Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-07-18, 20:45 Autor: Witold Wośtak, Łukasz Fura

Tak wielu tuningowanych ciężarówek jeszcze nie było na Master Truck. "To pracochłonne i bardzo kosztowne zajęcie" [ZDJĘCIA, FILM]

Master Truck Show (18.07.2021)
17. Zlot Master Truck Show to już historia. Na lotnisku Aeroklubu Opolskiego w Polskiej Nowej Wsi przez cały weekend można było oglądać tuningowane ciężarówki, ale też pojazdy militarne, motocykle i maszyny rolnicze.
Było również wiele pokazów i koncertów. Dopisała też pogoda, bo od piątku świeciło słońce, choć prognozy mówiły o deszczu. Udało się pobić rekord liczby ciężarówek na zlocie, bo tym razem na Master Truck było niemal 1300 tuningowanych pojazdów.

- Wszystko udało się zrobić zgodnie z planem - mówi Andrzej Wachowski, współorganizator Master Truck.

- Muszę powiedzieć, że mieliśmy bardzo mało czasu, ponieważ ustawa pozwalająca na organizację bez ograniczeń weszła niedawno. Mimo wszystko, zastosowaliśmy wszelkie środki ostrożności, czyli dezynfekcja i maseczki w miejscach zamkniętych. Mieliśmy także dwie kontrole sanepidu i one wypadły bardzo dobrze.

Marcin Synakowski, który przyjechał scanią z Kościerzyny, odebrał nagrodę publiczności dla trzeciej najładniejszej ciężarówki. - Jest na niej motyw Wiedźmina, ale to bardzo pracochłonne zajęcie, na które wydatki liczę w dziesiątkach tysięcy złotych - zaznacza.

- To nawiązanie do filmu, a nie do gry, jak myśli wielu nastolatków przychodzących pooglądać. Motyw jest wyraźnie filmowy – z jednej strony widnieje namalowany Geralt, z drugiej Yennefer, a z tyłu za kabiną jest Ciri. Aktualnie jest zrobiony tylko na zewnątrz, ale to projekt rozwojowy, więc być może w przyszłym roku uda się zrobić też kabinę.

Dodajmy, Radio Opole było patronem medialnym 17. Zlotu Master Truck Show.
Marcin Synakowski
Andrzej Wachowski

Wiadomości z regionu

2021-11-29, godz. 09:06 Pierwsze wyniki Powszechnego Spisu Rolnego 2020. Gospodarstw jest mniej, ale są większe - Specjalizacja, koncentracja i regionalizacja produkcji rolnej - to kierunki zmian w opolskim rolnictwie - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Monika Bartel… » więcej 2021-11-29, godz. 08:45 Jak być życzliwym? Nauczyciele z podstawówki w Bodzanowicach pomysłami na "życzliwe życie" dzielą się z ucznia… Jak pomagać innym? Jak generować pozytywne emocje? Na ten temat z uczniami z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bodzanowicach rozmawiają nauczyciele. Podejmują… » więcej 2021-11-29, godz. 08:00 Szpital Wojewódzki i Opolskie Centrum Onkologii już połączone. Dziś uroczyste otwarcie zrealizowanych inwestycji za… Łącznik pomiędzy Szpitalem Wojewódzkim a Opolskim Centrum Onkologii już gotowy. W poniedziałek (29.11) zaplanowano uroczyste otwarcie. Skomunikowanie obu… » więcej 2021-11-29, godz. 07:00 Nyski magistrat ogranicza możliwość bezpośrednich wizyt - W związku z zaostrzającą się sytuacją pandemiczną na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej od poniedziałku (29.11) do odwołania wprowadzamy ograniczenia… » więcej 2021-11-28, godz. 20:30 Kończy się remont Mostu Groszowego w Opolu. Znamy datę jego otwarcia Od środy (1.12) Most Groszowy w Opolu ma być otwarty dla pieszych. Przeprawa jest już pomalowana na zielono. Obecnie trwa tam jeszcze wymiana części elementów… » więcej 2021-11-28, godz. 20:00 Raport dnia: Ponad 20 tysięcy zakażeń w kraju, ale rośnie zainteresowanie szczepieniami. Z niedzielnej akcji skorzystało… 778 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono minionej doby na Opolszczyźnie. Resort zdrowia poinformował dzisiaj (28.11) o 20 576 kolejnych infekcjach. Minionej… » więcej 2021-11-28, godz. 20:00 Każdy z nas może dołączyć się do cudu! Na placu Kopernika w Opolu trwa jarmark świąteczny na rzecz 6-letniego … Charytatywny Jarmark Przed-Świąteczny „Cud dla Dawidka” na placu Kopernika w Opolu wystartował. Na miejscu można zrobić słodkie, świąteczne zakupy… » więcej 2021-11-28, godz. 18:54 Niedzielna akcja szczepień w regionie za nami. Skorzystały 444 osoby 444 osoby zaszczepiły się w przeciwko koronawirusowi w ramach niedzielnej akcji 'Zaszczep się pod swoją parafią' - poinformował na facebooku wojewoda opolski… » więcej 2021-11-28, godz. 18:30 Rusza nabór wniosków stypendialnych dla studentów kierunku medycznego. UMWO daje po 2 tysiące złotych na miesiąc Studenci kierunku lekarskiego znów mogą starać się o stypendia opolskiego urzędu marszałkowskiego. W naborze udział mogą brać studenci z całej Polski… » więcej 2021-11-28, godz. 18:00 Śnieg im nie przeszkadza. Społecznicy zakasali rękawy i rozpoczęli budowę szopki w Opolu-Szczepanowicach Materiały przygotowane, plan także, społecznicy są w gotowości. To może oznaczać jedno - w Opolu-Szczepanowicach ruszyła budowa największej szopki bożonarodzeniowej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »