Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-17, 16:30 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Pościg ulicami Krapkowic zakończony dachowaniem. Kierowca zebrał 35 punktów karnych

Pościg ulicami Krapkowic zakończony dachowaniem [fot. Mario]
Pościg ulicami Krapkowic zakończony dachowaniem [fot. Mario]
Pościg ulicami Krapkowic zakończony dachowaniem [fot. Mario]
Pościg ulicami Krapkowic zakończony dachowaniem [fot. Mario]
Pościg ulicami Krapkowic zakończony dachowaniem [fot. Mario]
Pościg ulicami Krapkowic zakończony dachowaniem [fot. Mario]
Kilkanaście minut policjanci z Krapkowic ścigali kierowcę volkswagena, który gnał ulicami miasta łamiąc wszystkie możliwe przepisy. Mieszkaniec gminy Gogolin nie miał uprawnień do kierowania. Za niebezpieczną szarżę grozi mu do 5 lat więzienia. Do tego zdarzenia doszło wczoraj (16.05) około godziny 22:30.
- Policjanci podczas patrolu Krapkowic zauważyli osobowego volkswagena, który nie zastosował się do znaku zakazu wjazdu i jedną z ulic miasta poruszał się pod prąd – mówi Ewelina Karpińska z krapkowickiej policji. - Mundurowi dali kierowcy sygnał do zatrzymania. Ten jednak zignorował to polecenie i zaczął uciekać. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim w pościg. Kierowca nie reagował i nie zważając na nic uciekał dalej, łamiąc niemal wszystkie napotkane po drodze przepisy drogowe. Podczas ucieczki zebrał łącznie 35 punktów karnych! Po przejechaniu kilku kilometrów 27-latek swoją podróż zakończył dachując.

Kierowca volkswagena m.in. dwukrotnie wyprzedzał na linii podwójnej ciągłej, a także na przejściu dla pieszych. Po wylegitymowaniu go i sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że mieszkaniec gminy Gogolin nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Z powodu dziwnego zachowania mężczyzny, policjanci podjęli decyzję o przebadaniu go w kierunku obecności narkotyków w krwi. Nie ma jeszcze wyników tych badań, ale biorąc pod uwagę tylko złamanie przepisów drogowych, grozi mu do 5 lat więzienia.
Ewelina Karpińska

Wiadomości z regionu

2021-06-22, godz. 22:15 Raport dnia: w regionie potwierdzono jedno nowe zakażenie COVID-19. Coraz mniej pacjentów trafia do szpitala tymczasowego… Tylko jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem potwierdzono dziś (22.06) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-06-22, godz. 21:15 Policjant miał brutalnie pobić żonę podczas rodzinnej imprezy. Postępowanie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Brzegu Prokuratura Rejonowa w Brzegu prowadzi postępowanie w sprawie policjanta, który miał brutalnie pobić swoją żonę podczas rodzinnej imprezy. Przyjęcie zorganizowano… » więcej 2021-06-22, godz. 21:00 Opole doceniło najlepszych uczniów. Za nami Gala Opolskich Orłów Stu najlepszych uczniów szkół podstawowych i średnich z Opola otrzymało wyróżnienia za osiągnięcia naukowe. Za nami Gala Opolskich Orłów. Charakterystyczne… » więcej 2021-06-22, godz. 20:50 IV Gala Opolszczyzna Aktywnie Społecznie. Z opóźnieniem, ale nagrodzono społeczników roku 2019 Ochotnicza Straż Pożarna w Dąbrowie laureatem Opolskiej Niezapominajki 2019. To nagroda dla najlepszej organizacji pozarządowej w regionie. Podczas IV Gali… » więcej 2021-06-22, godz. 20:30 "Kolejne łatanie nie ma sensu". Obwodnica północna Opola doczeka się gruntownego remontu Do końca roku obwodnica północna Opola między skrzyżowaniem z ulicą Luboszycką a wiaduktem kolejowym będzie wyremontowana. To kilometrowy odcinek, który… » więcej 2021-06-22, godz. 19:40 Zamieszanie wokół muralu upamiętniającego powstania śląskie w Łubnianach. Wójt zapowiada interwencje u szefostwa… Konflikt wokół muralu w Łubnianach, który ma upamiętniać polskiego bohatera powstań śląskich ppor. Teodora Lelka. Miał pojawić się na ścianie szkoły… » więcej 2021-06-22, godz. 19:30 Część brzeskich radnych zarzuca burmistrzowi obraźliwe wpisy w internecie. "Staram się kontrolować i nikogo nie … Czy burmistrz Brzegu stosuje obraźliwy język we wpisach na portalach społecznościowych? Takie zarzuty kieruje w jego stronę część miejskich radnych, którym… » więcej 2021-06-22, godz. 18:30 Będą duże zmiany organizacji ruchu na 1 Maja w rejonie centrum przesiadkowego Opole Główne. Inaczej pojadą też … Uwaga kierowcy, duże zmiany w centrum Opola. Od poniedziałku (28.06) zamknięty zostanie fragment ulicy 1 Maja. Dotyczy to odcinka od styku z Armii Krajowej… » więcej 2021-06-22, godz. 18:30 Policyjna akcja "Bezpieczny rowerzysta" już jutro w regionie. By jednośladem dojechać bezpiecznie do celu Letnia aura oraz rosnąca liczba ścieżek rowerowych powodują, że coraz więcej mieszkańców Opolszczyzny przesiada się z samochodu na rower. Niestety użytkownicy… » więcej 2021-06-22, godz. 17:30 Tomasz Grodzki przyjechał do Kędzierzyna-Koźla. Marszałek senatu rozmawiał o porcie Przyszłość kozielskiego portu i wstrzymanie budowy terminala przeładunkowego były głównymi tematami omawianymi podczas dzisiejszej (22.06) wizyty marszałka… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »