Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-12, 16:30 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Nie da się wyczyścić zniszczonej przez wandala ściany remizy. Strażacy potrzebują wsparcia przy remoncie

Remiza OSP Walce [fot. archiwum OSP]
Remiza OSP Walce [fot. archiwum OSP]
Strażacy OSP Walce zorganizowali zrzutkę i zbierają pieniądze na pokrycie kosztów odmalowania remizy. Na początku maja nieznany sprawca wymalował na ścianie strażnicy wulgarne hasła skierowane przeciwko członkom mniejszości niemieckiej. Przy okazji druhowie chcą zamontować monitoring wokół budynku.
- Chcieliśmy sami jak najszybciej wyczyścić ściany – mówi Zygfryd Machoń, prezes OSP Walce. - Próbowaliśmy, ale niestety nie dało rady tego wyczyścić. Im więcej to czyściliśmy, tym gorzej to wyglądało – ten tynk puszczał. Poprawić trzeba to, co puściło i odmalować na nowa. Przy okazji chcemy założyć monitoring, żeby na przyszłość było to zabezpieczone.

Koszt odmalowania elewacji i założenia monitoringu to 16 tysięcy złotych. Jednostka nie posiada takich pieniędzy, dlatego zorganizowano zbiórkę publiczną na portalu zrzutka.pl. Jak napisali strażacy z OSP Walce: Będziemy szczęśliwi za każdą złotówkę przekazaną na ten cel i postaramy się Wam za to jak najlepiej odwdzięczyć wkładając całe serce w to co robimy!
» więcej
Zygfryd Machoń

Wiadomości z regionu

2021-07-29, godz. 10:45 Rozmowy ze specjalistami i bezpłatne badania. Opolskie Centrum Onkologii szykuje "białą sobotę" Konsultacje ze specjalistami, mammografia i badania znamion skórnych, a przede wszystkim poprawa świadomości o profilaktyce chorób nowotworowych to główny… » więcej 2021-07-29, godz. 10:00 Opole: już w sierpniu kierowcy przejadą poszerzoną obwodnicą Piastowską. Prace są na ukończeniu - Nieco wcześniej niż planowaliśmy, bo w sierpniu nastąpią odbiory techniczne dodatkowych dwóch pasów ruchu w ciągu obwodnicy Piastowskiej - poinformowała… » więcej 2021-07-29, godz. 08:15 Spadek liczby szczepień w powiecie prudnickim. "Nie możemy być niezaszczepieni, bo narażamy nie tylko swoje życie" Dramatycznie spadła liczba szczepień przeciw COVID -19 w powiecie prudnickim. Mimo słabej frekwencji, tamtejsze starostwo zdecydowało, że nadal będzie funkcjonował… » więcej 2021-07-29, godz. 08:15 Krapkowicki szpital w sobotę będzie nieczynny. Powodem jest wymiana systemu elektrycznego Szpital w Krapkowicach w sobotę (31.07) przez kilka godzin będzie nieczynny. W budynku zostanie wyłączony prąd. Jest to niezbędne, aby elektrycy mogli wymienić… » więcej 2021-07-29, godz. 07:00 W niedzielę ruszą szczepienia przeciw COVID-19 w dziesięciu opolskich parafiach W niedzielę (01.08) ruszą szczepienia przeciw COVID-19 w dziesięciu parafiach w regionie. Wojewoda opolski porozumiał się w tej sprawie z biskupem. To jedno… » więcej 2021-07-28, godz. 21:30 Raport dnia: blisko 140 nowych zakażeń w kraju, w tym jedno w regionie. Szczepienia przeciw COVID-19 także w dziesięciu… Jeden przypadek zakażenia koronawirusem potwierdzono dziś (28.07) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 138 infekcjach… » więcej 2021-07-28, godz. 20:00 Prudnik: rzeźba w brązie upamiętni sławnego mistrza kolarstwa Stanisława Szozdę Stanisław Szozda będzie upamiętniony w Prudniku. Jego postać naturalnej wielkości, odlana z brązu, stanie obok hali sportowej I LO. Jest on jednym z najwybitniejszych… » więcej 2021-07-28, godz. 19:00 Sąd Apelacyjny nie przedłużył aresztu tymczasowego jednemu z trzech mężczyzn podejrzanych o podwójne zabójstwo… Sąd Apelacyjny nie przedłużył aresztu tymczasowego jednemu z trójki mężczyzn podejrzanych o podwójne zabójstwo przy ul. Duboisa w Opolu. Mężczyzna może… » więcej 2021-07-28, godz. 18:00 Korniki w kościele w Bierdzanach. Niedługo intruzów ma już nie być W zabytkowym kościele w Bierdzanach w gminie Turawa zadomowili się nieproszeni goście. XVIII-wieczny, drewniany obiekt zaatakowały korniki. Los tych owadów… » więcej 2021-07-28, godz. 17:49 Jędrychowice: kombajn zahaczył o linię średniego napięcia. Skończyło się na strachu W czasie prac polowych w Jędrychowicach w powiecie głubczyckim kombajn zbożowy zahaczył wysięgnikiem o linię średniego napięcia. W maszynie znajdowały… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »