Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-02, 13:15 Autor: Witold Wośtak

Wiele możliwości daje wyremontowane boisko w Kujakowicach Górnych. Na razie można korzystać z obiektu do zmierzchu

Wyremontowane boisko w Kujakowicach Górnych [fot. www.facebook.com/Administracja Oświaty w Kluczborku]
Wyremontowane boisko w Kujakowicach Górnych [fot. www.facebook.com/Administracja Oświaty w Kluczborku]
Zakończyła się gruntowna modernizacja przyszkolnego boiska w Kujakowicach Górnych (gmina Kluczbork).
Jego ostatnia przebudowa miała miejsce w 2009 roku, ale po tylu latach znów potrzebowało remontu. Nawierzchnia jest polipropylenowa, a na powierzchni ponad 1300 metrów kwadratowych można grać w piłkę nożną, siatkową, ręczną, koszykówkę i badmintona.

- To boisko daje wiele możlwości - mówi Elżbieta Pietrzykowska, dyrektor Administracji Oświaty w Kluczborku.

- Wiemy o ogromnej radości mieszkańców Kujakowic Górnych, Kujakowic Dolnych i sąsiednich miejscowości, ale przede wszystkim cieszą się dzieci w wieku szkolnym oraz nauczyciele. Jest więc obiekt nie tylko dostępny dla szkoły, ale dla wszystkich, którzy zechcą skorzystać.

Przy boisku nie ma sztucznego oświetlenia. Elżbieta Pietrzykowska tłumaczy, że lampy znacznie podniosłyby koszt inwestycji.

- Chodziłoby o kolejnych 50-60 tysięcy złotych, więc musimy o tym pomyśleć niestety dopiero w dalszej perspektywie. Oczywiście na dziś nie mówimy, że nie zrobimy tego. Aktualnie dzień jest coraz dłuższy, więc musi wystarczyć możliwość korzystania do zmierzchu.

Dodajmy, przy boisku zainstalowano również całodobowy monitoring. Przebudowa kosztowała łącznie około 180 tysięcy złotych.
Elżbieta Pietrzykowska 1
Elżbieta Pietrzykowska 2

Wiadomości z regionu

2022-08-12, godz. 17:00 Bizancjum, "kreatywna księgowość" i majątek na słodycze. Zembaczyński przedstawił swoje pierwsze wnioski po kontroli… 'Prezes Ireneusz Jaki stworzył w spółce Wodociągi i Kanalizacja w Opolu istne Bizancjum'. Tak Witold Zembaczyński, poseł Koalicji Obywatelskiej, opisuje… » więcej 2022-08-12, godz. 16:56 Nietypowe znalezisko przy rozbiórce "Grzybka". W Namysłowie natrafiono na płyty z grobowców Prace remontowe i rozbiórka namysłowskiego 'Grzybka' przyniosły nieoczekiwane znaleziska. Podczas rozbiórki fundamentów altany natrafiono na płyty nagrobków… » więcej 2022-08-12, godz. 16:45 Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę wraca w tradycyjnej formule. Każdy może dołączyć W długi weekend pątnicy z całego regionu wyruszą na 46. Pieszą Pielgrzymkę Opolską na Jasną Górę. Po dwóch latach pandemicznych obostrzeń pielgrzymka… » więcej 2022-08-12, godz. 16:18 Kontrola drogowa w Głubczycach zakończyła się znalezieniem narkotyków Policja w Głubczycach w trakcie kontroli drogowej znalazła u podejrzanie zachowującego się kierowcy narkotyki. Teraz 38-letniemu mężczyźnie grozi nawet… » więcej 2022-08-12, godz. 15:46 Polska 2050 powołuje "sztaby kryzysowe" w nadodrzańskich województwach. Premier apeluje o niewchodzenie do rzeki Działacze ruchu Polska 2050 powołali w całym kraju 'sztaby kryzysowe' w związku ze skażeniem Odry. Na zorganizowanej dziś (12.08) konferencji prasowej w… » więcej 2022-08-12, godz. 14:16 Inspekcja pracy prowadzi kontrolę po śmierci 17-letniego pracownika na budowie w Kadłubcu Okręgowy Inspektorat Pracy w Opolu rozpoczął kontrolę w firmie budowlanej po śmierci 17-latka w Kadłubcu (powiat strzelecki). » więcej 2022-08-12, godz. 12:16 W Kamieniu Śląskim szykuje się odpust ku czci św. Jacka. "Zawsze w miejscu jego urodzenia odbywają się wielkie u… W weekend w sanktuarium w Kamieniu Śląskim odbędą się uroczystości odpustowe ku czci św. Jacka. To patron, który urodził się na terenie diecezji opolskiej… » więcej 2022-08-12, godz. 12:13 Nysa: nie żyje pracownik firmy budowlanej. Spadł z dachu z wysokości dziesiątego piętra Nie żyje pracownik firmy budowlanej, który spadł z dachu bloku w Nysie. Powracamy do tragicznego zdarzenia, do którego doszło kilka minut po 7:00 przy ulicy… » więcej 2022-08-12, godz. 10:22 Wicewojewoda w Radiu Opole: Nie ma na tę chwilę przesłanek wskazujących na zanieczyszczenie opolskiego odcinka Odry Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole był wicewojewoda Tomasz Witkowski, który odniósł się do masowego śnięcia ryb, obserwowanego obecnie w województwach… » więcej 2022-08-12, godz. 09:24 Śmiertelny wypadek w Nysie. Mężczyzna spadł z dachu bloku przy ulicy Sudeckiej Do śmiertelnego wypadku doszło dziś (12.08) podczas remontu budynku mieszkalnego w Nysie. Na ten moment wiadomo tylko, że jeden z mężczyzn spadł z dachu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »