Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-29, 15:20 Autor: Daniel Klimczak

Akcja ratunkowa na Jeziorze Nyskim. WOPR-owcy i policja zostali wezwani do wędkarza, który zasłabł na jednej z wysp

Akcja ratunkowa na nyskim [fot. Jarosław Białochławek WOPR Nysa]
Akcja ratunkowa na nyskim [fot. Jarosław Białochławek WOPR Nysa]
Akcja ratunkowa na nyskim [fot. Jarosław Białochławek WOPR Nysa]
Akcja ratunkowa na nyskim [fot. Jarosław Białochławek WOPR Nysa]
Akcja ratunkowa na nyskim [fot. Jarosław Białochławek WOPR Nysa]
Akcja ratunkowa na nyskim [fot. Jarosław Białochławek WOPR Nysa]
Akcja ratunkowa na nyskim [fot. Jarosław Białochławek WOPR Nysa]
Akcja ratunkowa na nyskim [fot. Jarosław Białochławek WOPR Nysa]
Szczęśliwy finał akcji ratunkowej na Jeziorze Nyskim. Chwilę przed godziną 14 WOPR-owcy i policjanci pełniący służbę w patrolu wodnym zostali wezwani do wędkarza, który stracił przytomność.
Poszkodowany znajdował się na jednej z wysp, jednak towarzyszący mu znajomi, którzy wezwali pomoc nie byli w stanie podać dokładnej lokalizacji. Jak poinformował Radio Opole prezes nyskiego WOPR-u Jarosław Białochławek, po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast przystąpiono do poszukiwań.

- Łodzią ratownicza wypłynęliśmy w rejon wysp, czyli miejscowości Wójcice. Tam, po ustaleniu jeszcze telefonicznym ze zgłaszającym, znaleźliśmy czterech panów na jednej z wysepek, w takim zakolu. Tam wskazali nam mężczyznę, który tracił przytomność, odzyskiwał ją oraz uskarżał się na silny ból w klatce piersiowej - tłumaczy.

Po przybyciu ratowników na miejsce poszkodowany 40-latek jeszcze kilkukrotnie tracił i odzyskiwał przytomność. Mężczyzna przy użyciu łodzi został przetransportowany na brzeg jeziora, gdzie czekał już zespół pogotowia ratunkowego, który przewiózł pacjenta do miejscowego szpitala.
Jarosław Białochławek

Wiadomości z regionu

2021-08-05, godz. 07:17 DK 39 w Łukowicach Brzeskich zablokowana przez ciężarówkę Zablokowana jest DK 39 w Łukowicach Brzeskich. Powodem utrudnień w ruchu na trasie Strzelin - Brzeg jest ciężarówka, która przewróciła się na pobocze. » więcej 2021-08-05, godz. 07:02 To będzie deszczowy czwartek Ostrzeżenie pierwszego stopnia dot. intensywnych opadów deszczu wydało IMGW. Dotyczy ono całego województwa. » więcej 2021-08-04, godz. 20:45 Specjalna grupa śledcza z Opola rozbiła gang kibiców. 10 mieszkańców Opolszczyzny i Śląska parało się przestępstwami… Specjalna grupa śledcza z Opola rozbiła gang kibiców, którzy na terenie Opolszczyzny i Śląska parali się przestępstwami narkotykowymi. Do sprawy zatrzymano… » więcej 2021-08-04, godz. 20:30 Raport dnia. 3 nowe zakażenia w regionie i 164 w całej Polsce. Przy tysiącu infekcji na dzień będą wracać obost… 3 nowe zakażenia koronawirusem potwierdzono minionej doby na Opolszczyźnie. Resort zdrowia poinformował dzisiaj (04.08) o 164 kolejnych infekcjach i 4 zgonach… » więcej 2021-08-04, godz. 20:00 Jabłka suszone z pieca na ministerialnej Liście Produktów Tradycyjnych Jabłka suszone z pieca trafiły na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi. To, po zupie rakowej i krośnickiej szpajzie… » więcej 2021-08-04, godz. 19:30 Pomarańczowy kolor i nowe logotypy. Uniwersytet Opolski chce być rozpoznawalny dzięki zmienionej symbolice Nowy logotyp, kolor, hasła i kampanie w mediach społecznościowych. Uniwersytet Opolski zaprezentował swój nowy system identyfikacji wizualnej. » więcej 2021-08-04, godz. 18:30 Działacze "Polski 2050" pytali w Opolu o największe problemy i potrzeby naszego regionu. To część ogólnopolskiej… 'Poznajmy się' to tytuł spotkania zorganizowanego w Opolu przez Pokolenie 2050. Młodzi działacze związani w Szymonem Hołownią ankietowali mieszkańców… » więcej 2021-08-04, godz. 18:00 Czy szkoły są przygotowane na powrót uczniów do klas? Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja dwóch liceów w Opolu Dystans, dezynfekcja, maseczka i wietrzenie. Poznaliśmy wytyczne Ministerstwa Edukacji i Nauki odnośnie wrześniowego powrotu uczniów do szkół. » więcej 2021-08-04, godz. 17:26 W Jeziorze Nyskim zakwitły sinice. Jest zakaz kąpieli w Skorochowie Sinice i zakaz kąpieli w Jeziorze Nyskim na wysokości Ośrodka Wypoczynkowego Akwa Marina w Skorochowie. » więcej 2021-08-04, godz. 17:15 Sarna utknęła w ogrodzeniu. Kolejna nietypowa akcja strażaków Wieczorny spacer po Brzegu zakończyła przy... cmentarzu. Kolejną nietypową interwencję zaliczyli opolscy strażacy. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »