Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-02, 13:15 Autor: Witold Wośtak

Wiele możliwości daje wyremontowane boisko w Kujakowicach Górnych. Na razie można korzystać z obiektu do zmierzchu

Wyremontowane boisko w Kujakowicach Górnych [fot. www.facebook.com/Administracja Oświaty w Kluczborku]
Wyremontowane boisko w Kujakowicach Górnych [fot. www.facebook.com/Administracja Oświaty w Kluczborku]
Zakończyła się gruntowna modernizacja przyszkolnego boiska w Kujakowicach Górnych (gmina Kluczbork).
Jego ostatnia przebudowa miała miejsce w 2009 roku, ale po tylu latach znów potrzebowało remontu. Nawierzchnia jest polipropylenowa, a na powierzchni ponad 1300 metrów kwadratowych można grać w piłkę nożną, siatkową, ręczną, koszykówkę i badmintona.

- To boisko daje wiele możlwości - mówi Elżbieta Pietrzykowska, dyrektor Administracji Oświaty w Kluczborku.

- Wiemy o ogromnej radości mieszkańców Kujakowic Górnych, Kujakowic Dolnych i sąsiednich miejscowości, ale przede wszystkim cieszą się dzieci w wieku szkolnym oraz nauczyciele. Jest więc obiekt nie tylko dostępny dla szkoły, ale dla wszystkich, którzy zechcą skorzystać.

Przy boisku nie ma sztucznego oświetlenia. Elżbieta Pietrzykowska tłumaczy, że lampy znacznie podniosłyby koszt inwestycji.

- Chodziłoby o kolejnych 50-60 tysięcy złotych, więc musimy o tym pomyśleć niestety dopiero w dalszej perspektywie. Oczywiście na dziś nie mówimy, że nie zrobimy tego. Aktualnie dzień jest coraz dłuższy, więc musi wystarczyć możliwość korzystania do zmierzchu.

Dodajmy, przy boisku zainstalowano również całodobowy monitoring. Przebudowa kosztowała łącznie około 180 tysięcy złotych.
Elżbieta Pietrzykowska 1
Elżbieta Pietrzykowska 2

Wiadomości z regionu

2021-06-24, godz. 20:45 Raport dnia: wprowadzono kwarantannę dla osób powracających spoza strefy Schengen. Dotyczy ona osób niezaszczepionych… 4 nowe przypadki zakażeń koronawirusem i zero zgonów zanotowano minionej doby w województwie opolskim. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-06-24, godz. 20:40 Poranne burze dały się we znaki klientom i pracownikom opolskiego urzędu miasta. W ratusz uderzył piorun Piorun uderzył dziś (24.06) rano (około 5.00) w budynek opolskiego ratusza. - Uderzenie było bardzo mocne, słyszeli je okoliczni mieszkańcy i spowodowało… » więcej 2021-06-24, godz. 19:56 W opolskim zoo przyszły na świat dwie uchatki [ZDJĘCIA] W opolskim zoo pojawiły się nowe mieszkanki. 18 i 19 czerwca na świat przyszły dwie uchatki kalifornijskie. Obecnie małe samiczki przebywają w pomieszczeniu… » więcej 2021-06-24, godz. 19:29 Trzeci, najwyższy alert burzowy dla części regionu. Wojewoda opolski zwołał sztab kryzysowy. Wszyscy są gotowi na… 'Wszystkie służby muszą być w gotowości'. Wojewoda opolski zwołał wojewódzki sztab zarządzania kryzysowego w związku z najwyższym, trzecim alertem pogodowym… » więcej 2021-06-24, godz. 19:00 Interwencja opolskiego TOZ. Kot przez 4 lata był przetrzymywany w transporterze. Zwierzę nie mogło się samodzielnie… Inspektorzy Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Opolu odebrali kota, którego właściciele przez cztery lata trzymali wyłącznie w małym transporterze. Zwierzę… » więcej 2021-06-24, godz. 18:07 Tragiczne popołudnie w regionie. Nie żyją dwie osoby Do pierwszego zdarzenia doszło w Żędowicach w powiecie strzeleckim. Tam po godzinie 15.00 44-letni mężczyzna wykonujący prace domowe spadł z drabiny. Niestety… » więcej 2021-06-24, godz. 18:00 Na autostradach rozpoczęło się wdrażanie systemu e-toll. Kierowcy na A4 powinni uważać na bramkach, ponieważ mogą… Ministerstwo finansów uruchomiło na autostradach tzw. e-toll, czyli system, który od grudnia zastąpi bramki, również na opolskiej A4. W związku z wdrażaniem… » więcej 2021-06-24, godz. 17:43 Najwyższy alert pogodowy dla 6 powiatów w regionie. Synoptycy prognozują burze z gradem, mogą mieć one charakter … Dla części województwa opolskiego IMGW wydało trzeci, najwyższy pogodowy alert związany z prognozowanymi burzami. Chodzi o 6 powiatów: głubczycki, kędzierzyńsko-kozielski… » więcej 2021-06-24, godz. 16:43 Zaszczep się i wygraj - apeluje CIR. 1 lipca ruszy loteria Narodowego Programu Szczepień 1 lipca rozpoczyna się Loteria Narodowego Programu Szczepień. Każda pełnoletnia i w pełni zaszczepiona osoba ma szansę wygrać atrakcyjne nagrody - pieniądze… » więcej 2021-06-24, godz. 16:11 Wojewoda opolski powołał Radę ds. Dorzecza Odry. Eksperci pomogą Wodom Polskim w użeglownieniu rzeki Wojewoda opolski powołał 14-osobową Radę ds. Dorzecza Odry. Jej zadaniem jest doradztwo w kwestiach ulepszenia żeglowności Odry i wykorzystania możliwości… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »