Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-18, 15:44 Autor: Monika Matuszkiewicz

Drużyna UNI Opole ma nowego członka zespołu. Została nim wilczyca grzywiasta, którą siatkarki "adoptowały"

Siatkarki UNI Opole adoptowały wilczycę grzywiastą [fot.M.Matuszkiewicz]
Siatkarki UNI Opole adoptowały wilczycę grzywiastą [fot.M.Matuszkiewicz]
Siatkarki UNI Opole adoptowały wilczycę grzywiastą [fot.M.Matuszkiewicz]
Siatkarki UNI Opole adoptowały wilczycę grzywiastą [fot.M.Matuszkiewicz]
Siatkarki UNI Opole adoptowały wilczycę grzywiastą [fot.M.Matuszkiewicz]
Siatkarki UNI Opole adoptowały wilczycę grzywiastą [fot.M.Matuszkiewicz]
Wilczyca grzywiasta [fot. ZOO Opole]
Wilczyca grzywiasta [fot. ZOO Opole]
Wilczyca grzywiasta [fot. ZOO Opole]
Wilczyca grzywiasta [fot. ZOO Opole]
Wilczyca grzywiasta z opolskiego zoo ma nowego sponsora. A dokładniej nie jednego, a kilkanaście osób. Została bowiem adoptowana przez siatkarki UNI Opole, które w świecie sportu nazywane są również "wilczycami". Od dzisiaj (18.05) klub sportowy będzie finansował utrzymanie wilczycy w zoo.
- Nasz zespół ma wiele wspólnego z watahą wilków, ponieważ też musimy żyć w stadzie i być zgodni ze sobą - mówi Marta Ciesiulewicz, kapitan UNI Opole.

- Musimy ze sobą współgrać na wielu różnych aspektach życiowych. Jesteśmy też tak samo waleczne jak wilki, co pokazałyśmy w tym sezonie. Przede wszystkim też mamy tę siłę i zawziętość. Za wszelką cenę dążymy do tego, co miałyśmy wyznaczone przed sezonem. - Cieszymy się, że będziemy mogli mieć taką maskotkę klubową, tyle że żywą i mieszkającą na co dzień w zoo. Chcemy też pokazać, że w taki sposób można wesprzeć opolski ogród zoologiczny. Wystarczy adoptować zwierzę i partycypować w kosztach jego utrzymania - dodaje Anna Monkiewicz, wiceprezes UNI Opole.

Miesięczny koszt za wilka grzywiastego to 250 złotych. Jak podkreślił Lesław Sobieraj, dyrektor opolskiego zoo, to jest honorowa adopcja, co oznacza, że można zamieścić na tablicy informację o tym, że ktoś sponsoruje opiekę nad zwierzęciem.

- Wilków grzywiastych jest bardzo mało w ogrodach zoologicznych i są one objęte specjalnym programem hodowli ex situ, czyli poza środowiskiem naturalnym. Są bardzo wybredne, jeśli chodzi o jedzenie. Muszą otrzymywać same rarytasy. Nie wszyscy wiedzą, że wilk grzywiasty zjada 70 procent pokarmów warzywnych. Jego ulubionym pokarmem jest na przykład arbuz. Pozostałe 30 procent jego diety to pokarmy mięsne.

Przypomnijmy, że siatkarki UNI Opole 9 maja awansowały do TAURON Ligi, a teraz czekają na licencję, aby móc występować na parkietach ekstraklasy.
Marta Ciesiulewicz i Anna Monkiewicz
Lesław Sobieraj

Wiadomości z regionu

2021-12-07, godz. 16:21 Jeden 3 promile, drugi 1,5, a ostatni pół. Takie wyniki zobaczyli namysłowscy policjanci u trzech kierowców Zaczęli świętować mikołajki za szybko i w niewłaściwy sposób. Mowa o trzech kierowcach z powiatu namysłowskiego, którzy wczoraj (06.12) wpadli w ręce… » więcej 2021-12-07, godz. 15:00 Reńska Wieś: w przerwie między rozgrywkami zamontują nawodnienie murawy boiska W tym roku zakończył się remont murawy boiska w Większycach, w przyszłym inwestycję czeka podobny obiekt w Reńskiej Wsi. W związku z tym, że podczas remontu… » więcej 2021-12-07, godz. 14:30 Głuchołazy: wnioskują o zniesienie urzędowej nazwy nieistniejącego przysiółka Formalnie przysiółek jest w ewidencji, a w rzeczywistości go nie ma. Chodzi o Przesieki, przysiółek wsi Burgrabice w gminie Głuchołazy. Tamtejsza rada miejska… » więcej 2021-12-07, godz. 13:58 Poznaliśmy planowane obostrzenia związane z pandemią COVID-19. Będą nowe limity, nauka zdalna, czy zamknięte kluby… Przedstawiciele rząd ogłosili (7.12.) nowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. - Utrzymanie się wysokiej liczby zakażeń, przy dodatkowym ryzyku… » więcej 2021-12-07, godz. 11:48 Rozpoczął się remont najbardziej dziurawej drogi w powiecie strzeleckim Rozpoczął się remont najbardziej zniszczonego odcinka drogi powiatowej przez Lichynię, w gminie Leśnica. O tym, że po ubiegłej zimie asfalt dosłownie się… » więcej 2021-12-07, godz. 10:47 Ministerstwo Zdrowia potwierdziło blisko 20 tysięcy zakażeń koronawirusem w kraju. Aż 22 zgony w regionie [INFOGR… Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 19 336 nowych zakażeniach koronawirusem. Zmarło 504 chorych z czego 332 w wyniku współistnienia patogenu z innymi schorzeniami… » więcej 2021-12-07, godz. 10:28 Było oświetlenie, ogrzewanie i wentylacja. Policja zlikwidowała nielegalną plantację marihuany Prawie 2 kilogramy gotowej marihuany, do tego 150 krzaków konopi a także profesjonalny sprzęt służący do uprawy zabezpieczyli kluczborscy i opolscy kryminalni… » więcej 2021-12-07, godz. 09:40 W Jasieniach TIR wpadł do rowu Zasłabnięcie było prawdopodobną przyczyną kolizji na DK 45 w Jasieniach. Według informacji służb ratunkowych około godziny 05.00 na trasie Opole - Kluczbork… » więcej 2021-12-07, godz. 09:30 Tak działa "Małe Miasto". Dzieci same zarobiły pieniądze i kupiły stoły do gier dla wszystkich podstawówek Od kilku dni uczniowie podstawówek w Kędzierzynie-Koźlu w czasie przerw mogą korzystać ze stołów do gier. Urządzenia kupili sami uczniowie za pieniądze… » więcej 2021-12-07, godz. 09:13 Lewica chce wprowadzenia obowiązkowych szczepień przeciwko COVID-19 i kar dla osób niezaszczepionych - Widzimy, że umiera każdego dnia około 500 osób - powiedział w Porannej Loży Radiowej Michał Kalinowski, współprzewodniczący Lewicy w regionie, pracownik… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »