Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-04-30, 08:45 Autor: Monika Matuszkiewicz

Od wtorku ponownie czynne będą salony kosmetyczne i fryzjerskie

Salon kosmetyczny [fot.M.Matuszkiewicz]
Salon kosmetyczny [fot.M.Matuszkiewicz]
salon fryzjerski [fot.M.Matuszkiewicz]
salon fryzjerski [fot.M.Matuszkiewicz]
Od soboty (01.05) w całym kraju czynne będą salony kosmetyczne i fryzjerskie. Jednak ze względu na długi weekend majowy, udać się do nich będziemy mogli dopiero we wtorek (04.05). To kolejny etap łagodzenia rządowych obostrzeń i odmrażania gospodarki. W salonach nadal będzie obowiązywał ścisły reżim sanitarny, limit klientów i obowiązek zasłaniania ust i nosa.
- Cieszymy się, że na nowo wracamy do pracy i już nie będziemy musieli odmawiać naszym klientom usług - mówi Adam Więcek, właściciel salonów fryzjerskich w Opolu.

- Jak zwykle bezpieczeństwo będzie u nas na pierwszym miejscu. Czyli dezynfekcja, sprzątanie i jeden klient na pół godziny lub godzinę. W zależności od tego, jak będą wyglądały zapisy. Przynajmniej tak będzie w naszym salonie, być może w innych jest inaczej, ale wydaje mi się, że wizyty na zapisy zostaną z nami na bardzo długo.

- Ruszamy na pełnych obrotach, bo jednak musimy odrobić te straty i zadbać na nowo o nasze klientki - dodaje Agnieszka Łukaszyńska z salonu kosmetycznego w Opolu.

- Dosłownie telefon palił mi się w rękach. Myślę, że to jest wspaniała wiadomość, że możemy wrócić do pracy. Co prawda nie byliśmy zamknięci tak długo, jak branża gastronomiczna, czy hotelarska, ale ten ponad miesiąc bez pracy, był dla nas ciężki.

Przypomnijmy, że branża beauty została zamknięta 26 marca. Częściowo została odmrożona 26 kwietnia, ale tylko w 11 województwach.
Adam Więcek
Agnieszka Łukaszyńska

Wiadomości z regionu

2021-09-28, godz. 16:00 Poseł Witold Zembaczyński: niech policja zacznie kierować ruchem. Policja: to słowa krzywdzące - Policja powinna zająć się kierowaniem ruchem w Opolu - tak sugeruje Witold Zembaczyński. Poseł Nowoczesnej na konferencji prasowej przed ratuszem odniósł… » więcej 2021-09-28, godz. 16:00 Opole: Arkadiusz Wiśniewski sprzeciwia się rozszerzeniu działalności firmy Remondis. ''W mieście nie ma miejsca na… Prezydent Opola nie zgadza się na planowane rozszerzenie działalności firmy Remondis. Przedsiębiorstwo podejmuje starania, które ma na celu zwiększenie składowiska… » więcej 2021-09-28, godz. 15:00 "Ten projekt znacząco usprawni żeglugę". Rozpoczął się drugi etap prac modernizacyjnych na stopniu wodnym w Dobrzeniu… Poprawa żeglowności na Odrze oraz zwiększenie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego. To główne cele, jakie są realizowane na stopniu Wodnym w Dobrzeniu Wielkim… » więcej 2021-09-28, godz. 14:55 Sejmik Województwa Opolskiego przyjął rezolucję z okazji 30. rocznicy podpisania polsko-niemieckiego traktatu o dobrym… Sejmik Województwa Opolskiego przyjął rezolucję z okazji 30. rocznicy podpisania porozumienia pomiędzy Rzeczpospolitą Polską i Republiką Federalną Niemiec… » więcej 2021-09-28, godz. 13:00 Kończy się sezon prac archeologicznych w Nowej Cerekwi. W tym roku udało się wydobyć dużo naczyń ceramicznych Dobiegają końca tegoroczne prace na stanowisku archeologicznym w Nowej Cerekwi w gminie Kietrz. W ostatnich miesiącach w miejscu, gdzie kiedyś znajdowała… » więcej 2021-09-28, godz. 12:45 Policja ostrzega - jesień to też czas wzmożonego ruchu pojazdów rolniczych Jesień, podobnie jak żniwa, to czas wzmożonych prac rolnych i większego ruchu pojazdów rolniczych na drogach. Szybciej zapadający zmrok dodatkowo pogarsza… » więcej 2021-09-28, godz. 11:45 Strażacy ze Strzeleczek mają wyremontowaną remizę Po ponad roku stacjonowania w stodole jednego z rolników, samochody OSP Strzeleczki wróciły do boksów garażowych. Zakończyła się przebudowa tamtejszej… » więcej 2021-09-28, godz. 11:15 Pijany spowodował stłuczkę i uciekał autostradą jadąc pod prąd Pijany kierowca spowodował kolizję, uciekał pod prąd remontowanym odcinkiem autostrady A4, a gdy został zatrzymany przez mundurowych okazało się, że miał… » więcej 2021-09-28, godz. 10:55 975 nowych zakażeń koronawirusem w kraju. W regionie potwierdzono 8 infekcji [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 975 nowych zakażeniach koronawirusem, w tym o 8 na Opolszczyźnie. Zmarło 29 kolejnych chorych, z czego 27 w wyniku współistnienia… » więcej 2021-09-28, godz. 10:43 Kolizja w Lędzinach. Samochód sam zadzwonił po pomoc Dwa samochody osobowe zderzyły się w Lędzinach przy ulicy Ozimskiej, czyli drodze krajowej nr 46. Służby o zdarzeniu poinformował samochód poprzez system… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »