Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-29, 08:00 Autor: Jacek Rudnik

Policyjni wodniacy z Opolszczyzny rozpoczęli sezon. W regionie działają dwa ogniwa wodne na największych i najpopularniejszych akwenach

Policyjni wodniacy z Opolszczyzny rozpoczęli sezon [fot. Opolska Policja]
Policyjni wodniacy z Opolszczyzny rozpoczęli sezon [fot. Opolska Policja]
Policyjni wodniacy z Opolszczyzny rozpoczęli sezon [fot. Opolska Policja]
Policyjni wodniacy z Opolszczyzny rozpoczęli sezon [fot. Opolska Policja]
Policyjni wodniacy z Opolszczyzny rozpoczęli sezon [fot. Opolska Policja]
Policyjni wodniacy z Opolszczyzny rozpoczęli sezon [fot. Opolska Policja]
Policjanci wyposażeni w łodzie motorowe, quady i pojazdy terenowe będą dbać o nasze bezpieczeństwo, zarówno z wody, jak i lądu. Sezon potrwa do 15 września, ale w razie sprzyjającej pogody może zostać przedłużony.
Z uwagi na stan epidemii rozpoczęcie sezonu wodnego było mniej uroczyste.

Jedno z dwóch ogniw wodnych na Opolszczyźnie stacjonuje nad Jeziorem Nyskim, gdzie pełni służbę sześciu policjantów.

Drugie natomiast operuje na Jeziorze Dużym w Turawie. Łącznie pięciu policjantów będzie również patrolować Jezioro Srebrne, a w razie konieczności także Odrę w rejonie powiatu opolskiego.

Policjanci do swojej dyspozycji mają łodzie motorowe, quady i samochody terenowe. Służbę pełnią nie tylko na wodzie, ale także z lądu.

Funkcjonariusze niosą pomoc osobom wypoczywającym nad wodą, reagują na przestępstwa i wykroczenia, dbają o porządek na plażach i pobliskich lasach.

Policja radzi, co trzeba zrobić, żeby wypoczynek nad wodą był bezpieczny:

- wypoczywając nad wodą korzystajmy tylko z kąpielisk strzeżonych;
- należy pamiętać, by nie skakać do wody płytkiej oraz wody o niezbadanym dnie;
- po długim leżeniu na słońcu nie zanurzajmy się gwałtownie w wodzie – róbmy to
stopniowo, aby uniknąć wstrząsu termicznego;
- pod żadnym pozorem nie wchodźmy do wody pod wpływem alkoholu. Alkohol zaburza ocenę własnych możliwości, skłania do brawury, osłabia organizm, dodaje odwagi, która zazwyczaj kończy się tragedią;
- jeśli pod naszą opieką znajdują się dzieci, ani na chwilę nie spuszczajmy ich z oka. Małe dzieci nigdy nie powinny kąpać się same;
- gdy idziemy do wody, nie prośmy o pilnowanie rzeczy przygodnie poznanych osób – takie sytuacje często kończą się ich utratą.
- jeśli korzystamy ze sprzętu wodnego, to upewnijmy się, że jest on sprawny, a przebywające na nim dzieci i osoby, które nie potrafią pływać są we właściwy sposób zabezpieczone i mają na sobie kapoki.

Wiadomości z regionu

2021-08-03, godz. 21:00 Urząd marszałkowski przyznał kolejne dotacje na przedsięwzięcia kulturalne. Wsparcie dla 23 inicjatyw Festiwal Opolskie Lamy, konfrontacje literackie Syfon w Brzegu i rzeźbiarski plener artystyczny. Między innymi te inicjatywy kulturalne otrzymają dotacje w… » więcej 2021-08-03, godz. 20:00 Zdzieszowice: kilkanaście tysięcy gmina zapłaciła w tym roku za naprawę tego, co zniszczyli wandale Coraz większe problemy z wandalami ma gmina Zdzieszowice. Od początku roku na naprawianie strat wyrządzonych przez nieznanych sprawców samorząd wydał już… » więcej 2021-08-03, godz. 19:45 Raport dnia. 164 nowe infekcje w kraju, 4 na Opolszczyźnie. Czy nowy wariant Lambda jest znacznie odporniejszy na szc… 4 nowe zarażenia koronawirusem potwierdzono minionej doby na Opolszczyźnie. Resort zdrowia poinformował dzisiaj (03.08) o 164 kolejnych infekcjach i śmierci… » więcej 2021-08-03, godz. 18:25 Wykopaliska archeologiczne w Nowej Cerekwi. Jest szansa na ciekawe znaleziska Ruszyły badania archeologiczne na stanowisku w Nowej Cerekwi w gminie Kietrz. Prace zlecił Wojewódzki Konserwator Zabytków w Opolu po tym, jak stwierdzono… » więcej 2021-08-03, godz. 17:20 14 osób odpowie przed sądem za handel narkotykami. Proces nie ruszył, bo oskarżony... nie dostał urlopu W opolskim sądzie okręgowym miał ruszyć proces, w którym prokuratura oskarża 14 osób o popełnienie wielu przestępstw związanych z obrotem narkotykami… » więcej 2021-08-03, godz. 17:00 Nocne wyścigi w Opolu gehenną dla mieszkańców ul. Plebiscytowej i Ozimskiej. ''Jesteśmy stałymi bywalcami z telefonami… Ryk silników i strzelające tłumiki - to dźwięki, z którymi w każdy weekend zmagają się mieszkańcy ul. Plebiscytowej i Ozimskiej w Opolu. Jak informują… » więcej 2021-08-03, godz. 17:00 Brzeg: wyrobisko po byłej cegielni może stać się lokalną atrakcją. Miasto chce stworzyć tam lepsze warunki do w… Brzeg chce lepiej zagospodarować okolice stawu przy ulicy Kusocińskiego. Magistrat planuje wybudować tam ścieżkę dydaktyczną wraz z infrastrukturą przeznaczoną… » więcej 2021-08-03, godz. 15:30 Ruszyła akcja wyjazdowych szczepień w gminie Kluczbork. Można będzie przyjąć preparat w kilkunastu punktach Rozpoczęła się akcja szczepień wyjazdowych w sołectwach gminy Kluczbork. Od dzisiaj (03.08) do 17 sierpnia preparat przeciwko koronawirusowi będzie można… » więcej 2021-08-03, godz. 15:20 Kolejarz z racicami i brodą pojawił się w Kędzierzynie-Koźlu Ma specjalną lampę i gwizdek, na głowie czapkę, a ubrany jest w kolejarski mundur. Koziołek - kolejarz to kolejna figurka, która stanęła w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2021-08-03, godz. 14:20 Rozpoczął się II etap remontu nyskiego rynku. Są utrudnienia Rozpoczął się II etap przebudowy nyskiego rynku. W czasie prac nie zabraknie utrudnień, już teraz kierowcy i piesi muszą liczyć się z ograniczeniami w… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »