Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-17, 11:46 Autor: Grzegorz Frankowski

Grupa Azoty ZAK wsparła kolejny szpital w województwie opolskim. Tym razem pieniądze otrzymała placówka w Nysie

Szpital w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Szpital w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
108 tys. zł przekazała Grupa Azoty ZAK dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Nysie. To kolejny element wsparcia dla podmiotów medycznych w walce z pandemią COVID-19. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego urządzenia – kardiomonitora.
- Od początku pandemii staramy się pomagać placówkom medycznym w naszym regionie i będziemy to robić, jak długo będzie taka potrzeba – mówi Artur Kamiński, prezes Grupy Azoty ZAK. - Dlatego też, bez wahania już w zeszłym roku podjęliśmy decyzję, aby jako cały koncern chemiczny Grupa Azoty S.A., w tym wypadku Grupa Azoty Kędzierzyn, jeżeli chodzi o jedno z największych przedsiębiorstw na terenie województwa opolskiego, zaangażować się i wesprzeć podmioty medyczne, w walce z pandemią.

Jak dodaje prezes Kamiński, Grupa Azoty Kędzierzyn cały czas monitoruje sytuację epidemiczną w naszym regionie i w każdej chwili jest przygotowana na realne działania pomocowe.

– Mamy do czynienia z osłabieniem pandemii, ale z tą pandemia jest jak z sinusoidą. Może też przyjść czwarta fala. Nie chcielibyśmy, żeby tak było, ale musimy być na to przygotowani. Dlatego też trzymamy rękę na pulsie. Stąd nasze zaangażowanie na przestrzeni całego tego okresu, kiedy mamy do czynienia z pandemią. Nie wykluczamy, że dalej będziemy monitorować sytuację. Jeżeli będzie taka potrzeba, jako koncern chemiczny – Grupa Azoty dalej będziemy angażować się we wspieranie opolskiej służby zdrowia.

Do tej pory w ramach walki z pandemia koronawirusa Grupa Azoty ZAK przekazała 750 tys. zł szpitalowi w Kędzierzynie-Koźlu i 90 tys. zł placówce medycznej w Białej.
Artur Kamiński
Artur Kamiński

Wiadomości z regionu

2021-07-27, godz. 11:09 Policjanci z Grodkowa poszukują Tomasza Marcinka. Za mężczyzną wystawiono list gończy Na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Nysie policja w Grodkowie poszukuje Tomasza Marcinka. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje o… » więcej 2021-07-27, godz. 11:00 Groził, że odbierze sobie życie. Został odnaleziony przez policjantów Szczęśliwy finał poszukiwań 24-latka z powiatu oleskiego. W akcję, która trwała blisko 10 godzin, zaangażowanych było ponad 60 policjantów i straża… » więcej 2021-07-27, godz. 10:48 MZ: Ponad 100 nowych zakażeń w kraju, 5 w naszym regionie [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 106 zakażeniach koronawirusem na terenie kraju. W regionie potwierdzono 5 nowych zachorowanie na COVID-19. » więcej 2021-07-27, godz. 09:48 Policja podejrzewa, że uczestnik wypadku na DK 39 prowadził pod wpływem amfetaminy Uczestnik wczorajszego (26.07) wypadku w Kamiennej na DK 39 najprawdopodobniej był pod wpływem środków odurzających - ustalił nasz reporter. To 36-letni… » więcej 2021-07-27, godz. 08:56 Ruszyła ocena formalna projektów zgłoszonych do pierwszej edycji Europejskiego Budżetu Obywatelskiego - 32 opolskie organizacje pozarządowe zgłosiły się do pierwszej edycji Europejskiego Budżetu Obywatelskiego. Łączna wartość wszystkich złożonych projektów… » więcej 2021-07-27, godz. 08:07 Niemysłowice koło Prudnika zalane przez deszcz. Strażacy interweniuja, sytuacja jest opanowana Siedem zalanych posesji, garaży i piwnic. To efekt silnych opadów deszczu w Niemysłowicach w powiecie prudnickim. » więcej 2021-07-26, godz. 22:21 W słowackich Tatrach znaleziono ciało najprawdopodobniej polskiego turysty Poszukiwania zaginionego polskiego turysty zakończone - przekazało słowackie, górskie pogotowie ratunkowe. » więcej 2021-07-26, godz. 21:00 Raport dnia: jedno zakażenie koronawirusem w regionie. Rząd apeluje o zaszczepienie się Jedno zakażenie koronawirusem zostało minionej doby potwierdzone na Opolszczyźnie, a konkretnie w powiecie brzeskim. Ministerstwo Zdrowia przekazało, że w… » więcej 2021-07-26, godz. 20:45 W Baborowie powstał hotelik dla zwierzaków "Poczekalnia". Ma pomóc w znalezieniu nowych właścicieli dla bezpańskich… Gmina Baborów uruchomiła hotelik dla zwierząt. Nazywa się 'Poczekalnia', bo tam właśnie bezpańskie psy czekają na nowych właścicieli. Czekają dokładnie… » więcej 2021-07-26, godz. 19:58 "To skandal". Janusz Kowalski o głosie "na nie" Ryszarda Galli w sprawie odbudowy Pałacu Saskiego W piątek (23.07) Sejm uchwalił ustawę o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie odbudowy Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla oraz kamienic przy ulicy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »