Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-24, 15:20 Autor: Daniel Klimczak

Część brzeżan apeluje o przywrócenie ruchu dwukierunkowego na ulicy Powstańców Śląskich. "Cały ruch odbywa się pod naszymi oknami"

Ulicą Powstańców Śląśkich w Brzegu można poruszać się tylko w jedną stronę [fot. Daniel Klimczak]
Ulicą Powstańców Śląśkich w Brzegu można poruszać się tylko w jedną stronę [fot. Daniel Klimczak]
Ulicą Powstańców Śląśkich w Brzegu można poruszać się tylko w jedną stronę [fot. Daniel Klimczak]
Ulicą Powstańców Śląśkich w Brzegu można poruszać się tylko w jedną stronę [fot. Daniel Klimczak]
Choć minęło około 1,5 roku od oddania do użytki ronda u zbiegu ulic Kamiennej, Powstańców Śląskich, Ofiar Katynia oraz Mickiewicza w Brzegu, to nadal nie wszyscy mieszkańcy akceptują wprowadzoną wówczas organizację ruchu w tym rejonie miasta.
Chodzi o ulicę Powstańców Śląskich, z której muszą korzystać kierowcy wyjeżdżający z parkingu przed szpitalem. Wcześniej była ona dwukierunkowa, teraz można po niej poruszać się tylko w jedną stronę, co powoduje skierowanie całego ruchu na rondo. To nie podoba się części osób mieszkających w jego okolicy.

- Policzyłem. Jest 600 - 800 samochodów na parkingu szpitala przez cały dzień. Te wszystkie samochody wyjeżdżają i jadą na rondo. Mam balkon 5 metrów od jezdni, po której te wszystkie samochody jeżdżą i zatruwają nas - mówi jeden z mieszkańców, Leszek Kasprzak, który na ostatniej sesji rady miejskiej wskazywał władzom Brzegu, że problem dotyczy kilkuset mieszkańców ulic Mickiewicza, Kamiennej i Ofiar Katynia. Rozwiązanie problemu, ich zdaniem, przyniósłby powrót do ruchu dwukierunkowego na ulicy Powstańców Śląskich. Na to jednak na razie nie ma zbyt dużych szans. Jak przekonuje burmistrz Jerzy Wrębiak, obecne rozwiązanie wprowadzono w celu poprawy bezpieczeństwa.

- Słyszałem o tym wcześniej i już tłumaczyłem mieszkańcom, że tutaj akurat, jeżeli chodzi o organizację ruchu, dokonuje się wcześniejszych analiz. Takie duże inwestycje nie są oparte tym, że ktoś przychodzi i sobie wymyślił jajowate rondo, czy też okrągłe. To są działania planistyczne poprzedzone badaniami - dodaje.

Mieszkańcy nie składają jednak broni i zapowiadają dalsze starania o przywrócenie ruchu dwukierunkowego. Swoją sytuacją będą oni również chcieli zainteresować parlamentarzystów.
Leszek Kasprzak
Jerzy Wrębiak

Wiadomości z regionu

2021-07-27, godz. 09:48 Policja podejrzewa, że uczestnik wypadku na DK 39 prowadził pod wpływem amfetaminy Uczestnik wczorajszego (26.07) wypadku w Kamiennej na DK 39 najprawdopodobniej był pod wpływem środków odurzających - ustalił nasz reporter. To 36-letni… » więcej 2021-07-27, godz. 08:56 Ruszyła ocena formalna projektów zgłoszonych do pierwszej edycji Europejskiego Budżetu Obywatelskiego - 32 opolskie organizacje pozarządowe zgłosiły się do pierwszej edycji Europejskiego Budżetu Obywatelskiego. Łączna wartość wszystkich złożonych projektów… » więcej 2021-07-27, godz. 08:07 Niemysłowice koło Prudnika zalane przez deszcz. Strażacy interweniuja, sytuacja jest opanowana Siedem zalanych posesji, garaży i piwnic. To efekt silnych opadów deszczu w Niemysłowicach w powiecie prudnickim. » więcej 2021-07-26, godz. 22:21 W słowackich Tatrach znaleziono ciało najprawdopodobniej polskiego turysty Poszukiwania zaginionego polskiego turysty zakończone - przekazało słowackie, górskie pogotowie ratunkowe. » więcej 2021-07-26, godz. 21:00 Raport dnia: jedno zakażenie koronawirusem w regionie. Rząd apeluje o zaszczepienie się Jedno zakażenie koronawirusem zostało minionej doby potwierdzone na Opolszczyźnie, a konkretnie w powiecie brzeskim. Ministerstwo Zdrowia przekazało, że w… » więcej 2021-07-26, godz. 20:45 W Baborowie powstał hotelik dla zwierzaków "Poczekalnia". Ma pomóc w znalezieniu nowych właścicieli dla bezpańskich… Gmina Baborów uruchomiła hotelik dla zwierząt. Nazywa się 'Poczekalnia', bo tam właśnie bezpańskie psy czekają na nowych właścicieli. Czekają dokładnie… » więcej 2021-07-26, godz. 19:58 "To skandal". Janusz Kowalski o głosie "na nie" Ryszarda Galli w sprawie odbudowy Pałacu Saskiego W piątek (23.07) Sejm uchwalił ustawę o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie odbudowy Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla oraz kamienic przy ulicy… » więcej 2021-07-26, godz. 19:15 Uwaga! Pojawili się oszuści metodą "na skarbówkę" Otrzymałeś SMS-a z informacją o nieopłaconym podatku? Nie reaguj na jego treść, ani odnośniki w nim zawarte. Możesz stracić oszczędności całego życia… » więcej 2021-07-26, godz. 19:04 Wypadek z udziałem motocyklisty na DK 39 Około godziny 16.00 między Namysłowem a Kamienną, w ciągu DK 39 samochód osobowy zderzył się z motocyklem. » więcej 2021-07-26, godz. 19:00 Będzie kolejny etap rewitalizacji sali rajców w brzeskim ratuszu. Wewnątrz pojawi się również dodatkowe wyposaż… Sala rajców w brzeskim ratuszu przejdzie dalszą rewitalizację. Trwa postępowanie przetargowe mające wyłonić wykonawcę kolejnego etapu prac, dzięki którym… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »