Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-18, 15:44 Autor: Monika Matuszkiewicz

Drużyna UNI Opole ma nowego członka zespołu. Została nim wilczyca grzywiasta, którą siatkarki "adoptowały"

Siatkarki UNI Opole adoptowały wilczycę grzywiastą [fot.M.Matuszkiewicz]
Siatkarki UNI Opole adoptowały wilczycę grzywiastą [fot.M.Matuszkiewicz]
Siatkarki UNI Opole adoptowały wilczycę grzywiastą [fot.M.Matuszkiewicz]
Siatkarki UNI Opole adoptowały wilczycę grzywiastą [fot.M.Matuszkiewicz]
Siatkarki UNI Opole adoptowały wilczycę grzywiastą [fot.M.Matuszkiewicz]
Siatkarki UNI Opole adoptowały wilczycę grzywiastą [fot.M.Matuszkiewicz]
Wilczyca grzywiasta [fot. ZOO Opole]
Wilczyca grzywiasta [fot. ZOO Opole]
Wilczyca grzywiasta [fot. ZOO Opole]
Wilczyca grzywiasta [fot. ZOO Opole]
Wilczyca grzywiasta z opolskiego zoo ma nowego sponsora. A dokładniej nie jednego, a kilkanaście osób. Została bowiem adoptowana przez siatkarki UNI Opole, które w świecie sportu nazywane są również "wilczycami". Od dzisiaj (18.05) klub sportowy będzie finansował utrzymanie wilczycy w zoo.
- Nasz zespół ma wiele wspólnego z watahą wilków, ponieważ też musimy żyć w stadzie i być zgodni ze sobą - mówi Marta Ciesiulewicz, kapitan UNI Opole.

- Musimy ze sobą współgrać na wielu różnych aspektach życiowych. Jesteśmy też tak samo waleczne jak wilki, co pokazałyśmy w tym sezonie. Przede wszystkim też mamy tę siłę i zawziętość. Za wszelką cenę dążymy do tego, co miałyśmy wyznaczone przed sezonem. - Cieszymy się, że będziemy mogli mieć taką maskotkę klubową, tyle że żywą i mieszkającą na co dzień w zoo. Chcemy też pokazać, że w taki sposób można wesprzeć opolski ogród zoologiczny. Wystarczy adoptować zwierzę i partycypować w kosztach jego utrzymania - dodaje Anna Monkiewicz, wiceprezes UNI Opole.

Miesięczny koszt za wilka grzywiastego to 250 złotych. Jak podkreślił Lesław Sobieraj, dyrektor opolskiego zoo, to jest honorowa adopcja, co oznacza, że można zamieścić na tablicy informację o tym, że ktoś sponsoruje opiekę nad zwierzęciem.

- Wilków grzywiastych jest bardzo mało w ogrodach zoologicznych i są one objęte specjalnym programem hodowli ex situ, czyli poza środowiskiem naturalnym. Są bardzo wybredne, jeśli chodzi o jedzenie. Muszą otrzymywać same rarytasy. Nie wszyscy wiedzą, że wilk grzywiasty zjada 70 procent pokarmów warzywnych. Jego ulubionym pokarmem jest na przykład arbuz. Pozostałe 30 procent jego diety to pokarmy mięsne.

Przypomnijmy, że siatkarki UNI Opole 9 maja awansowały do TAURON Ligi, a teraz czekają na licencję, aby móc występować na parkietach ekstraklasy.
Marta Ciesiulewicz i Anna Monkiewicz
Lesław Sobieraj

Wiadomości z regionu

2021-06-24, godz. 07:10 Skromniejsza oferta edukacyjna oleskich szkół ponadpodstawowych. Nie ma chętnych na profil z budownictwem i logisty… Niemal o połowę skurczyła się oferta siedmiu szkół ponadpodstawowych powiatu oleskiego w trwającej rekrutacji. Wiele profili dublowało się, między innymi… » więcej 2021-06-24, godz. 06:50 Kilkadziesiąt interwencji straży pożarnej po nocnych i porannych burzach w regionie opolskim. W Opolu spadło ponad… Do działań zadysponowano dotychczas 11 zastępów zawodowej straży pożarnej i 19 ochotniczej. Stacja meteo w Opolu informuje, że w Opolu spadło ponad 20… » więcej 2021-06-23, godz. 21:00 Raport dnia: w regionie potwierdzono 2 nowe zakażenia, zmarło 3 chorych z Opola. Od północy zmiana zasad kwarantanny… 2 nowe zakażenia koronawirusem i śmierć 3 osób potwierdzono dziś (23.06) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o… » więcej 2021-06-23, godz. 21:00 W nocy możliwe burze z gradem. Jest ostrzeżenie IMGW Ostrzeżenie drugiego stopnia o możliwych burzach z gradem wydało IMGW dla wszystkich powiatów województwa. » więcej 2021-06-23, godz. 20:19 Opolszczyzna wesprze rolników, którzy ucierpieli w pożarze w Nowej Białej. Pomoc zadeklarował Kombinat Rolny w Ki… Opolscy rolnicy pomogą rolnikom z Nowej Białej w województwie małopolskim, gdzie w sobotę (19.06) doszło do tragicznego pożaru. Wojewoda opolski Sławomir… » więcej 2021-06-23, godz. 20:15 Policjant z Dobrzenia Wielkiego z zarzutem fizycznego i psychicznego znęcania się nad żoną. Proceder miał trwać od… Zarzut fizycznego i psychicznego znęcania się nad żoną usłyszał policjant z Dobrzenia Wielkiego, który w nocy 19 na 20 czerwca podczas rodzinnej imprezy… » więcej 2021-06-23, godz. 19:45 Studenci UO zaliczyli egzamin z części teoretycznej w ramach Legii Akademickiej. Teraz czeka ich turnus szkoleniowy na… Zakończyła się IV edycja Legii Akademickiej. Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Opolu wręczył 25 studentom Uniwersytetu Opolskiego certyfikaty ukończenia… » więcej 2021-06-23, godz. 19:00 UO na 38. miejscu w rankingu polskich uczelni "Perspektywy". Politechnika ex aequo na miejscach 61-70 Uniwersytet Opolski na 38. miejscu wśród blisko stu polskich uczelni w Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2021. Z kolei Politechnika Opolska wraz z innymi… » więcej 2021-06-23, godz. 18:00 Po wypadku w Jełowej: Rodzice odebrali dzieci ze szpitala, autokar zawiózł pozostałych uczestników zdarzenia do domu… Wszyscy uczestnicy porannego wypadku szkolnego autokaru zostali już odebrani ze szpitala w Opolu i szkoły podstawowej w Jełowej. Przypomnijmy, po 9:00 samochód… » więcej 2021-06-23, godz. 18:00 Sobotnie dyżury, przedłużone godziny pracy. To ma być remedium na kolejki w wydziale paszportowym Od lipca na wyrobienie nowego paszportu poczekamy krócej. Opolski wydział paszportowy będzie działał na większą skalę. W poniedziałki i środy godziny… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »