Pogranicza" w niedzielę przed południem. Radio Opole jest patronem medialnym.
Artur Żurakowski
Motocyklistka Kasia
Macieja "DOP" Bielick

Wiadomości z regionu

2021-09-25, godz. 18:03 Marsz Równości na ulicach Opola. Na trasie stała kontrmanifestacja Młodzieży Wszechpolskiej. Było bardzo spokojn… Trzeci Marsz Równości przeszedł ulicami centrum Opola, a kontrmanifestację zorganizowała Młodzież Wszechpolska. Na miejscu byli policjanci, aby nie dopuścić… » więcej 2021-09-25, godz. 16:20 Ostatnie pożegnanie Zofii Bielewicz, nestorki opolskiej sceny. "Odchodzi pewien styl myślenia o teatrze" Na cmentarzu w Opolu-Półwsi pożegnano aktorkę Zofię Bielewicz. Nestorka opolskiej sceny, od 1974 roku związana z teatrem im. Jana Kochanowskiego w Opolu… » więcej 2021-09-25, godz. 15:15 Na szlaku "Złotych Górników" w Głuchołazach pojawiły się drewniane rzeźby gwarków. To nowa atrakcja turystycz… Rzeźby gwarków naturalnej wielkości pojawiły się na szlaku 'Złotych Górników' Głuchołazach. Autorem nowej atrakcji turystycznej jest lokalny artysta… » więcej 2021-09-25, godz. 13:42 Jest dodatkowa okazja do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym. W Opolu i 5 miastach regionu trwa "Noc spisowa" Trwa 'Noc spisowa' w Opolu i sześciu kolejnych miastach naszego województwa. Inicjatywa Urzędu Statystycznego wynika z faktu, że dobiega końca Narodowy Spis… » więcej 2021-09-25, godz. 13:15 Mieszkańcy Opola w niedzielę będą mogli sprawdzić swoją wiedzę o mieście. Rada dzielnicy Stare Miasto zaprasza… Po raz drugi mieszkańcy Opola będą mieli okazje lepiej poznać miasto. A to za sprawą gry terenowej, którą w niedzielę (26.09) przygotowała rada dzielnicy… » więcej 2021-09-25, godz. 12:15 Zabytki, przyroda i ciekawostki. Taka jest sobota na spacerze przyrodniczo-historycznym w Opolu Około 16 kilometrów liczy trasa dzisiejszej (25.09) Wycieczki Przyrodniczo-Historycznej w Opolu. Kilkunastoosobowa grupa ruszyła z przystanku autobusowego Pużaka… » więcej 2021-09-25, godz. 10:50 Raport MZ: 8 nowych infekcji COVID-19 w regionie i 917 w całej Polsce. W kraju zmarło 20 zakażonych osób 8 kolejnych osób zaraziło się koronawirusem na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia informuje dzisiaj (25.09) o 917 nowych infekcjach i śmierci 20 zakażonych… » więcej 2021-09-25, godz. 09:30 KOWR zaprasza mieszkańców regionu na Piknik Rodzinny w Miechowej. Przygotowano wiele atrakcji Degustacja polskiej żywności, stoiska z lokalnymi produktami czy animacje dla dzieci. To tylko część atrakcji, które czekają na mieszkańców regionu w… » więcej 2021-09-25, godz. 09:15 "Spisowa noc" dla wszystkich, którzy jeszcze nie dopełnili spisowego obowiązku 30 września Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 zakończy się. Choć Opolszczyzna jest w krajowej czołówce, gdy mowa o spisowej frekwencji… » więcej 2021-09-25, godz. 08:18 Trwa głosowanie w 8. edycji Budżetu Obywatelskiego Opola W tym roku do rozdysponowania jest rekordowa kwota ponad 6 milionów złotych. Zakwalifikowały się 84 projekty, 60 to projekty dzielnicowe a 24 ogólnomiejs… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »